Londonas olimpiskajās spēlēs sestdien tika aizvadīta pirmā pilnā spēļu diena, kurā startēja pieci Latvijas sportisti.

Grupas braucienā šosejas riteņbraukšanā Aleksejs Saramotins finišēja 56.vietā, pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Ruslans Sorokins ar rezultātu 2-1 (12:21, 21:15, 15:12) pieveica poļus Gžegožu Fijaleku un Mariušu Prudelu.

Latvijas vingrotājs Dmitrijs Trefilovs ieņēma 5.vietu vingrojumā uz zirga un 10.vietu daudzcīņas kvalifikācijā, kas viņam neatstāja izredzes pēc pārējo sportistu starta iegūt tiesības startēt finālsacensībās, un galda tenisists Matīss Burģis sacensību pirmajā kārtā ar rezultātu 4-3 (14:12, 11:2, 7:11, 9:11, 13:11, 15:17, 11:8) dramatiskā cīņā pieveica kanādieti Pjēru-Liku Insu.

Pirmajā spēļu dienā četras zelta un divas bronzas medaļas izcīnīja Ķīnas delegācija. Pa divām zelta un sudraba medaļām, kā arī bronzas medaļu ieguva Itālija, bet ASV kontā viens zelts, divi sudrabi un divas bronzas.