Vācijas sportists Florians Velbroks ceturtdien triumfēja Tokijas olimpisko spēļu desmit kilometru peldēšanas maratona sacensībās.

23 gadus vecais Velbroks vadībā izvirzījās jau pirmajā aplī un distances gaitā tā arī neatdeva vadību. Vācietis finišēja pēc vienas stundas, 48 minūtēm un 33 sekundēm.

Otro vietu ieņēma ungārs Krištofs Rašovskis (1:48:59,0), bet bronzas medaļu ieguva itālietis Gregorio Paltrineri (1:49:01,1).

Velbroks kļuva tikai par otro sportistu olimpisko spēļu vēsturē, kurš vienu spēļu laikā triumfē desmit kilometru distancē pēc izcīnītas medaļas baseinā. Vācietis šogad tika pie bronzas 1500 metru brīvā stila distancē.

Tieši šādu pašu medaļu kombināciju 2012. gada Londonas spēlēs izcīnīja tunisietis Usama Meluli. Velbruks ir arī pirmais pasaules čempions (2019. gadā) šajā disciplīnā, kurš pēc tam uzvaru izcīna olimpiskajās spēlēs.