Viena no lielākajām Tokijas olimpisko spēļu jaunajām zvaigznēm Ariarne Titmusa (Austrālija) trešdien izcīnīja zeltu arī 200 metru peldējumā brīvajā stilā, kurā bez medaļām palika Ketija Ledeki. Amerikāniete gan kļuva par pirmo olimpisko čempioni jaunajā 1500 metru distancē.

20 gadus vecā austrāliete uzstādīja jaunu olimpisko rekordu (1:53,50), atkārtojot jau 400 metru disciplīnā sasniegto panākumu, ar kuru viņa sagādāja pirmo Tokijas spēļu pārsteigumu. Pie sudraba medaļas tika Honkongas peldētāja Šibona Hohija (1:53,92), kurai tā ir pirmā olimpiskā medaļa, bet Kanādai bronzu izcīnīja Pennija Oleksjaka.

Hohija pēc 100 metriem peldēja potenciāli ātrāk par pasaules rekordu, kā arī bija vadībā pēc 150 metriem. Titmusa gan savu izrāvienu veica pašās beigās, līdzīgi kā tas notika, kad viņa izcīnīja savu pirmo zeltu 400 metru distancē.

Bez medaļas palika galvenā favorīte Ketija Ledeki (ASV), kura ieņēma tikai piekto vietu (1:55,21). Riodežaneiro spēlēs viņa individuālajos brīvā stila peldējumos izcīnīja trīs medaļas.

Amerikāniete gan savu vārdu teica apmēram stundu vēlāk, kad viņa uzvarēja 1500 metros brīvajā stilā, kļūstot par pirmo čempioni jaunajā olimpiskajā disciplīnā (15:37,34). Ledeki pēc finiša neslēpa prieku par savu pirmo zelta medaļu Tokijas spēlēs. Turklāt tas viņai nenāca viegli, lielu daļu distances konkurenci sagādājot tautietei Ērikai Salivanai, kura gan finišā piekāpās par četrām sekundēm (15:41,41).

Bronzas medaļu izcīnīja Vācijas sportiste Sāra Kolera, kurai 27 gadu vecumā tā ir pirmā olimpiskā medaļa karjerā.

Mazu pārsteigumu sagādāja 200 metru kompleksais peldējums sievietēm, kurā par galveno favorīti uzskatītā ungāriete Katinka Hošsū palika bez medaļas. Pasaules un olimpiskā rekordiste šajā disciplīnā finišēja vien septītajā vietā (2:12,38).

Panākumu 200 metru distancē atkārtoja Japānas sporiste Jui Ohasi (2:08,52), kura pēdējos 50 metros nosargāja vadību pār ASV sportisti Aleksu Volšu (2:08,65). Trešo vietu izcīnīja amerikāniete Keita Daglasa (2:09,04).

Savukārt jaunu olimpisko rekordu uzstādīja 21 gadu vecais ungārs Krištofs Milaks, kurš triumfēja 200 metru peldējumā tauriņstilā (1:51,25). Eiropas un pasaules čempionam šajā disciplīnā tā ir pirmā olimpiskā medaļa.

Milakam bija varens pārsvars pār sudraba medaļas ieguvēju Tomoru Hondu (1:53,73) no Japānas, kā arī 19 gadus veco Itālijas sportistu Federico Burdiso (1:54,45), kurš ieguva bronzu.

Visbeidzot piektais un pēdējais medaļu komplekts trešdien tika sadalīts 4x200 metru stafetē brīvajā stilā vīriešiem. Izcilu pēdējo posmu aizvadīja brits Dankans Skots, kurš teju palīdzēja Lielbritānijai sasniegt pasaules rekordu, viņiem izcīnot zelta medaļas (6:58,58). Par olimpiskajiem čempioniem kļuva Tomass Dīns, Džeimss Gajs, Metjū Ricards un Dankans Skots.

Ļoti sīvā cīņā par pārējām medaļām sudrabu izcīnīja Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) sportisti (7:01,81), trešo vietu ieņēma Austrālija (7:01,84), bet ārpus labāko trijnieka palika ASV peldētāji, kuri vēl otrā posma laikā cīnījās par zeltu.