Strīdīgs vārtu guvums palīdz Rīgas 'Dinamo' pārspēt 'Atlant'

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionātā Rīgas "Dinamo" trešdien ar rezultātu 3:1 (0:1, 1:0, 2:0) uzvarēja Mitišču "Atlant", kas spēlēja bez latviešu uzbrucēja Roberta Jekimova.

Rīgas "Dinamo" šajā mačā sestajā minūtē nonāca iedzinējos, kad pēc precīzas piespēles no aizvārtes rezultatīvu metienu izdarīja Sergejs Šmeļovs. Turpinājumā spēles gaita izlīdzinājās taču rezultāts palika nemainīgs.

Otro periodu Rīgas "Dinamo" sāka ar vārtu guvumu, kad pēc šīs dienas jubilāra Laura Dārziņa piespēles ripu vārtos raidīja Miks Indrašis. Pēcāk pēc Indraša piespēles Genovejs trāpīja pa vārtu stabu. 34.minūtē 5+20 minūšu noraidījumu nopelnīja Māris Bičevskis, tomēr rīdzinieki ilgo mazākumu veiksmīgi izturēja.

Rīgas "Dinamo" izvirzījās vadībā, kad bija nospēlētas 51 minūte. Genovejs izdarīja metienu pa vārtiem, un ripa sasniedza savu mērķi, bet tajā brīdī Roberts Bukarts traucēja pretinieku vārtsargam. Izskatījās, ka Bukarts pārkāpa noteikumus pret vārtsargu, taču tiesneši "golu" ieskaitīja. Turpinājumā "Dinamo" nosargāja savu pārsvaru un sekundi pirms pamatlaika beigām Gints Meija raidīja ripu tukšos vārtos.

Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas "Dinamo" ar 68 punktiem 51 mačā pakāpusies uz septīto vietu.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi, kur var aplūkot detalizētāku mača aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Atlant
Rīgas "Dinamo" - Mitišču "Atlant" 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)Vārtu guvēji: Miks Indrašis (21:14 min.), Čārlzs Genovejs (50:23 min.), Gints Meija (59:59 min. )- Sergejs Šmeļovs (5:20 min.)Rīgas Dinamo treneri mačam Arēnā Rīga pret "Atlant" pieteikuši 22 hokejistus (2 vārtsargus, 7 aizsargus un 13 uzbrucējus). Vārtu drošība uzticēta Jakubam Sedlāčekam.Rīgas "Dinamo" sastāvs spēlei:Vārtsargi: #36 Sedlacek (#38 Deslauriers );Aizsargi: #9 Kr.Rēdlihs - #44 Cibuļskis, #5 Genoway - #68 Jurčina, #11 Sotnieks - #23 Jerofejevs, #28 Grīnbergs;Uzbrucēji: #89 Trotter - #55 Videll - #19 M.Rēdlihs, #10 Dārziņš (K) - #16 Wilson - #70 Indrašis, #18 Ābols - #25 Džeriņš - #87 Meija, #17 Saulietis - #96 Bičevskis - #13 Skvorcovs, #71 Bukarts.
"Atlant" komandas sastāvā neredzēsim Robertu Jekimovu, kurš nav devies šajā izbraukuma sērijā.
Abu komandu spēlētāji devušies laukumā. Spēles sākums pēc īsa brīža.
Sedlāčeks maču sāk ar diviem atvairītiem metieniem pēc kārtas. Pēc iemetiena viņš atkal atvaira metienu.
Spēles pirmās divas minūtes aizrit "Dinamo" aizsardzības zonā. Rīdzinieki pagaidām ļoti pasīvi
Dārziņš mēģināja piespēlēm Indrašim uz vārtu priekšu, taču ripa netika cauri pretinieku aizsardzībai. "Atlant" vārtsargs Engrēns ripu piespiež.
Aizritējušas piecas minūtes. Spēle jau izlīdzinājusies, bet cīņa ir piesardzīga.
5:52 min. Rīgas "Dinamo" - "Atlant" 0:1Šmeļovs saņem piespēli no aizvārtes un raida to vārtu augšējā stūrī.
"Dinamo" joprojām nav izdarījusi nevienu metienu pa pretinieku vārtiem. "Atlant" aizsardzība neļauj izpausties rīdziniekiem. Kozlovs otrā laukuma galā neizmanto labu iespēju gūt vārtus.
Indrašis izdara pirmo Rīgas "Dinamo" metienu pa "Atlant" vārtiem šajā mačā.
8:14 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā.Milans Jurčina atstāj savu komandu mazākumā, izdarot "netīru" spēka paņēmienu.
Rīdzinieki aizvada ļoti labu mazākumu. "Atlant" komanda netiek pie vārtu gūšanas iespējām.
Rīgas "Dinamo" spēlē pilnā sastāvā.
Tiesnesis pieņem lēmumu, ka "Atlant" komanda nav jāatstāj mazākumā, jo hokejista mestā ripa no aizsargstikla izlidoja ārpus laukuma.
13:33 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā.Kaspars Saulietis vēlreiz atstāj mazākumā mājiniekus.
Sedlāčeks mazākumā tver spēcīgu Babčuka metienu.
"Atlant" lieliski izspēlē uzbrukumu, bet Hlopotava metiens atduras pret rīdzinieku vārtsargu.
Indrašis mazākumā aiziet viens pret pretinieku aizsargu, taču viņa metienu atvaira Engrēns.
Rit aizraujošs hokejs pēdējās perioda minūtēs. Aktīvas darbības laukumā no abu komandu puses.
Genovejs teicami atrod Saulieti, kuram neizdevās pacelt ripu augstāk. Engrēns tver.
Noslēdzies 1.periods.
Sācies 2.periods.
21:16 min. Rīgas "Dinamo" - "Atlant" 1:1Rīdzinieki ilgstoši izspēlē uzbrukumu, līdz Dārziņš sāk doties uz vārtiem, piespēlē Indrašim, kurš pēc pauzes izdarīja metienu, kas lidoja vārtos.
Rodrigo Ābols un Gunārs Skvorcovs saasina situācijas pie pretinieku vārtiem.
"Atlant" izdara metienu burzmā, bet Sedlāčeks nospēlē pārliecinoši un piespiež ripu.
Medinskis netrāpa tukšajā vārtu stūrī pēc ļoti labi izspēlēta pretuzbrukuma. Šoreiz "dinamiešiem" paveicās.
25:23 min. Noraidījums "Atlant" komandā.Gilrojs grūž Saulieti un saņem sodu.
Rīdzinieki pacietīgi izspēlē savu vairākumu. Metienu vispirms izdarīja Troters, bet tad arī Krišjānis Rēdlihs.
Indrašis ātri iegāja zonā, skaisti piespēlēja Genovejam, kurš pēc ilgas pauzes izdara metienu. Ripa trāpa pa vārtu stabu.
"Atlant" spēlē pilnā sastāvā.
Sotnieks kļūdās pie savas aizsardzības zonas, bet viesi to neprot izmantot.
Rīdzinieki sāk uzsiest savu spēles stilu. Saulietis lauzās uz vārtiem, apmānija aizsargu, bet metiena brīdī pazaudēja ripu. Tam uzreiz seko "Atlant" pretuzbrukums, bet Sedlāčeks glābj.
Aizvadītajās epizodēs cīņa vairāk ritu viduszonā. Tad "Atlant" izveido ļoti labu uzbrukumu, bet netrāpa vārtos.
33:07 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" komandā.Māris Bičevskis asi nospēlē pret "Atlant" spēlētāju. Viņš pamet laukumu, kas nozīmē noraidījumu līdz spēles beigām - 5+20 minūšu sods. Noraidījums arī "Atlant" komandā, jo Jaruļins metās aizstāvēt savu komandas biedru.
Selāčeks ar ķērājcimdu nospēlē lieliski, neļaujot ripu raidot vārtos.
Rīdzinieku mazākuma brigāde turpina darboties veiksmīgi. Neļauj izveidot labas vārtu gūšanas iespējas.
Rīgas "Dinamo" iztur piecu minūšu mazākumu un spēlē pilnā sastāvā.
Rīgas "Dinamo" iegūst vairākumu."Atlant" hokejisti asi nospēlē vārtu priekšā pret Sedlāčeku. Sākas grūstišanās un Bukarts dodas pārmācīts Ļevicki, kuram 2+2 minūšu sods. Bukartam divu minūšu noraidījums.
Jurčina ļoti spēcīgi met pa pretinieku vārtiem. Abas reizes viņš met neprecīzi.
Jurčina tuprina "bombardēt" pretinieku vārtus. Joprojām rezultātu tas nedod.
Noslēdzies 2.periods.
Sācies 3.periods.
Komandas spēlē vienādos sastāvos.
Miķelis Rēdlihs ieiet uzbrukuma zonā, bet tiek klupināts. Tiesneša svilpe klusē.
"Atlant" komanda vērpa savu uzbrukumu, taču izdarītais metiens nebija parāk bīstams.
44:57 min. Noraidījums "Atlant" laukumā.Babčuks nogāž Bukartu, par to saņemot noraidījumu.
Labi uzbrukumi vairākumā "Dinamo" komandai, bet Engrēns metienus atvaira.
Vētrains uzbrukums "Dinamo" izpildījumā. Rīdzinieki "apšauda" Maskavas apgabala komandas vārtus, tomēr ripa vārtos lidot nevēlas.
Indrašis izkārto sev labu metienu, bet ripa lido pāri vārtiem.
50:23 min. Rīgas "Dinamo" - "Atlant" 2:1.Genovejs spēcīgi met pa vārtiem un ripa sasniedz mērķi. Tomēr Bukarts bija vārtsarga laukumā un, iespējams, kavēja Engrēnu. Tiesneši pēc video atkārtojuma pētīšanas vārtu guvumu ieskaita.
Sotnieks un Bukarts izdara metienus pa vārtiem.
Genovejam sāpīga epizode. Viņš ar ripu dabū pa seju, tomēr laukumu viņš atstāj ar saviem spēkiem.
Piecas minūtes līdz pamatlaika beigām.
54:51 min. Noraidījums "Atlant" komandā.Leščenko bīstami nospēlēja ar augsti paceltu nūju pret Ābolu.
"Dinamo" vairākumā mēģina izspēlēt uz vārtu priekšu, bet metieni neizdodas.
Šmeļovs tuvu tam, lai mazākumā izlīdzinātu rezultātu.
Sedlāčeks ar kājsargu nosedz vārtu apakšējo stūri, neļaujot ripai lidot vārtos.
"Atlant" maina vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.
Bīstams uzbrukums uz "Dinamo" vārtiem, bet Sedlāčeks neļauj ripai slīdēt vārtos.
"Atlant" izmisīgie uzbrukumi nedod augļus. Līdz spēles beigām deviņas sekundes.
59:59 min. Rīgas "Dinamo" - "Atlant" 3:1Meija raida ripu tukšos vārtos!
Spēle noslēgusies.
Rīgas "Dinamo" - Mitišču "Atlant" 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)Vārtu guvēji: Miks Indrašis (21:14 min.), Čārlzs Genovejs (50:23 min.), Gints Meija (59:59 min. )- Sergejs Šmeļovs (5:20 min.)