Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārajā čempionātā svarīgā spēlē cīņā par iekļūšanu Gagarina kausa izcīņā trešdien Rīgas "Dinamo" savā laukumā ar 5:1 (2:0, 1:1, 2:0 pieveica leģendārā čehu vārtsarga Dominika Hašeka pārstāvēto Maskavas "Spartak".

Foto galerija

"Dinamo" vārtus sargāja Kriss Holts, kurš atvairīja 39 metienus. Rīdzinieki pa pretinieku vārtiem izdarīja 30 metienus. "Spartak" vārtos sākumā bija hokeja leģenda Hašeks, kurš pēc piektajiem zaudētajiem vārtiem tika nomainīts.

Mača sestajā minūtē vairākumā Tomašs Surovijs guva rīdzinieku pirmos vārtus, bet 15.minūtē Surovijs otro reizi vairākumā pārspēja Hašeku - 2:0. Otrā perioda vidū Romāns Ļudučins izmantoja "Dinamo" kļūdu un mazākumā samazināja rezultāta starpību, bet pēc nepilnām piecām minūtēm Aleksandrs Ņiživijs atjaunoja rīdziniekiem divu vārtu pārsvaru. Pēdējā periodā punktu rīdzinieku svarīgājai uzvarai pielika Lauris Dārziņš un Broks Troters.

Pirms spēles

Rīgas "Dinamo' sastāvā ir nelielas izmaiņas. Ierindā nebūs iepriekšējā mačā savainojumus guvušo Rodrigo Laviņa (lauzta roka) un Aināra Podziņa (neliels muskuļa sastiepums). Podziņa vietā ceturtajā maiņā spēlēs Roberts Bukarts, un līdz ar to komandas spēlēs ar sešiem aizsargiem.

1.periods

Spēles pirmajās minūtēs ļoti aktīvi sāka darboties Maskavas "Spartak", kas uzreiz sāka apdraudēt Krisa Holta sargātos vārtus, taču rīdzinieki atbildēja ar ne mazāk bīstamiem pretuzbrukumiem un metieniem pa Dominika Hašeka vārtiem.

Būtiska pirmajā periodā izvērtās ceturtā minūte, kurā noraidījumu ar septiņu sekunžu intervālu izpelnījās "Spartak" spēlētāji, un rīdzinieki šo dubulto vairākumu sekmīgi izmantoja – Sandis Ozoliņš spēcīgi raidīja ripu no zilās līnijas, un burzmā pie vārtiem pirmais Hašeka atsisto ripu pamanīja Tomašs Surovijs, kurš iebakstīja to vārtos – 1:0.

Spēles turpinājumā acij tīkamu, ātru hokeju demonstrēja gan "Dinamo", gan "Spartak", turklāt maskavieši ļoti aktīvi pārtvēra mājinieku piespēles, tādējādi veidojot diezgan daudz pretuzbrukumu, bet teicami spēlēja Kriss Holts.

14. minūtē "Spartak" nopelna divas soda minūtes par skaitliskā sastāva neievērošanu un rīdzinieki otrreiz šai spēlē realizēja skaitlisko vairākumu. Sandis Ozoliņš izdara tālu piespēli pāri visam laukumam Tomašam Surovijam, kurš netraucēti ieslidoja "Spartak" aizsardzības zonā un vēlreiz pārspēja Dominiku Hašeku – 2:0.

2.periods

Otrajā trešdaļā spartakieši metās atspēlēt zaudētos vārtus, ko ļoti uzskatāmi parāda otrajā periodā izdarīto metienu attiecība – 23 reizes pa rīdzinieku vārtiem meta "Spartak", kamēr Rīgas "Dinamo" izdarīja tikai sešus metienus.

Periods sākās ar visai amizantu momentu, kad Dominiks Hašeks devās "noskaidrot attiecības" ar Arvīdu Reķi, kuru gan čehu vārtsargam uzgrūda virsū "Spartak" spēlētājs, un tiesneši notikušajā pārkāpumu nesaskatīja ne vienai, ne otrai pusei.

"Spartak" otrajā trešdaļā spēlēja ļoti aktīvi, kas savukārt provocēja rīdzinieku uz pārkāpumiem, taču vienīgos vārtus "Dinamo" perioda vidū zaudēja, esot skaitliskajā vairākumā. Aleksandrs Budkins atdeva ripu Romānam Ļudučinam, kurš jau atradās vidus zonā, Sandis Ozoliņš un Jēkabs Rēdlihs viņu nenoķēra, un Ļudučins pārspēja Krisu Holtu, raidot vārtos jau atsisto ripu.

Nākamajās minūtēs attiecīgi agresīvāk sāka spēlēt rīdzinieki, vairākas reizes izspēlējot situāciju trijatā pret diviem vai pat vienu pretinieku, un vienā no šādām situācijām Aleksandrs Ņiživijs pēc Roberta Petrovicka ar ļoti spēcīgu pustālu metienu vārtu augšējā stūrī atjauno divu vārtu pārsvaru – 3:1.

Trešdaļas beigās "Dinamo" atkal paliek skaitliskajā mazākumā, taču tas tiek izturēts, Ģirtam Ankipānam atliek vēl tikai "nosēdēt" 10 sekundes trešajā trešdaļā.

3.periods

Otrajā trešdaļā uzspieduši pretiniekiem mežonīgi augstu spēles tempu, trešajā trešdaļā "Spartak" spēlētāji bija acīmredzami paguruši un noteikumus laukumā sāka diktēt rīdzinieki.

Šis diktāts jau trešajā minūtē pārvērtās gūtos vārtos, kad Miķelis Rēdlihs izmānīja Hašeku uz sevi, bet piespēlēja Laurim Dārziņam, kurš raidīja ripu jau tukšos vārtos, panākot 4:1.

Spartakieši arvien retāk tika "Dinamo" aizsardzības zonā, pat piektajā minūtē iegūtais skaitliskais vairākums viņiem nepalīdzēja kaut ko mainīt uz rezultātu tablo. Toties Rīgas komanda 12. minūtē ceturto reizi realizēja savu skaitlisko vairākumu. Pirms tam Miķelis Rēdlihs sev raksturīgajā ātrajā slidojumā gandrīz tiek līdz "Spartak" vārtiem, kur Aleksandrs Budkins viņu apturēt spēja tikai ar neatļautu paņēmienu. Ar 16 sekundēm rīdziniekiem pietika, lai gūtu vārtus – Gunta Galviņa raidīto ripu vārtos ieķeksēja Broks Troters – 5:1.

Pēc piektajiem zaudētajiem vārtiem "Spartak" nomainīja vārtsargu, laukumā sūtot Alekseju Jahinu, kurš atlikušajās astoņās spēles minūtēs palika nepārspēts, lai gan "Dinamo" centās vēl vairāk palielināt vārtu starpību.

Pēc šīs uzvaras, Rīgas "Dinamo" ir atguvuši septīto vietu Rietumu konferences kopvērtējumā.