Rīgas 'Dinamo' sezonas pirmajā pagarinājumā piekāpjas Artūram Kuldam un 'Severstaļ'

Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē savā laukumā ar rezultātu 2:3 (0:0, 1:2, 1:0, 0:1 pagarinājumā piekāpās Čerepovecas "Severstaļ", ko pārstāv Latvijas izlases aizsargs Artūrs Kulda.

Rīgas "Dinamo" un "Severstaļ" spēles pirmajā periodā vārtus neguva, bet tad otrajā periodā "Severstaļ" ieguva divu vīru vairākumu, kurā guva divus vārtus. Vispirms Artūrs Kulda ar tālmetienu pārspēja Kristeru Gudļevski, bet divas minūtes vēlāk Zaks Boičaks dubultoja viesu pārsvaru.

Rezultāts 2:0 saglabājās 31 sekundi, jo uzreiz Kevins Klārks ar izcili precīzu metienu vienus vārtus pretuzbrukumā atguva. Savukārt otrā perioda izskaņā Ivans Ļekomcevs nopelnīja 5+20 minūšu noraidījumu, un trešajā periodā Linuss Videls izmantoja vairākumu un izlīdzināja rezultātu. Neizšķirts rezultāts saglabājās līdz pamatlaika beigām, bet pagarinājumā vajadzēja divas minūtes un 17 sekundes, lai noskaidrotu uzvarētāju. Ivans Zaharčuks ātrajā pretuzbrukumā apspēlēja "Dinamo" vārtsargu un izrāva "Severstaļ" uzvaru.

Rīgas "Dinamo" mājas spēļu sērija turpināsies otrdien, kad "Arēnā Rīga" viesosies Miks Indrašis un viņa pārstāvētā Maskavas "Dinamo".

"Severstaļ" sastāvā Kulda nospēlēja 24:23 minūtes, kas bija lielākais spēles laiks komandā.

