Latvijas orientieristi izcīnījuši divas zelta, piecas sudraba un vienu bronzas medaļu pasaules veterānu čempionātā orientēšanās sportā vidējā distancē, kas šonedēļ notiek Rīgas apkaimē, vēsta sacensību organizētāji.

Sacensības vidējā distancē notika Bumbukalnā pie Buļļupes. Savu piekto zelta medaļu pasaules veterānu čempionātā izcīnīja orientēšanās sporta leģenda Alīda Ābola, kura ir pirmā uz goda pjedestāla kāpusī latviete pasaules čempionātos. Ābola šogad veterānu meistarsacīkstēs startēja W65 grupā, un pēc pārliecinoša snieguma kvalifikācijā, finālā gan lika saviem līdzjutējiem panervozēt.

Sportiste distances sākumā pieļāva vairākas kļūdas (pie pirmā radio kontrolpunkta uzrādīja septīto labāko rezultātu), distances vidusdaļā viņa nostiprinājās otrajā pozīcijā, bet pie pēdējā kontrolpunkta zaudēja pirmajai vietai tikai sekundi. Finiša spurtā Ābola izrādījās krietni pārāka par zviedrieti Kristinu Hjertsoni, kuru beigās apsteidza par astoņām sekundēm.

Ilze Lapiņa, kura pērn izcīnīja sudraba medaļu pasaules čempionātā taku orientēšanās, savam godalgu klāstam nu pievienojusi pirmo medaļu pasaules veterānu čempionātā orientēšanās sportā. Sportiste izcīnīja sudrabu W50 grupā, par 39 sekundēm piekāpjoties vien somietei Sirrai Toivonenai.

W45 grupā zelta medaļu izcīnīt neizdevās pagājušā gada veterānu čempionāta medaļniecei Iritai Puķītei. Pērn viņa garajā distancē piekāpās vien visu laiku titulētākai pasaules orientieristei, 23-kārtējai pasaules čempionei šveicietei Simonai Niggli, bet šoreiz vidējā distancē par viņu veiksmīgāka bija somiete Ivonna Gunella.

Ceturto godalgo pasaules veterānu čempionātos izcīnīja arī Baiba Ozola, kura šoreiz finišēja otrā W50 grupā, zaudējot vien Zviedrijas orientieristei Laila Hoglundai, bet W85 grupā bronzas medaļa Raisai Mazzariņai, kura piekāpās Zviedrijas veterānēm Bernikai Antonnsonei un Klarijai Ek.

W80 grupā mūsu seniorēm tikai mazliet pietrūka līdz goda pjedestālam – Aijai Andersonei ceturtā vieta, Veltai Zjatkovai – piektā, Ilze Bruce – sestā.

Trīs medaļas izcīnīja arī mūsu veterāni. M40 grupā savā debijas reizē pasaules veterānu čempionātā pie zelta tika kādreizējais Latvijas izlases līderis Jānis Krūmiņš, kurš uzrādīja labāko rezultātu arī svētdien notikušajās sacensībās sprintā. Krūmiņš par nepilnu minūti apsteidza pērn ceturto vietu izcīnījušo Paulu Plato – viņam sudraba medaļa! Bet ceturtajā vietā – Toms Veits.

Sudrabu M70 grupā izcīnīja Ilmārs Limbēns, kuru par nepilnām trim minūtēm pārspēja ukrainis Mikola Božko, taču cīņa par sudrabu bija sīva – trešās vietas ieguvējs šveicietis Janne Brunstets atpalika par 15 sekundēm, ceturtajā vietā esošais soms Risto Wessmans – par 16 sekundēm, bet piektās vietas ieguvējs igaunis Tīts Tatters – par 20 sekundēm.

M45 grupā Latvijas sportistiem tikai mazliet pietrūka līdz goda pjedestālam – Jānim Ozoliņam 5. vieta, Uldim Brucim – 8. un Ivaram Žagaram – 10. vieta. M50 grupā Guntaram Mankum līdz pjedestālam trūka vien deviņas sekundes, M55A grupā Aigars Leiboms finišēja desmitajā pozīcijā, M60 grupā Ģirts Mamis ieguva astoto vietu, bet uzreiz aiz viņa Harijs Lācars un Andris Kosmačovs.

Pirmo reizi pasaules veterānu čempionāts notika 1996. gadā Spānijā. Šajās Starptautiskās Orientēšanās federācijas (IOF) oficiālajās sacensībās var startēt sportisti, kas sasnieguši 35 gadu vecumu, un dalībnieki sacenšas atsevišķās vecuma grupās, kas sadalītas ik pa pieciem gadiem, sākot no 35 gadu vecuma grupas, līdz grupām M100 un W100, kurās spēkiem mērojas orientieristi vecāki par 100 gadiem.

Šogad Latvijā notiekošais čempionāts pulcē vairāk nekā 3500 sportistus no 41 pasaules valsts, bet sacensības noslēgsies piektdien ar startu garajā distancē Lilastē pie Garezeriem.