Jūnija sākumā Ārents sacensībās Čehijas pilsētā Jablonecā ar kārti pieveica 5,70 metru augstumu, izpildot Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvu un sasniedzot savu personisko rekordu.

"Olimpiskajām spēlēm gatavojos, piedaloties sacensībās. Šosezon ļoti daudz esmu sacensībās piedalījies tāpēc, lai noturētos tajā līmenī, kuru esmu sasniedzis. Sacensību režīmā gatavojos olimpiskajām spēlēm," teica Ārents. "Tomēr nekāda fiziskā bedre nav iestājusies, pēc maniem aprēķiniem, viss iet tikai uz augšu. Tā ir plānots, ka olimpiskajās spēlēs būšu optimālajā formā, nezinu gan, vai cerētais piepildīsies."

Ārentam šīs būs otrās olimpiskās spēles. Pirms četriem gadiem Londonā viņš lēca 5,35 metru augstumā, ar šādu rezultātu finālam nekvalificējoties un ieņemot 22.pozīciju.

"Kārtslēkšanā nekad neko nevar zināt, var gadīties, ka nepārvar sākuma augstumu, bet var arī uzlēkt līdz jaunam personiskajam rekordam. Kārtslēkšana ir ļoti neprognozējams sporta veids," minēja rīdzinieks.

Nedēļu pēc olimpisko spēļu normatīva izpildīšanas Ārents Stokholmā izcīnīja trešo vietu Dimanta līgas posmā, bet jūlija sākumā Amsterdamā bija sestais Eiropas čempionātā.

"Pēdējā laikā sasniegtie rezultāti dod nelielu pārliecību pirms starta Riodežaneiro, tomēr olimpiskās spēles ir daudz citādāki mači nekā pārējās sacensības, tur ir citi mērķi," secināja kārtslēcējs.

Latviju olimpiskajās spēlēs pārstāvēs divi kārtslēcēji, jo februāra beigās sacensībās ASV normatīvu izpildīja Pauls Pujāts, arī pārlecot 5,70 metru augstumu un par desmit centimetriem pārspējot personisko rekordu. Olimpisko spēļu sacensībās kārtslēkšanā piedalīsies 32 atlēti, bet galvenais favorīts ir slavenais francūzis Reno Lavilenjē, kurš ar 5,96 metriem ir sezonas līderis, bet Eiropas meistarsacīkstēs viņš finālā nepārvarēja savu izvēlēto sākuma augstumu - 5,75 metrus.

"Neesmu vēl skatījies dalībnieku sarakstā, sākumā jau visi 32 cīnīsimies par vietu finālā. Ja Lavilenjē tiks finālā, viņš sāks ar tādu pašu augstumu kā Eiropas čempionātā," prognozē Ārents. "Brīnos, kā viņam tas Amsterdamā neizdevās, visticamāk, vējš patraucēja. Viņš riskēja, un toreiz tas neatmaksājās. Sacensībās, kur esmu favorīts, arī pats tā esmu darījis. Tomēr biežāk mačos sāku ar zemiem augstumiem, jo man patīk izdarīt pēc iespējas vairāk lēcienu."

Ārents nedēļas nogalē Ogrē piedalīsies Latvijas čempionātā vieglatlētikā, bet pēc tam dosies uz Riodežaneiro. Olimpiskajās spēlēs kārtslēcējiem kvalifikācija paredzēta 13.augustā, bet finālsacensības notiks divas dienas vēlāk.

"Rēķinu, ka, lai iekļūtu finālā, vajadzēs lēkt 5,70 metru augstumā, kas ir mana personiskā rekorda robežās," komentēja Ārents, kuru nebaida Brazīlijas karstas klimats. "Karsti laikapstākļi iepriecina, man patīk startēt lielā karstumā. Kārtslēcējiem tas nāk par labu, muskuļi kļūst elastīgāki, mazāk iespējas gūt traumas, tādējādi var izvēlēties lielāku slodzi."

Riodežaneiro olimpiskās spēles notiks no 5. līdz 21.augustam. Latvijas izlases pieteikumā dalībai sacensībās ir 34 sportisti.