Aptuveni 18 000 sportistu, treneru un amatpersonu no visas pasaules dzīvos 3604 dzīvokļos, kas izveidoti 31 ēkā. Ciematā ir milzīga telpa ēšanai, kas var uzņemt vairāk nekā 5000 cilvēku, trenažieru zāle, klīnika, atpūtas zona, skaistumkopšanas salons, vairāku ticību reliģiskais centrs, kā arī septiņas veļas mazgātavas.

Tāpat Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) atklājusi, ka ciematā ir lūgšanu vieta, kas atklāta ar īpašu ceremoniju. Tajā būs "iespēja pieminēt cilvēkus, īpaši tos, kuri miruši olimpiskajās spēlēs".

Olimpiskais ciemats atrodas aptuveni pusotra kilometra attālumā no olimpiskā parka, kurā risināsies liela daļa sacensību.

Tikmēr svētdien jau izraisījies pirmais skandāls, Austrālijas izlasei pavēstot, ka tā pagaidām boikotēs olimpisko ciematu, kas "nav drošs un gatavs".

Kā secinājuši Austrālijas delegācijas pārstāvji, problēmu vidū ir bloķētas tualetes, tekošas caurules, nokarājušies vadi, kāpņutelpas bez apgaismojuma un vienkārši netīrība.

Riodežaneiro olimpiskās spēles risināsies no 5. līdz 21. augustam.

Pirmā Latvijas sportiste uz Riodežaneiro devās jau sestdien, kad to paveica delegācijas jaunākā sportiste Ketija Birzule, kura startēs burāšanā. Kā nākamā pirmdien uz olimpisko spēļu norises vietu dosies septiņcīņā startējošā pagājušā gada Latvijas labākā sportiste Laura Ikauniece-Admidiņa.