Brāļi Dukuri Siguldā ceturto reizi izcīna dubultuzvaru Eiropas čempionātā
Foto: LETA

Latvijas skeletonisti Martins un Tomass Dukuri sestdien Siguldas trasē izcīnīja pirmo un otro vietu Eiropas čempionātā, kas vienlaicīgi bija arī Pasaules kausa izcīņas noslēdzošais posmus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc triumfa Siguldā Martins Dukurs 11. reizi uzvarēja Eiropas čempionātā un devīto reizi triumfēja Pasaules kausa kopvērtējumā. Viņš abos braucienos laboja trases rekordu, un otrajā braucienā sasniedza rezultātu 49,94 sekundes. Līdz šim neviens skeletonists nespēja trasi veikt ātrāk par 50 sekundēm.

Divu braucienu summā Martins Dukurs uzrādīja rezultātu minūte un 40,09 sekundes, tuvāko sekotāju, savu brāli Tomasu, apsteidzot par 0,81 sekundi. Šajā sezonā Tomass pirmo reizi kāpa uz goda pjedestāla.

Martins un Tomass Dukuri tādējādi izcīnīja savu ceturto dubultuzvaru Eiropas čempionātos. Iepriekš Martins bija pirmais un Tomass ieņēma otro vietu 2012., 2014. un 2017.gadā. Savukārt 2016. gadā latvieši sasniedza identisku rezultātu un abi tika pie zelta medaļām.

Bronzas medaļu Pasaules kausa posmā ieguva olimpiskais čempions Sunbins Juņs, kurš pēc pirmā brauciena bija otrais. Otrajā braucienā viņam tikai piektais labākais laiks, bet summā trešā vieta (+1,06 sekundes).

Savukārt bronzas godalgu Eiropas čempionātā izcīnīja vācietis Fēlikss Keizingers, kurš ar lielisku otro braucienu no 10. vietas pakāpās līdz trešajai. Summā viņš Martinam Dukuram zaudēja 1,06 sekundes.