Rīgas "Dinamo" ar pieciem punktiem četrās spēlēs ieņem ceturto vietu Rietumu konferencē.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notiku aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Čerepovecas Severstaļ
Rīgas “Dinamo” hokejisti turpina mājas spēļu sēriju, un šodien “Arēnā Rīga” atkal jāspēlē pret Artūru Kuldu un viņa pārstāvēto Čerepovecas “Severstaļ”. Abas komandas jau tikās 10. septembrī, kad “Dinamo” zaudēja ar 2:3.
Spēles statistika: metieni pa vārtiem: 30-34 ; iemetieni: 27-27 ; bloķētie metieni: 14-8 ; spēka paņēmieni: 8-17 ; laiks uzbrukumā: 15:40 min. -10:19 min. ; soda minūtes: 12-53
62:17 min. Rīgas "Dinamo" - "Severstaļ" 2:3. Spēle noslēgusies.Abas komandas apmainījās ar uzbrukumiem. Vispirms "Dinamo" uzbrukumā Sotnieks trāpīja pa vārtu stabu, bet tad Ivans Zaharčuks izskrēja līdz "Dinamo" vārtiem un izdarīja precīzu metienu. Kristeram Gudļevskim nedaudz pietrūka, lai ripu apturētu.
Trubačovs piespēlēja gar vārtiem, bet ripa trāpīja pa Majones slidu un pēc tam arī pa vārtu stabu, bet pretuzbrukumā Makmilans izlauzās līdz vārtiem, bet netrāpīja.
Sācies papildlaiks.Rīgas "Dinamo" sāk savu pirmo pagarinājumu šajā sezonā.
Rīgas "Dinamo" - "Severstaļ" 2:2. Noslēdzies pamatlaiks."Severstaļ" pamatlaika pēdējā minūtē uzbruka uz "Dinamo" vārtiem, bet rezultāts nemainījās.
Abi vārtsargi šajā mačā demonstrē lielisku sniegumu. Aizvadītajās epizodēs Furhs "vilka" savu komandu, atvairot dinamiešu izmisīgos centienus izraut uzvaru pamatlaikā.
Gudļevskis atvairīja divus metienus no tuvas distances, bet "Severstaļ" turpināja uzbrukt un vēlreiz apdraudēja vārtus.
"Dinamo" mazākums atkal bija līmenī, jo gan laukuma spēlētāji, gan Gudļevskis lieliski pildīja savus pienākumus. Pēc tam Makmilana metiens pretuzbrukumā tika bloķēts, bet mirkli vēlāk Zaneti izdarīja ļoti spēcīgu raidījumu vārtos, ko tvēra Furhs.
53:22 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā.Šuļeņins pārkāpa noteikumus, klupinot pretinieku.
Videlam bija divas lieliskas iespējas gūt vārtus, bet vienā epizodē viņš meta gar vārtu stabu, bet pēc tam Furhs atvairīja ripu.
"Severstaļ" hokejistiem pēdējās minūtēs izdodas vairāk darboties uzbrukuma zonā, bet "Dinamo" veiksmīgi aizsargājas.
"Dinamo" pārsvars laukumā apsīka un mirkli vēlāk viesu hokejists Monahovs ar savu aktivitāti izkārtoja komandas biedram labu metienu, bet Gudļevskis ripu atvairīja, bet aizsargi palīdzēja briesmas novērst.
"Dinamo" ieguva emocionālo pacēlumu un pēc gūtajiem vārtiem turpināja apdraudēt "Severstaļ" "cietoksni". Metienus izdarīja Videls un Dzierkals.
44:01 min. Rīgas "Dinamo" - "Severstaļ" 2:2"Dinamo" pēdējās sekundēs tomēr realizēja vairākumu. Pēc saspēles Linuss Videls saņēma ripu, slidoja līdz iemetienu aplim un tad izdarīja precīzu metienu vārtu augšējā stūrī.
Nākamajās minūtēs "Dinamo" uzbrukumos vairs tik labi neveicās. "Severstaļ" ripu izmeta no savas zonas un pēc tam pamatīgi traucēja iesākt uzbrukumus.
"Dinamo" ātri nostājās uzbrukuma zonā vairākuma realizācijai. Pēc Videla metiena sākās cīņa vārtu priekšā, un Dārziņa metiens pēdējā brīdī tika bloķēts. Vēlāk Majone meta no distances.
Sācies 3. periods.
Otrā perioda statistika: metieni pa vārtiem: 10-18 ; iemetieni: 6-11 ; bloķētie metieni: 6-2 ; spēka paņēmieni: 1-6 ; laiks uzbrukumā: 3:32 min. - 4:07 min. ; soda minūtes: 6-25
Rīgas "Dinamo" - "Severstaļ" 1:2. Noslēdzies 2. periods.
39:36 min. Noraidījums "Severstaļ" komandā. Pēc Videla nerealizēta metiena no tuvas distances Ļekomcevs ar nūju iesita Klārkam pa kājstarpi. "Severstaļ" spēlētājam par to piesprieda 5+20 minūšu noraidījumu.
Majone izdarīja metienu no ļoti asa leņķa vārtu virzienā, ripa nonāca pie Pavlova, bet viņam Furhu pārspēt neizdevās.
"Dinamo" un "Severstaļ" komandas apmainījās ar saviem uzbrukumiem. Rīdziniekiem izdevās izdarīt metienu pa vārtiem, bet viesu mēģinājums gūt vārtus tika bloķēts.
"Dinamo" ekipējuma menedžeris salaboja Gudļevska ķiveri, un vārtsargs atkal varēja vilkt galvā sev ērto ekipējuma daļu, kas aizsargā galvu.
Gudļevskim bija pamatīgi jānopūlas, lai neļautu pretiniekiem gūt vārtus. Viņš atvairīja vairākus sarežģītus metienus pēc kārtas.
"Sevarstaļ" šoreiz vairākumu nerealizēja, bet "Dinamo" pēc tam sāka spēlēt uzbrukumā. Rēdlihs izslidoja no aizvārtes un izdarīja metienu pa vārtiem, bet "Severstaļ" vārtsargs tvēra ripu.
