LOK Olimpiskajā dienā piedalīsies 38 000 skolēnu
Foto: PantherMedia/Scanpix

30.septembrī, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) rīkotajā sporta pasākumā "Olimpiskā diena 2011" piedalīsies vairāk nekā 38 000 Latvijas skolēnu, kas sportos 48 Olimpiskās dienas norises vietās visā Latvijā, informē LOK preses dienests.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Šogad Latvijas Olimpiskajā dienā piedalīsies galvenokārt skolu jaunieši, jo LOK vēlas vairot jaunās paaudzes interesi par sportu un Olimpisko kustību. Tieši kolektīvi sporta pasākumi rada jauniešos kopības sajūtu, iemāca bērnus no mazotnes izprast un cienīt citus, kā arī spraigā sacensībā norūda raksturu. Jo vairāk bērnu mēs iesaistīsim sportā, jo veselāka kļūs mūsu sabiedrība," norāda olimpiskais vicečempions, LOK viceprezidents Žoržs Tikmers.

"Mums visiem jāstrādā, lai jaunā paaudze no mazotnes būtu draugos ar sportu un Olimpiskajiem principiem, lai pašvaldībās tiktu attīstīta sportam draudzīga infrastruktūra, lai olimpiskās tradīcijas un sportiskie panākumi priecētu mūsu sirdis un vairotu nacionālo pašapziņu arī turpmāk," uzsver Tikmers.

"Olimpiskā diena" notiks visos reģionālajos Olimpiskajos centros Daugavpilī, Jelgavā, Liepājā, Limbažos, Priekuļos, Valmierā, Ventspilī, kā arī Rīgā "Daugavas stadionā", Tukuma ledus hallē, Ogres stadionā, Valkas pilsētas stadionā un skolu stadionos Mārupē, Krimuldā, Carnikavā, Rēzeknē, Salaspilī, Aucē, Līvānos un citās vietās.

Latvijas Olimpiskās dienas norise sāksies pulksten 10:00 ar vienotu, radio SWH translētu un LOK izstrādātu Olimpisko rīta vingrošanu, kuru iespējams lejupielādēt LOK mājas lapā. Rīta vingrošana ir šā gada Olimpiskās dienas viens no galvenajiem stūrakmeņiem, lai dalībniekus pamodinātu un sagatavotu turpmākās dienas fiziskajām un garīgajām aktivitātēm, kā arī atgādinātu par pareizi veiktu rīta rosmi kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu labas pašsajūtas veicināšanai.

"Mēs ļoti vēlamies atjaunot rīta vingrošanu," informē Tikmers. "Tieši vingrošanā mums ir pirmais olimpiskais čempions Igors Vihrovs, tā raisa interesi par sportu, par olimpisko kustību, dod kopības sajūtu, kuras šodien tik ļoti trūkst. Mēs vingrojam visi kopā skolā, stadionā, olimpiskajos centros, visi kopā - Latvijā."

Otrs pasākuma balsts ir stafetes. Kur dalībnieku skaits mazāks, savā starpā sacentīsies vienas klases komandas, kur vairāk, klase cīnīsies pret klasi, bet, piemēram, Ventspilī, kur pieteikušies 5000 dalībnieku, sacentīsies skolas. Olimpiskās dienas organizētāji katrā vietā paraugnolikumu papildinās ar savām oriģinālām aktivitātēm.

Trešais vienojošais elements ir mājasdarbs. Līdz Olimpiskajai dienai, 30. septembrim, katrā norises vietā jānoorganizē zīmējumu konkurss Latvijas olimpiskās komandas talismans Londonas Olimpiskajās spēlēs. No katras vietas gaidām ne vairāk par trim labākajiem darbiem, no kuriem varēsim izvēlēsies labāko. Savukārt Olimpiskās dienas dalībnieki, sekojot olimpiešu gaitām spēlēs, atcerēsies, ka piedalījušies talismana veidošanā.

LOK uz katru norises vietu sūtīs olimpisko vēstnesi. Tie būs gan olimpieši, gan LOK vadības pārstāvji, gan citas ar olimpisko kustību saistītas personības. Vēstneši, kas ieradīsies ar LOK karogu, katram dalībniekam, neatkarīgi no rezultāta, pasniegs SOK un LOK prezidentu parakstītu sertifikātu. Katrā Olimpiskās dienas norises vietā labākā komanda saņems oriģinālu LOK piemiņas velti, kā arī pa piecām futbola, basketbola un volejbola bumbām.

Savukārt atraktīvākā komanda un zīmēšanas konkursa labāko darbu autori saņems uzaicinājumu uz Rīgas "Dinamo" 16. oktobra spēli ar Astanas "Baris". Pateicoties hokeja kluba un "Arēnas Rīga" atsaucībai, šāda iespēja būs vairāk nekā 1000 bērniem.

Tags

Igors Vihrovs Latvijas Olimpiskā komiteja Žoržs Tikmers
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form