Londonas olimpiskajās spēlēs ceturtdien notika 13.sacensību diena, kurā tika sadalīti 23 medaļu komplekti.

Pie bronzas medaļas pludmales volejbolā tika Latvijas sportisti Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš, kuri spēlē par trešo vietu ar rezultātu 2-1 (19:21, 21:19, 15:11) pārspēja Reinderu Numerdoru un Ričardu Šuilu no Nīderlandes. Līdz ar to Pļaviņš/Šmēdiņš kļuva par pirmajiem latviešu pludmales volejbolistiem, kuri izcīnījuši medaļu Olimpiādē.

Savukārt Jamaikas sprinteris Useins Bolts ceturtdien triumfēja arī Londonas olimpisko spēļu 200 metru sprintā. Bolts tādējādi ir kļuvis par pirmo vieglatlētu sporta vēsturē, kurš divās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas triumfējis gan 100, gan 200 metru distancēs. Karjeras laikā Boltam tagad ir piecas olimpiskās zelta medaļas.

Ceturtdien pusfinālu sasniedza visi Latvijas BMX braucēji Māris Štrombergs, Rihards Veide un Edžus Treimanis, bet šķēpmetēja Madara Palameika izcīnīja astoto vietu. Vēl desmitcīņas sacensības noslēdza latvietis Edgars Eriņš, kurš kopvērtējumā ierindojās 22.vietā.