Vingrošana bija populāra vēl Senajā Grieķijā, kur skatītāji burtiski pielūdza vingrotājus un apbrīnoja viņu ķermeņus. Tomēr mūsdienās sporta vingrošana pirmo reizi minēta 19.gadsimtā. 1896.gadā pirmajās olimpiskajās spēlēs vingrošana bija olimpiskajā kalendārā, taču par tagad pazīstamu sporta veidu vingrošana izveidojās 20.gadsimta 20.gados. 1924.gadā pirmo reizi sacensībās bija komandu cīņa, kā arī sacensības atsevišķās disciplīnās. 1928.gadā olimpiskajās spēlēs debitēja sieviešu komandu sacensības, bet kopš 1952.gada notiek arī individuālās sacensības atsevišķās disciplīnās sievietēm.

Rio olimpiskajās spēlēs sportisti sadalīs 14 medaļu komplektus. Vīriešiem būs sacensības brīvajās kustībās, vingrojumos uz zirga, vingrojumos apļos, atbalsta lēcienos, līdztekās un vingrojumos uz stieņa. Sievietēm būs sacensības atbalsta lēcienos, vingrojumos uz stieņa, vingrojumos uz baļķa un brīvajās kustībās. Tāpat gan sievietēm, gan vīriešiem individuāli būs daudzcīņas sacensības un komandu sacensības.

Sacensības piedalīsies 98 vīrieši un 98 sievietes. Katru valsti drīkst pārstāvēt maksimums pieci vīrieši un piecas sievietes.