29:15 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. "Severstaļ" bija pie "Dinamo" vārtiem un mēģināja iebakstīt ripu vārtos, bet tas neizdevās. Šajā epizodēs gan Dārziņš pārkāpa noteikumus.
Pēc vārtu atgūšanas "Dinamo" sāka spēlēt daudz aktīvāk un izveidoja labu uzbrukumu, kurā izdarīja spiedienu uz pretinieku vārtiem
26:39 min. Rīgas "Dinamo" - "Severstaļ" 1:2Rīgas "Dinamo" devās ātrajā pretuzbrukumā, kurā Kevins Klārks saņēma ripu no Miķeļa Rēdliha un iegāja uzbrukuma zonā, kur izdarīja ļoti precīzu metienu.
26:08 min. Rīgas "Dinamo" - "Severstaļ" 0:2Deniss Kulašs izdarīja vēl vienu metienu pa vārtiem, tad Zaks Boičaks pirmais tika pie atlēkušās ripas un raidīja to vārtos. "Severstaļ" gūst vārtus abos vairākumos.
Kulašs izdarīja spēcīgu metienu pa "Dinamo" vārtiem, un ripa trāpīja pa Gudļevska aizsargmasku. Pēc šī metiena Gudļevskis ar to ķiveri spēlēt vairs nevarēja, tāpēc viņš ņēma rezerves vārtsarga ķiveri.
24:26 min. Rīgas "Dinamo" - "Severstaļ" 0:1Lielajā vairākumā "Severtaļ" ātri izvirzījās vadībā. Pēc ātras saspēles Artūrs Kulda izdarīja precīzu virs Kristera Gudļevska kājsarga un guva vārtus.
24:06 min. Vēl viens noraidījums "Dinamo" sastāvā.Mitinens nogāza pretinieku neitrālajā zonā.
23:17 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā.Mierīgs hokejs ritēja perioda pirmajās trīs minūtēs, bet tad divu minūšu noraidījumu nopelnīja "Dinamo" spēlētājs Lipsbergs.
Jau pirmajā perioda nomaiņā Uvis Balinskis cieta sadursmē ar pretinieku. Viņam nācās doties uz ģērbtuvēm.
Sācies 2. periods.
Pirmā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 8-7 ; iemetieni: 9-10 ; Bloķētie metieni: 4-1 ;spēka paņēmieni: 3-5 ; laiks uzbrukumā: 5:41 min. - 2:18 min. ; Soda minūtes: 4-28
Noslēdzies 1. periods.
Dārziņš netrāpīja pa vārtiem, bet ripa atlēca no apmales pie Rēdliha, bet Furhs vārtos bija lielisks un atvairīja. Videls mirkli vēlāk izdarīja metienu ar nūjas neērto pusi, bet atkal neizdevās trāpīt mērķī.
Divas minūtes pirms perioda beigām Majone uzbrukuma zonā teicami piespēlēja Džeriņam, kuram neizdevās trāpīt pa ripu.
"Dinamo" vairākumā spēlēja aktīvi, bieži saasināja situāciju vārtu tuvumā, taču precīzs metiens neizdevās.
Rīdzinieki izspēlēja labu uzbrukumu vairākumā, kad aizsargs saņēma ripu un izdarīja ātru metienu pa vārtiem, kuru Furhs droši atvairija.
12:34 min. Noraidījums "Sevestaļ" komandā. Ģēģeris pēc atgriešanās laukumā ātri sagādāja noraidījumu pretiniekiem, izprovocējot Kulašu.
"Severstaļ" komandai vairākums nebija pārāk veiksmīgs, jo "Dinamo" aizsardzībā darbojās veiksmīgi. Kad bija metiens pa vārtiem, tad Gudļevskis atvairīja Vovčenko metienu.
10:22 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā.Ģēģeris neatļauti kavēja Bumaginu un sagādāja savai komandai pirmo mazākumu spēlē.
9:12 min. Noraidījums abās komandās. Dzierkals Stranskis apmainījās ar sitieniem, slidojot nomainīties, un abi tika noraidīti.
Klārks izdarīja metienu no kreisās puses, bet Makmilans vārtu priekšā cīnījās par ripu. Viņiem gan neizdevās ripu iebakstīt Furha vārtos.
7:21 min. Noraidījums "Severstaļ" komandā.Vēl viens 2+10 minūšu noraidījums Čerepovecas komandai. Ruslans Karļins arī veica sitienu galvas un kakla rajonā Makmilanam.
"Dinamo" uzbrucējs Klārks izdarīja bīstamu plaukstams metienu, sagādājot pretinieku vārtsargam Furham liels problēmas, tomēr čehs ripu izsita ārpus laukuma.
Gudļevskis pārliecinoši tika galā ar Boičaka metienu no tuvas distances uzreiz pēc piespēles.
"Sevarstaļ" spēlē pilnā sastāvā."Dinamo" vairākumā darbojās uzbrukuma zonā, tomēr metienu nebija daudz. Pēdējās sekundēs bīstami meta Balinksis, un Dzierkals steidza pēc atvairītās ripas, bet neizdevās.
2:38 min. Noraidījums "Sevarstaļ" komandā. Ļoti asu spēka paņēmienu pret Andri Džeriņu veica Konstantīns Korņejevs. Par to krievam piesprieda 2+10 minušu noraidījumu.
Spēles sākumā abas komandas darbojās piesardzīgi un cīņa daudz ritēja pie laukuma apmalēm. Pirmo metienu pa vārtiem izdarīja "Dinamo" uzbrucējs Vitālis Pavlovs.
Rīgas "Dinamo" vārtus arī šajā mačā sargās Kristers Gudļevskis, kurš sestdien pret "Sibirj" palika "sausā". Arī spēlētāju sastāvā nekādas būtiskas izmaiņas nav veiktas.
Rīgas "Dinamo" lūkos turpināt veiksmīgo sezonas sākumu ar maču pret Čerepovecas "Severstaļ". Šogad šajā Krievijas klubā spēlē Latvijas izlases aizsargs Artūrs Kulda. Rīgas klubs ar četriem punktiem trīs spēlēs ir sestajā vietā Rietumu konferencē, kamēr "Severstaļ" ar trīs punktiem ir astotajā pozīcijā.