Rīgas 'Dinamo' zaudē tiešajiem konferences konkurentiem 'Vitjazj'

Rīgas "Dinamo" komanda trešdien, 21. novembrī, Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē "Arēnā Rīga" uzņēma Piemaskavas "Vitjazj" vienību un piekāpās ar 1:2 (0:1, 0:1, 1:0), zaudējumu sēriju pagarinot līdz divām neveiksmēm.

Aktīvi iesākuši spēli, pirmo "auksto dušu" Rīgas "Dinamo" saņēma pirmās trešdaļas trešajā minūtē, kad "Vitjazj" savā pašā pirmajā uzbrukumā pārspēja Timuru Biļalovu, Marekam Hrvīkam atklājot spēles rezultātu.

Tikpat neveiksmīgi mājiniekiem iesākās otrais periods, kad vārti tika zaudēji jau 15. sekundē — Aleksandrs Sjomins panāca 2:0 "Vitjazj" labā. Trešdaļas turpinājumā viesiem izdevās noturēt sev izdevīgu spēles gaitu, slāpējot rīdzinieku tempu, arī vārtsargs Joni Ortio palīdzēja viesiem noturēt viņiem labvēlīgo rezultātu.

Trešo trešdaļu rīdzinieki sāka ļoti apņēmīgi, un perioda vidū beidzot izdevās pārspēt arī Ortio. Šodienas gaviļnieks Metjū Majone samazināja viesu pārsvaru līdz vieniem vārtiem, un "Dinamo" aktīvi metās izlīdzināt rezultātu.

Pamatlaika beigās "Vitjazj" pārkāpa noteikumus, Biļalovs tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, taču "lielo" vairākumu rīdziniekiem realizēt neizdevās un otro spēli pēc kārtas tika zaudēts ar rezultātu 1:2.

19

Plašāku spēles gaitas aprakstu lasiet portāla "Delfi" tekst tiešraides arhīvā!