Pasaules kausa kopvērtējumā Martins Dukurs ar 1665 punktiem devīto reizi svinēja uzvaru kopvērtējumā, par 62 punktiem apsteidzot krievu Aleksandru Tretjakovu. Trešajā pozīcijā ar 1581 punktu finišēja dienvidkorejietis Sunbins Juns. Tomass Dukurs ar 1314 punktiem pakāpās uz sesto vietu.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pasaules kausa posms un Eiropas čempionāts Siguldā
Tomass Dukurs: Mājas sacensību atmosfēra uzliek arī atbildību un nevajadzīgu nervozitāti. Pirmajā braucienā negāja tik labi, bet izdevās savākties, un iznākums ir ļoti labs. Šīs sacensības pirms pasaules čempionāta varbūt būs labs stimuls, lai vieglāk būtu startēt Altenbergā.
Martins Dukurs intervijā LTV pēc sacensībām: "Vienkārši, protams, nebija, bet ļoti gatavojāmies šīm sacensībām, un paldies komandai, paldies ģimenei, paldies visiem, kas atnāca un juta līdzi, jo emocijas tiešām nāca pāri malām. Ja parasti ir jāņem kāds enerģijas dzēriens, tad šoreiz tas nebija jādara, jo ar to būtu jau par daudz."
Sacensību rezultāti: 
Līdz ar to Martins Dukurs 11. reizi uzvarēja Eiropas čempionātā un devīto reizi triumfēja Pasaules kausa kopvērtējumā!
Martins un Tomass Dukuri izcīnīja savu ceturto dubultuzvaru Eiropas čempionātos. Iepriekš Martins bija pirmais un Tomass bija otrais 2012., 2014. un 2017.gadā. Savukārt 2016.gadā latvieši sasniedza identisku rezultātu un abi tika pie zelta.
Martins Dukurs startā uzrādīja 4,52 sekunžu laiku, un viņam trases augšdaļā bija liels pārsvars (0,66). Martins izlaboja savas kļūdas, kuras pieļāva pirmajā braucienā, sasniedza ātrumu 117,1 km/h un uzrādīja brauciena rezultātu 49,94 sekundes, kas ir jauns trases rekords! Martins Dukurs izcīna uzvaru Siguldā! Viņa rezultāts summā - 1:40,09 minūtes
Dienvidkorejas skeletona līderis Subins Juns startā uzrādīja 4,54 sekunžu starta laiku. Arī viņam izdevās trases augšdaļu veikt lieliski un iegūt lielu pārsvaru. Trases vidusdaļā korejieša pārsvars sadila, viņa ātrums bija tikai 113,7 km/h, un finišā Juns Tomasam Dukuram piekāpās 0,25 sekundes. 
Tomass Dukurs trasē devās 4,66 sekundēs, un viņš trases augšdaļu aizvadīja ļoti precīzi. Turpinājums arī bija lielisks, viņš sasniedza ātrumu 116,6 km/h, kas ļāva pārņemt līderpozīciju no Keizingera un nodrošināt godalgu Siguldas posmā. Viņa rezultāts bija 1:40,90 minūtes. 
Krievijas izlases līderis Aleksandrs Tretjakovs trasē devās 4,53 sekundēs. Viņam kļūda trešajā virāžā, trases vidū arī bija rupjas kļūdas, tad arī viņš teju piedzīvoja kritienu. Finišā divu braucienu summā Tretjakovs iebrauca 0,06 sekundes lēnāk nekā Keizingers, kurš nodrošinājis sev godalgu Eiropas čempionātā. 
Dienvidkorejas skeletonists Jungs startā lēca kamanās, bet kamanas izlidoja no "špūres".  Tas viņa braucienu sabojāja, un korejietis vairs nespēja cīnīties par godalgām Pasaules kausa posmā. Viņš noslīdēja uz septīto vietu (+0,70).
Aleksandrs Gasners pēc 4,69 starta trasē sāka zaudēt laiku savam tautietim Keizingeram. Viņš sasniedza ātrumu 115,4 km/h, un finišā iebrauca otrajā vietā (+0,17).
Lielbritānijas skeletonists Markuss Vaiats atkārtoja Keizingera starta laiku un trases augšdaļu veica ļoti precīzi. Vidusdaļā sākās neprecizitātes, pārsvars sadila, un ātrums arī nebija tik labs. Pēdējā kontrolpunktā viņš zaudēja vēl laiku un finišēja trešajā vietā (+0,31).  
Siguldas trases starta rekordists Džens Jins startā otrajā braucienā ieskrējās 4,47 sekundēs, vēlreiz sasniedzot jaunu rekordu. Taču  trasē viņš pieļāva kļūdas, gandrīz piedzīvoja kritienu un zaudēja iegūto pārsvaru. Ķīnieša lielākais ātrums bija 115,6 km/h, iebraucot finišā trešajā vietā (+0,37). 
Otrs krievs Jevgeņijs Rokusejevs otrajā braucienā devās 4,75 sekundēs, uzreiz nonākot iedzinējos pret Keizingeru. Viņš pieļāva kļūdas turpinājumā, sasniedza ātrumu 114,6 km/h, bet finišā iebrauca aiz Keizingera un Tregubova (+0,45). 
