Paukošana zināma jau gadu tūkstošiem, bet kā sporta veids kļuva zināms tikai 19.gadsimtā.

Olimpiskajās spēlēs sacensības notiek trīs disciplīnās – paukošanā ar špagu, paukošanā ar floreti un paukošanā ar zobenu. Pirmajās olimpiskajās spēlēs Atēnās 1896.gadā bija vīriešu sacensības paukošanā ar floreti un zobenu, bet paukošana ar špagu debitēja 1900.gadā. Sieviešu sacensības paukošanā ar floreti pirmo reizi bija 1924.gadā, 1996.gadā debitēja sieviešu paukošana ar špagu, bet 2004.gadā – sieviešu paukošana ar zobenu.

*Paukošana ir viens no senākajiem olimpiskajiem sporta veidiem, jo tas programmā ir kopš pirmajām modernajām olimpiskajām spēlēm Atēnās 1896. gadā.

*1964. gadā Tokijā ungāriete Ildiko Ujlaki-Rejto izcīnīja divas zelta medaļas. Viņa piedzima kurla un iemācījās paukošanu, lasot instrukcijas.

*Itālis Nedo Nadi ir vienīgais paukotājs, kurš vienās olimpiskajās spēlēs uzvarējis visās trīs disciplīnās. To viņš paveica 1920. gada Antverpenes spēlēs.

Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs sadalīs 10 medaļu komplektus. Sacensībās piedalīsies 212 paukotāji 106 vīrieši un 106 sievietes. Katru valsti drīkst pārstāvēt maksimums astoņi vīrieši un astoņas sievietes.

Paukošanas sacensības risināsies no 6. līdz 13.augustam. Sacensības notiks "Carioca Arena 3" arēnā.