Tokijas olimpisko spēļu peldēšanas sacensībās pārsteigumu atkal sagādājusi 400 metru brīvā stila disciplīna. Sieviešu finālsacensībās 20 gadus vecā austrāliete Ariarne Titmusa pirmdien izcīnīja zeltu, aiz sevis atstājot pieckārtējo olimpisko čempioni Ketiju Ledeki.

Sacīkšu ievadā vadībā atradās 14 gadus vecā kanādiete Sammera Makintoša, kurai sekoja Ledeki un Titmusa. Pēc 150 metriem pirmajā vietā gan bija sacīkšu favorīte Ledeki, Titmusai un Makintošai turoties pietiekami tuvu.

Taču pēdējie 100 metri sagādāja pārsteigumu. Titmusa vispirms apdzina Ledeki, taču tad tikai palielināja savu pārsvaru, atraujoties no titulētās amerikānietes. Ariarne Titmusa uzvaru guva ar laiku 3:56,59, uzstādot jaunu Okeānijas kontinenta rekordu.

Ketijai Ledeki, kura brīvā stila peldējumos individuālajās disciplīnās 2016. gada spēlēs guva trīs zelta medaļas, jāsamierinās ar sudrabu (3:57,36), lai gan tas ir viņas otrs labākais laiks pēc Rio spēlēs uzstādītā olimpiskā rekorda (3:56,46).

Savukārt trešajā vietā ierindojās Ķīnas sportiste Li Bindzje (4:01,08), kura uzstādīja jaunu Āzijas rekordu, bet jaunā Makintoša olimpiskajā debijā ieņēma ceturto pozīciju (4:02,42).

Apmēram pusstundu vēlāk savu olimpisko titulu 4x100m brīvā stila peldējumā veiksmīgi aizstāvēja ASV izlase, kas uzvarēja ar laiku 3:08,97. Jaunu nacionālo rekordu (3:10,11) uzstādīja Itālijas peldētāji, kuri izcīnīja sudrabu, sīvā cīņā apsteidzot Austrālijas izlasi (3:10,22).

Agrāk rīta gaitā Lielbritānijas peldētājs Edams Pītijs uzvarēja 100 metru brasa sacensībās. Sudrabu izcīnīja Nīderlandes peldētājs Arno Kamminga, kurš finālā distanci peldēja tieši 58,00 sekundēs. Bronzas medaļas ieguvējs Nikolo Martinenji no Itālijas bija 0,33 sekundes lēnāks.

Rīta sesijas ievadā norisinājās fināls 100 metros tauriņstilā sievietēm, kur ar jaunu Amerikas rekordu – 55,59 sekundēm – uzvarēja Mārgareta Maknīla, sarūpējot Kanādai pirmo zeltu Tokijas olimpiskajās spēlēs.

Nieka piecas sekundes simtdaļas viņai zaudēja ķīniete Juifei Džana, bet trešā ar 0,13 sekunžu deficītu bija Okeānijas rekordu labojusī austrāliete Emma Makeona.

Nieka sekundes simtdaļu pirmajam trijniekam zaudēja amerikāniete Torri Haske, kamēr ar septīto vietu samierinājās zviedriete Sāra Šēstrēma. Iepriekšējo olimpisko spēļu čempione un pasaules rekordiste Šēstrēma februārī pēc paslīdēšanas uz ledus salauza elkoni, kā dēļ viņas dalība Tokijā bija zem jautājuma zīmes.

Ziņots, ka svētdien 400 metru brīvā stila peldēšanā vīriešiem negaidītu uzvaru svinēja 18 gadus vecais Tunisijas sportists Ahmeds Hafnoi.