Vācijas skeletonists Fēlikss Keizingers startēja 4,56 sekundēs, kas līdz šim ir labākais starta laiks. Viņš trases augšdaļu veica precīzi, pēc tam turpināja izvairīties no kļūdām, sasniedza ātrumu 115,5 km/h un pārņēma līderpozīciju ar rezultātu 1:41,38. 
https://twitter.com/bowskis/status/1228650002110611456
Krievijas skeletonists Ņikita Tregubovs braucienu sāka 4,69 sekundēs, un šoreiz viņš izmantoja savu lielo pieredzi Siguldas trasē. Krievs pārsvaru pieaudzēja un apsteidza Raisu. Tregubovs sasniedza ātrumu 116,km/h un divu braucienu summā sasniedza rezultātu 1:41,59 minūtes. 
Ķīnas pārstāvis Hajisaers Asaierhazi ilgstoši bija vadībā, un iekrāja par 0,21 sekunžu pārsvaru, bet tad neprecīza trajektorija un atsitieni pret apmali sabojāja viņa braucienu. Viņš noslīdēja uz sesto vietu (+0,62). 
Austrietis Samuels Maiers braucienā devās ar 4,82 starta laiku, taču līdz trases vidum viņam izdevās saglabāt līderpozīciju. Pēdējā trases kontrolpunktā viņš zaudēja laiku, un piekāpās Raisam 0,08 sekundes. Tiesa, viņam bija lielākais ātrums otrajā braucienā - 115,8 km/h 
Ukrainis Vladislavs Heraskevičs startā atkārtoja 4,76 sekunžu ieskrējiena laiku. Trases augšdaļā viņš pieļāva ļoti rupju kļūdu, atsitoties pret apmali. Lejas daļā viņam kamanas sasniedza 115,1 km/h lielu ātrumu, bet tas neļāva saglabāt pozīciju. Viņš Raisam piekāpās 0,17 sekundes. 
Ostins Florians no ASV pēc starta ieskrējiena (4,62) trases augšdaļā bija vadībā, bet turpinājumā kļūdas sekoja viena pēc otras. Lielākais ātrums bija 112,1 km, un viņš zaudēja četriem sportistiem (+0,79). 
Austrietis Florians Auers trasē devās 4,78 sekundēs un startā iekrāto deficītu viņš nespēja atspēlēt, lai arī lielākais ātrums bija 114,9 km/h. Viņš Raisam zaudēja 0,23 sekundes. 
Džerijs Raiss no Lielbritānijas startā ieskrējās 4,61 sekundē, un otro braucienu aizvadīja daudz labāk nekā pirmo. Viņam ātrums bija 114,6 km/h, un finišā iebrauca ar drošu pārsvaru. Rezultāts finišā 1:42,32 minūtes.
Itālis Matia Gaspari trasē devās ar 4,86 sekunžu starta laiku. Viņš trases augšdaļā bija nelielā vadībā, bet turpinājumā brauca daudz tīrāk nekā kanādieši, kas ļāva pieaudzēt pārsvaru. Finišā viņš uzrādīja rezultātu 1:42,75. 
Cits kanādietis Kevins Marejs startā bija maķenīt ātrāks (4,74), viņš iekrāja drošu pārsvaru, bet vidusdaļā viņš sāka pieļaut rupjas kļūdas, kas neļāva viņam apsteigt savu tautieti (+0,28).  
Kanādietis Kevins Boiers atklāja otro braucienu, startā ieskrienoties 4,77 sekundēs. Viņam izdevās sasniegt ātrumu 114,1 km/h, taču viņam neizdevās parādīt tīru braucienu. Boiera rezultāts summā ir 1:13,06 minūtes. 
Sākas 2. brauciens. 
https://twitter.com/IBSFsliding/status/1228643308865511424
Otrajam braucienam starts tiks dots plkst. 13.45
Pirmā brauciena rezultāti:1. Martins Dukurs (Latvija) 50,152. Sunbins Juns (Dienvidkoreja) +0,213. Tomass Dukurs (Latvija +0,394. Aleksandrs Tretjakovs (Krievija) +0,405. Seungi Jungs (Dienvidkoreja) +0,46
Pirmais brauciens noslēdzies. Šie sportisti nekvalificējās otrajam braucienam:
Ķīnas skeletonists Hajisaers Asaierhazi diezgan negaidīti ielauzās TOP 20, neraugoties uz pamatīgu sānslīdi trasē. Viņam 12. rezultāts, līderim zaudējot 0,93 sekundes.
Itālijas skeletonists Manuels Švaercers gandrīz piedzīvoja kritienu, taču spēja noturēties pie kamanām. Līdz ar to viņam šobrīd ir sliktākais rezultāts šajā sacensībās (+2,65).
Sacensības turpinājās par vietu TOP 20. Džerijs Raiss uzrādīja 15. rezultātu (+1,32), pēc tam aiz viņa ierindojās kanādietis Kevins Boiers (1,47).
Lielbritānijas skeletonists Kreigs Tompsons ar vāju braucienu spēja apsteigt tikai britu Kreigu Tompsonu (+1,78), tad Samuels Maiers no Austrijas uzrādīja 12. rezultātu (+0,98), savukārt amerikānis Ostins Florians bija 14. (+1,14).
Krievs Rokusujevs uzrādīja devīto rezultātu (+0,58), apsteidzot savu komandas biedru Tregubovu. Pēc tam trasē devās ukrainis Heraskevičs, kuram kļūdas trases lejasdaļā neizdevās iekļūt labāko desmitniekā (+1,08)