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Vitjazj
Spēles labāko momentu apskats:
Spēles statistika:Metieni pa vārtiem: 32-25Uzvarēti iemetieni: 21-30Bloķēti metieni: 12-17Spēka paņēmieni: 7-12Soda minūtes: 4-8Laiks uzbrukumā: 13:52 - 08:03
Par labāko spēlētāju "Dinamo" rindās izvēlējās Lauri Dārziņu, viesiem - Joni Ortio.
Spēle noslēgusies.
Aļajevs netrāpa tukšos vārtos. "Vitjazj" spēlē pilnā sastāvā. Uzbrukums turpinās, un arī Klārks netrāpa vārtos.
Biļalovs atstāj vārtus un mūsējie spēlē sešatā.
Mūsējie nostājas vairākuma izspēlei, spēcīgs Balinska metiens, Ortio ripu atsit un ripa atstāj viesu zonu.
57:21 min. Noraidījums "Vitjazj" komandā.Gints Meija pārtver ripu un uzsāk uzbrukumu, bet neitrālajā zonā viņu noķeksē Deniss Kokarevs. Viņam 2 soda minūtes par pretinieka turēšanu ar nūju.
Salīdzinoši daudz metienu pa "Vitjazj" vārtiem, Ortio spēlē pārliecinoši. Mūsējie izdara metienus katrā izdevīgā momentā. Viesi savukārt cenšas pēc iespējas izraidīt ripu no zonas, paši uzbrukumus veido mazāk.
Tribīnes skaļi pieprasa "otros". "Vitjazj" sākuši spēlēt aktīvāk, jo vienu vārtu pārsvars ir ļoti nedrošs, īpaši, ja mājiniekiem izdosies tomēr uzspiest augstāku spēles tempu.
49:27 min. Rīgas "Dinamo" - "Vitjazj" 1:2 Metjū Majone uzdāvina vārtus sev dzimšanas dienā un atjauno intrigu spēlē. Lauris Dārziņš no apmales atdod tālu piespēli uz otru laukuma pusi Majonem, kurš uzreiz to raida vārtos. Ripa, neskarot nevienu savā ceļā, palido garām arī Ortio.
Neko īpašu vairākumā neparāda "Vitjazj", vairāk izskatās, ka viņi spēlē uz sev labvēlīgā rezultāta noturēšanu.
47:11 min. Rīgas "Dinamo" mazākumā.2 soda minūtes par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Sodu atsēž Miķelis Rēdlihs.
Mājinieki apņēmīgi iesākuši trešo trešdaļu, taču viņus aktīvi cenšas traucēt "Vitjazj", slāpējot spēles tempu un neļaujot veidot uzbrukumus.
Uz ģērbtuvēm dodas uzbrucējs  Pāvels Černovs, kurš vienā no epizodēm guvis rokas traumu. Neliela pauze spēlē, kamēr tiek satīrīts ledus, uz kura palika asinis.
Trešā perioda sākumā mūsējiem izdodas neielaist vārtus.
Sācies 3. periods.
Otrā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 12-13Uzvarēti iemetieni: 7-11Bloķēti metieni: 7-6Spēka paņēmieni: 0-5Soda minūtes: 0-2Laiks uzbrukumā: 05:25 - 03:13Otrā perioda labākie momenti:
Lauris Dārziņš intervijā TV6: spēle vēl ir "atvērta". Atkārtosim hokeja ābeci un mauksim tālāk!
Rīdzinieki atkārto viesu pirmā perioda beigās pielietoto paņēmienu — Ankipāns pasauc malā Biļalovu, bet mūsējiem neizdodas uzvarēt iemetienā un skan perioda beigu signāls.
Noslēdzies 2. periods.
Labs uzbrukums, Ģēģeris pie vārtiem sagaida ripu, izdara metienu, bet tas tiek atsists. Mūsējie nomainās un uzbrukums turpinās, jubilārs Majone mēģina pārspēt "Vitjazj" vārtsargu, pēc tam vēl Šuļeņins izdara metienu, Orto ripu piespiež pie ledus. Atkal ļoti noguruši ir "Vitjazj" spēlētāji, ilgi nācās spēlēt aizsardzībā.
Joprojām "Dinamo" neizdodas tikt galā ar "Vitjazj" aizsardzību un Ortio.
Tikmēr mūsu nākamie pretinieki, Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Omskas "Avangard" komanda piedzīvojuši smagu zaudējumu Helsinkos, piekāpjoties mājiniekiem ar 4:7. Interesanti, ka visus 11 vārtus guva 11 dažādi hokejisti. "Jokerit" vārtus šoreiz sargāja Raiens Zapoļskis nevis Jānis Kalniņš.
Vairākums tā arī paiet bez neviena metiena pa Ortio vārtiem.
Pēc Ališauska piespēles lielā ātrumā Makmilans skrien uz vārtiem, Stasenko viņu kavē un Brendons ietriecas vārtos, izsitot tos no vietas. Par laimi, mūsu uzbrucējs nav guvis traumu, jo trieciens bija visai pamatīgs.
32:22 min. Noraidījums "Vitjazj" komandā.Aleksndram Sjominam 2 soda minūtes par ripas izmešanu no laukuma. Kādam no līdzjutējiem tika suvenīrs.
Aktīvi nospēlē mūsu trešā maiņa, Rēdlihs izdara spēcīgu metienu gaitā, Ortio ripu atsit ar kājsargu. Ilgstošs "Dinamo" uzbrukums, tribīnes aktīvi atbalsta mājiniekus. Izmantojot tuvo soliņu, mūsējie turpina uzbrukumu, neļaujot viesiem nomainīties, viņi acīmredzami noguruši, gandrīz vairs nespēj paslidot.
