Rīgas maratons šogad tiks veltīts Ukrainai
Foto: Publicitātes foto

Ar saukli "Kopā!" "Rimi" Rīgas maratons šogad tiks veltīts Ukrainai, 15. maijā dalībniekus no visas pasaules vienojot skrējienā Ukrainas atbalstam. Nozīmīgajā tautas sporta notikumā, kas pulcēs kuplāko skrējēju skaitu kopš pandēmijas, piedalīsies vairāk nekā desmit tūkstoši dalībnieku no Latvijas, Baltijas un citām pasaules valstīm, ziņo pasākuma organizatori.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Solidarizējoties ar Ukrainu, "Rimi" Rīgas maratona laikā 11. novembra krastmalā un pie Brīvības pieminekļa koncertēs tautā iemīļoti Latvijas un Ukrainas mūziķi un kori, bet ienākumi no masveidīgākās 6 km distances, kas šogad simboliski ietērpsies Ukrainas krāsās, tiks novirzīti Ukrainas atbalstam. Organizatori parūpējušies, lai visiem ukraiņu tautības skrējējiem dalība 6 km distancē būtu bez maksas, savukārt ukraiņu bērniem dalība pasākumā, neatkarīgi no izvēlētās distances, būs pilnībā par brīvu.

Maratons maijā būs arī pirmais nozīmīgais solis pretī pasaules čempionātam skriešanā, kas 2023. gadā norisināsies Rīgā. Organizatori parūpējušies, lai pusmaratona, maratona un "DPD jūdzes" distanču dalībnieki jau šogad tiktu pie ekskluzīvas iespējas savas distances skriet speciāli pasaules čempionātam Rīgā veidotajās trasēs.

Visbeidzot, sadarbībā ar "Neste" organizatori uzsākuši darbu pie ilgtspējas programmas "Run for Future by Neste", kuras ietvaros "Rimi" Rīgas maratons tuvāko gadu laikā iniciēs virkni inovāciju Baltijas lielākā tautas sporta notikuma ilgtspējas veicināšanā.

"Rimi" Rīgas maratons šogad pirmoreiz kopš 2019. gada atgriezīsies tradicionālajos maija norises datumos, pulcējot vairāk nekā desmit tūkstošus dalībnieku no vismaz 57 pasaules valstīm.

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis: "Rīgai nozīmīgs ir fakts, ka arī lielākie pilsētas notikumi demonstrē nepārprotamu atbalsta pozīciju Ukrainai. Īpaši svarīgi, ka maratons šogad būs pasākums, kas veicina sabiedrības integrāciju un Ukrainas bēgļu iekļaušanu mūsu sabiedrībā, jo plānots īpaši aicināt piedalīties patvēruma meklētāju bērnus, kuriem būs nodrošināta arī bezmaksas piedalīšanās.

""Rimi" Rīgas maratons vēsturiski bijis spilgta Rīgas vizītkarte, augstākā līmeņa sporta, veselīga dzīvesveida un maraton-tūrisma notikums. Rīgā skriet aicināti skriešanas mīļotāji no visas pasaules, izņemot agresorvalstis Krieviju un Baltkrieviju," stāsta Staķis.

"Lai arī Krievijas kara Ukrainā laikā par tautas sportu domāt šķiet neiespējami, esam nolēmuši nestāvēt malā un skriet, 2022. gada "Rimi" Rīgas maratonu veltot mūsu draugiem Ukrainā", komentē Aigars Nords, "Rimi" Rīgas maratona organizatoru komandas vadītājs.

"Solidarizējoties ar Ukrainu, maratona laikā pilsētā koncertēs iemīļoti Latvijas un Ukrainas mūziķi, bet ienākumi no masveidīgākās 6 km distances, kas šogad simboliski tiks ietērpta Ukrainas krāsās, tiks novirzīti Ukrainas atbalstam. Ceram, ka ukraiņiem, kuriem Rīga bija kļuvusi par vienu no populārākajiem maraton-tūrisma galamērķiem, un mums visiem šī gada kopā būšanas maratons būs kaut neliels neliels uzmundrinājums cīņā pret Krievijas agresiju."

"Rimi" valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais: "Aicinām visus korporatīvās vides līderus nestāvēt malā un ņemt dalību šī gada "Rimi" Rīgas kopā būšanas maratonā Ukrainas atbalstam. 2022. gada "Rimi" Rīgas maratonā esam jau paspējuši iesaistīt rekordlielu "Rimi" darbinieku skaitu un plānojam, ka pasākumā maijā būsim viena no lielākajām dalībnieku komandām."

Jaunās 2022. gada trases – pirmais solis ceļā uz pasaules čempionātu Rīgā

Lai arī "Rimi" Rīgas maratona atgriešanos starptautiskajā sportiskajā apritē pēc pandēmijas aizēno karš, "Rimi" Rīgas maratons tieši šogad sper platu soli pretī unikālam notikumam – pasaules čempionātam skriešanā, kura rīkošanas tiesības sīvā konkurencē izcīnītas dažādu pasaules lielpilsētu konkurencē.

Visu distanču dalībniekiem šogad maijā tiks piedāvātas jaunas starptautiski sertificētas trases, tomēr īpašas privilēģijas tiks pusmaratona, maratona un "DPD jūdzes" distances dalībniekiem. Organizatori parūpējušies, lai jau šogad visas minētās distances jebkurš interesents varēs skriet pasaules čempionātam speciāli veidotajās trasēs.

Jaunā pusmaratona trase apzināti iecerēta, lai parādītu Rīgu visā tās krāšņumā, vienā aplī iekļaujot gan Akmens un Vanšu tiltus, gan Pārdaugavas un Dzegužkalna šarmu, gan Vecrīgas panorāmu, Klusā centra graciozitāti, Brīvības pieminekli un bulvāri, kā arī jaunos Rīgas vaibstus Skanstes ielas rajonā.

Pasaules čempionāta trases "Rimi" Rīgas maratona dalībniekiem veidotas, sadarbojoties ar Morisu Vintermanu, vienu no vadošajiem trašu mērniekiem pasaulē, kas iesaistījies gan Eliuda Kipčoges "Breaking2" projekta, gan Dohas pasaules čempionāta, gan citu nozīmīgu pasaules sacensību trašu veidošanā.

15. maijā visas distances startēs un finišēs 11. novembra krastmalā, savukārt "DPD jūdze" ar startu un finišu Brīvības pieminekļa pakājē ievadīs Bērnu dienu 14. maijā. Bērnu dienā, kuras reģistrācija tikko atklāta, līdzīgi kā pērn mazajiem ziķeriem piedāvās 200 un 400 metru trasītes, bet paši mazākie sacentīsies "Happy mazuļu" trasītē.

Tags

Aigars Nords Mārtiņš Staķis "Rimi" Rīgas maratons Maratons Neste Ukraina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form