Par 2016. gada Riodežaneiro olimpisko spēļu čempioni triatlonā sievietēm kļuva amerikāniete Gvena Džorgensena, kura izšķirošo izrāvienu veica pēdējos kilometros.

Pēc 1,5 kilometru peldēšanas amerikāniete nebija starp vadošajām sportistēm, bet 38,48 kilometrus garajā riteņbraukšanas posmā viņa savas pozīcijas uzlaboja, ik pa brīdim būdama arī vadībā. Pēdējais posms bija 10 kilometru skrējiens, un tur šveiciete Nikola Špiriga Huga un Džorgensena bija divvaldībā, bet pēdējā aplī viņa veica izrāvienu un nodrošināja sev zelta medaļu.

Špiriga Huga ierindojās otrajā vietā, kura beigās uzvarētājai zaudēja 40 sekundes. Špiriga Huga Londonas olimpiskajās spēlēs bija čempione, tomēr šoreiz viņai neizdevās atkārtot šo panākumu.

Savukārt trešajā vietā ierindojās Lielbritānijas sportiste Vikija Holanda, kuras rezultāts bija 1:57:01 stundas.

Ilgu laiku starp līderēm bija arī Dienvidāfrikas Republikas sportiste Marī Rabī, taču finišā viņa bija 11. vietā, bet pēc tam viņai bija nepieciešama mediķu palīdzība, jo distancē viņa atstāja visus spēkus.