Itālijas sprinteris Lamonts Marsels Džeikobss svētdien Tokijas olimpiskajās spēlēs vieglatlētikā uzvarēja grūti prognozējamā 100 metru skrējienā, sasniedzot jaunu Eiropas rekordu – 9,80 sekundes.

ASV dzimušais, bet Itālijā augušais Džeikobss, kura māte ir itāliete, kļuva par pirmo Itālijas olimpisko medaļnieku 100 metru skrējiena vēsturē.

Medaļu sadali nācās atlikt, jo Lielbritānijas sportists Žarnels Hjūzs veica pāragru startu. Tas no konkurentu pulka jau izslēdza olimpisko spēļu debitantu un 2018. gada Eiropas čempionu. Zīmīgi, ka šajā reizē vislēnāko startu uzrādīja topošais čempions Džeikobss.

Otrais starts gan bija sekmīgs, taču sprinta laikā savainojumu guva Nigērijas sportsits Enoča Adegoke. Sešu atlikušo sportistu konkurencē sudraba medaļu ar personisko rekordu 9,84 sekundes izcīnīja ASV sprinteris Freds Kērlijs, kurš finišā jau tuvojās Džeikobsam.

Savukārt bronza ar personisko rekordu 9,89 sekundes tika kanādietim Andrē de Grassem, kurš tādējādi atkārtojis 2016. gada Rio olimpiskajās spēlēs gūto panākumu.

Ceturtais finālā ar rezultātu 9,93 sekundes finišēja DĀR pārstāvis Akani Simbine, kuram vēl pirms olimpiskajām spēlēm bija labākais personiskais rekords (9,84).

Pusfinālā jaunus personiskos rekordus (9,83 sekundes) sasniedza amerikānis Ronijs Beikers un ķīnietis Bintiaņs Su, kurš uzstādīja jaunu Āzijas rekordu. Abi sportisti finālā ieņēma attiecīgi piekto un sesto vietu.

Jaunais olimpiskais čempions Lamonts Džeikobss pēc finiša ieskrēja tieši rokās savam tautietim Džanmarko Tamberi, kurš minūtes iepriekš bija izcīnījis dalītu pirmo vietu augstlēkšanas sacensībās.