Perioda vidū "Dinamo" sāk spēlēt ātrāk, aktīvāk, taču metienu pa vārtiem nav, "Vitjazj" aizsardzība neļauj veidot momentus pie vārtiem.
Nepatīkama epizode pie mūsu vārtiem, Brendons Makmilans saskrienas ar Ališausku. Tiesnesis aptur spēli un mūsu uzbrucējs aizslido pie komandas. Makmilans noņēmis  ķiveri, rāda ka sasists krūškurvis, bet jau nākamajā maiņā viņš ir atpakaļ uz ledus.
"Vitjazj" otrā perioda sākumā spēlē ļoti agresīvi, kontrolē ripu uzbrukumā un arī labi spēlē aizsardzībā. Rīdzinieku uzbrukumi ir diezgan bīstami, taču pārspēt Ortio nesanāk.
Aizsargi izlaiž cauri Bogdanu Potehinu, pēdējā brīdī Majone patraucē pretinieku uzbrucēju un Biļalovs ripu atsit.
Viesi izmanto "Dinamo" apmulsumu pēc tik ātri zaudētajiem vārtiem un izveido vēl pāris bīstamus uzbrukumus.
20:15 min. Rīgas "Dinamo" - "Vitjazj" 0:2 Atkal pirmais uzbrukums viesiem rezultatīvs. Tāls Āltonena metiens, Sjomins pielabo ripas lidojumu un tā ielido vārtos.
Sācies 2. periods!
Pirmā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 10-7Uzvarēti iemetieni: 10-8Bloķēti metieni: 2-5Spēka paņēmieni: 4-5Soda minūtes: 2-4Laiks uzbrukumā: 05:09 - 01:55
Noslēdzies 1. periods.
Pēdējā sekundē "Vitjazj" vēl nomaina Ortio pret sesto laukuma spēlētāju, taču rezultāts nemainās.
Iemetienā uzvar viesi, Stoļarovs veiksmīgi izvada ripu no zonas un vēl pacīnās pie apmales mūsu aizsardzības zonā. Vairākuma beigās Klārks kritienā izdara metienu pa vārtiem, Ortio ripu atsit ar kājsargu. Pēc tam ļoti labā pozīcijā nonāk Rēdlihs, bet arī šajā epizodē labi nostrādā viesu vārtsargs.
17:32 min. Noraidījums"Vitjazj" komandā.Pret Mītinenu 2 soda minūtes nopelna Aleksandrs Jevejenkovs.
14:32 min. Abpusējs noraidījums.Oskaram Batņam un Igoram Golovkovam 2 minūtes par rupjību. Komandas spēlē četri pret četri.
Edgars Masaļskis intervijā TV6: pretinieks labi slāpē ātrumu.
Pēc tāla Džeriņa metiena ripa uzlido gaisā, Ortio izslido tālu no vārtiem, lai to ķertu cimdā, bet burzmā tas nesanāk. Mūsējo uzbrukums turpinās, taču pārspēt pretinieku vārtsargu nesanāk.
Pēc nākamā rīdzinieku uzbrukuma izceļas kautiņš aiz vārtiem — augumā raženais Batņa izvingrina dūres ar Igoru Golovkovu.
Ilgstošs un bīstams "Vitjazj" uzbrukums, tribīnes sāk svilpt, neapmierināti ar mājinieku spēli.
Lai arī "Dinamo" treneris Ģirts Ankipāns pirms spēles teica, ka pretiniekus jāmēģina "ņemt uz ātrumu", pagaidām "Vitjazj" tiek līdzi gan aizsardzībā, gan veido pretuzbrukumus.
Neitrālajā zonā kļūdās Kevins Klārks un Genādijs Stoļarovs atņem viņam ripu. Pretuzbrukums nesanāk, klāt ir mūsu aizsargi, kas traucē Stoļarovam izdarīt metienu.
Skaista Rēdliha un Dārziņa saspēle, Lauris izdara metienu pa vārtiem, Ortio ripu atsit. Pēc vārtu guvuma viesi spēlē pārliecinošāk, savukārt mūsējie aktīvi cenšas pēc iespējas ātrāk izlīdzināt rezultātu.
02:39 min. Rīgas "Dinamo" - "Vitjajz" 0:1Viesu pirmais uzbrukums šajā spēlē ir rezultatīvs — nepiesegts slovāku uzbrucējs Mareks Hrvīks izslido līdz ērtai metiena pozīcijai un pārspēj Biļalovu ar metienu "devītniekā".
Mūsējie iespieduši "Vitjazj" viņu aizsardzības zonā, viesiem nesanāk pat kārtīgi nomainīties.
Mājinieki aktīvi iesāk maču, jau ir pirmais uzbrukums, un pirmajā minūtē Ortio jau divreiz iesaistās spēlē, piespiežot ripu pie ledus.
Rīgas "Dinamo" vārtus šovakar sargās Timurs Biļalovs, "Vitjazj" — Joni Ortio.Rīdzinieku sastāvā nav uzbrukuma līdera Linusa Videla.
No pēdējām piecām spēlēm "Vitjazj" uzvarējuši tikai vienā, un Rīgā ierodas ar trīs zaudējumu sēriju kabatā. Savukārt Rīgas "Dinamo" četras uzvaras pēdējās piecās spēlēs, tiesa, zaudējumu mūsējie piedzīvoja izbraukuma tūres pēdējā mačā Kazaņā.https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-pecspeles-metienos-piekapjas-khl-cempioniem-ak-bars.d?id=50590027
Ar Maskavas apgabala "Vitjazj" rīdzinieki kopumā tikušies 21 reizi un 13 spēlēs uzvarējuši Rīgas "Dinamo" hokejisti. 11 spēlēs uzvara tika izcīnīta pamatlaikā. Arī gūto vārtu attiecība ir par labu "Dinamo" — 58:44. No šobrīd komandā spēlējošajiem hokejistiem pret "Vitjazj" vislabāk veicies Miķelim Rēdliham (4+6) un Laurim Dārziņam (4+5).
Ar šo maču Rīgas "Dinamo" iesāk četru mājas spēļu sēriju.