Tomass Dukurs savu pirmo braucienu Siguldas trasē iesāka ar 4,67 sekunžu starta ieskrējienu. Viņš aizvadīja ļoti labu braucienu līdz trases vidum, sāka atspēlēt laiku, taču sīkas kļūdas beigu daļā atkal samazināja viņa ātrumu. Finišā Tomass iebrauca trešajā vietā, brālim zaudējot 0,39 sekundes.  
Korejietis Jungs pēc 4,59 sekunžu starta trasē pieļāva vairākas kļūdas, taču kamanas viņam slīdēja ļoti labi, kas ļāva ieņemt ceturto pozīciju (+0,46).
Pērnā gada Siguldas sacensību uzvarētājs Ņikita Tregubovs aizvadīja ļoti vāju braucienu. Viņam vājš starta laiks (4,71) un vājš brauciens. Martinam Dukuram Tregubovs zaudēja 0,68 sekundes.
Desmitkārtējais Eiropas čempions Martins Dukurs savā mājas trasē devās 4,56 sekundēs, kas ir dalīti trešais labākais starta rezultāts. Viņš trešajā virāžā mazliet atsitās pret apmali, taču turpinājumā brauciens bija ļoti līdzīgs ar Junu. Pēdējās virāžās latvietis brauca teju perfekti un kļuva par sacensību līderi ar rezultātu 50,15 sekundes. Tas ir jauns trases rekords. 
Vācietis Fēlikss Keizingers braucienu iesāka ar 4,57 sekunžu starta laiku. Viņš uz brīdi bija vadībā, taču sīkas kļūdas brauciena turpinājumā lika zaudēt laiku. Finišā viņam par 0,44 sekundēm lēnāks laiks nekā Junam. 
Markuss Vaiats no Lielbritānijas startēja 4,59 sekundēs. Viņš izvēlējās diezgan labas trajektorijas trasē, taču kamanas neslīdēja tik labi kā līderiem, un brits finišēja ceturtajā vietā (+0,34).
Aleksandrs Tretjakovs trasē devās ar 4,53 sekunžu ātru ieskrējienu, taču trases augšdaļā viņš pieļāva kļūdu. Viņam turpinājumā bija pamatīgi jākontrolē kamanas, kas neļāva atspēlēt zaudēto laiku. Krievam par 0,19 sekundēm lēnāks rezultāts nekā Junam. 
Korejietis Sunbins Juns startā ieskrējās 4,56 sekundēs. Viņš demonstrēja labu braucienu, izvairoties no rupjām kļūdām, un finišā iebrauca ar laiku 50,36 sekundes.  
Dienvidkorejas pārstāvis Kims startā bija nedaudz ātrāks nekā Gasners (4,64), bet tresē viņam bija viena kļūda pēc otras. Turklāt beigu daļā Kims bija ļoti tuvu kritienam. Finišā viņš bija par 1,03 sekundēm lēnāks nekā Gasners. 
Aleksandrs Gasners no Vācijas trasē devās ar 4,66 sekunžu ātru ieskrējienu. Lai arī pēc starta viņš bija 0,18 sekunžu iedzinējos, taču trasē viņš spēja deficītu atspēlēt. Līdz finišam viņš pārņēma līderpozīciju ar rezultātu 50,62 sekundes, kas arī ir trases rekords. 
Ķīnas skeletonists Jins uzrādīja jaunu starta rekordu - 4,49 sekundes. Tas viņam deva lielu pārsvaru pār pretiniekiem, trasē bija neliela kļūda vidus daļā, bet finišā viņam arī trases rekords - 50,71 sekunde. 
Rumānijas skeletonists Mihai Pačoianu izvairījās no tik rupjām kļūdām, kā šveicietis, bet brauciens viņam bija saraustīts un ar vairākām neprecizitātēm. Viņa rezultāts bija 51,76 sekundes. 
Pirmais trasē devās šveicietis Ronalds Audersets, kurš jau trases augšdaļā pieļāva rupju kļūdu. Trases beigu daļā viņš bija tuvu kritienam. Finišā šveicietis uzrādīja rezultātu 52,13 sekundes. 
Sacensības sākušās! 
Matins Dukurs trasē dosies ar desmito starta numuru, bet Tomasam Dukuram ticis 13. starta numurs. Sacensībās startēs 30 skeletonisti.
Pagājušajā gadā Siguldā notika Pasaules kausa izcīņas sacensības, un tajās uzvarēja krievs Ņikita Tregubovs. Martins Dukurs bija otrais, Tomass ierindojās sestajā vietā. 
Martins Dukurs ar 1440 punktiem ir Pasaules kausa izcīņas kopvērtējuma līderpozīcijā, par 21 punktu apsteidzot krievu Aleksandru Tretjakovu. Trešajā pozīcijā ar 1381 punktu ir dienvidkorejietis Sunbins Juns. Tomass Dukurs ar 1104 punktus un ieņem septīto vietu.
Desmitkārtējais Eiropas čempions skeletonā Martins Dukurs un viņa brālis  Tomass Dukurs sestdien Siguldas trasē aizvada Eiropas čempionāta un Pasaules kausa izcīņas noslēdzošā posma sacensības. Martins un Tomass Dukurs savās mājās lūkos arī izcīnīt savu ceturto dubultuzvaru Eiropas čempionātos. Iepriekš Martins bija pirmais un Tomass bija otrais  2012., 2014. un 2017.gadā. Savukārt 2016.gadā latvieši sasniedza identisku rezultātu un abi tika pie zelta.

Tags

Martins Dukurs Skeletons Tomass Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form