Olimpiskajai dienai pieteikušies jau 76 tūkstoši dalībnieku
Foto: Publicitātes foto

Lai popularizētu Olimpisko kustību, veselīgu dzīves veidu un godīgas spēles principus sportā, arī šogad Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) rīko Olimpisko dienu Latvijā ar vienojošo moto "Pavingrosim!".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc pagājušajā gadā veiksmīgi aizvadītās Olimpiskās dienas, šogad pasākuma dalībnieku skaits teju dubultojies, un 28.septembrī Olimpiskās dienas pasākumos piedalīsies 76 tūkstoši skolēni 76 norises vietās visā Latvijā.

Olimpiskā diena sāksies ar kopīgu Olimpisko rīta vingrošanu, kuru tiešraidē translēs radio SWH pulksten 10:10. Savukārt Olimpiskās rīta vingrošanas video klips "Pavingrosim!" ar Latvijā labi zināmu un tautā mīlētu Olimpiešu līdzdalību būs skatāms arī LTV7 ēterā plkst.10:10.

Pēc kopīgās vingrošanas skolu audzēkņi piedalīsies stafetēs, sacensībās, zīmējumu, domrakstu un foto konkursos.

Arī citādi Olimpiskā diena, kurā katru norises vietu ar īpašām veltēm apciemos LOK Olimpiskie vēstneši, būs plašāka un interesantāka. Priekšstats par Olimpisko kustību, iepazīšanās ar tās simboliem un ceremonijām, veselīga brīvā laika pavadīšanas veidi, tas viss tiks apgūts, ne tikai kopīgi vingrojot vai piedaloties zīmējumu konkursā.

"Šā gada jauninājums Olimpiskās dienas norisē ir domrakstu konkurss par tēmu "Kā es kļūšu par Latvijas olimpieti"," stāsta Olimpiskais vicečempions, LOK viceprezidents Žoržs Tikmers. "Vienlaikus visās norises vietā notiks fotokonkurss, kura gaitā pasākuma dalībniekiem jāsastājas piecu Olimpisko apļu formā un tie jānofotografē. Savukārt pirmskolas un sākumskolas bērni turpinās zīmēt Latvijas sportistus Olimpiskajās spēlēs Londonā."

Arī rīta vingrošanas komplekss pēc iepriekš gūtās pieredzes kļuvis garāks, interesantāks un mūsdienu skolas prasībām atbilstošāks. Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas Vingrošanas katedras docente Inese Ļubinska stāsta, ka: "Šī gada rīta rosmes komplekss ir izstrādāts, piedaloties septiņiem sporta skolotājiem no Rīgas, Jelgavas, Valmieras, Limbažiem un Ventspils. Tas ir darīts apzināti, lai pēc iespējas vairāk sagatavošanas procesā iesaistītu "īstos darītājus" sporta skolotājus un sporta organizatorus, kas strādā ar skolēniem skolās."

Rīta vingrošanas muzikālajam pavadījumam izraudzīta Laura Reinika dziesma "Es skrienu", kas motivē kustībai. Turklāt vingrojumu kompleksam nav izteikta nobeiguma, līdz ar to katram sporta skolotājam ir dota iespēja improvizētam rīta vingrošanas turpinājumam.

Papildus vienojošajiem pasākumiem, organizētāji Olimpiskās dienas norises vietās izstrādās individuālo pasākuma programmu. Ikvienam būs iespēja pārbaudīt savus spēkus dažādos Olimpiskās dienas pasākumos un sacensībās, satiekot Olimpiešus un piedaloties Olimpiskajā izziņas procesā .

Olimpiskās dienas pasākumi būs bez maksas. Visiem Olimpiskās dienas apmeklētājiem pasniegs SOK piemiņas sertifikātus un piemiņas veltes, bet labākajiem un atraktīvākajiem dienas dalībniekiem būs īpaši sarūpētas un arī vērtīgas pārsteiguma balvas, kā arī LOK diplomi. Tā, piemēram, a/s "Latvijas Valsts meži" radošo konkursu uzvarētājiem dāvinās Apple planšetdatorus un profesionālas tūristu mugursomas. 2000 bērni no Olimpiskās dienas uzvarētājkomandām saņems speciālo ielūgumu Arēnā Rīga noskatīties Rīgas Dinamo spēli ar kādu no KHL hokeja klubiem. Dinamo biļetes tiks dāvātas LOK, sadarbojoties ar Rīgas Dinamo un Arena Rīga

Olimpiskās dienas organizētāji katrai pasākuma norises vietai sadarbībā ar Latvijas Futbola un Regbija federācijām, kā arī Vieglatlētikas savienību dāvinās sporta inventāru.

"Olimpiskā diena 2012" notiks Rīgā, Cēsīs, Daugavpilī, Jelgavā, Jūrmalā, Kandavā, Līvānos, Liepājā, Limbažos, Priekuļos, Valmierā, Ventspilī, kā arī Salaspilī, Mārupē, Kuldīgā, Tukumā un citās vietās visā Latvijā. Vislielākais Olimpiskās dienas dalībnieku skaits sagaidāms Rīgā, kur pieteikti vairāk nekā 18 tūkstoši dalībnieki, kas iesaistīsies Olimpiskās dienas aktivitātēs Daugavas stadionā un vairāk nekā 60 izglītības iestādēs Rīgā. Ar detalizētāku informāciju par Olimpiskās dienas norisi un rīta vingrošanas kompleksu var iepazīties LOK mājas lapā www.olimpiade.lv .

Tags

Latvijas Olimpiskā komiteja Žoržs Tikmers
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form