Dukuri svin dubultuzvaru un labo Siguldas trases rekordus
Foto: F64

Latvijas skeletonisti Martins un Tomass Dukuri piektdien Siguldas trasē otrajā Pasaules kausa izcīņas posmā svinēja dubultuzvaru, Martinam Dukuram divreiz labojot trases rekordu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dukuri jau pirmajā braucienā izcēlās ar īpaši veiksmīgiem braucieniem. Vispirms trases rekordu laboja Tomass Dukurs, bet ar vēl labāku laiku atbildēja Martins Dukurs.

Trešais finišēja vācietis Kristofers Grothers, bet viņam cieši sekoja Krievijas pārstāvji Aleksandrs Tretjakovs un Ņikita Tregubovs. Savukārt labāko sešinieku noslēdza brits Markuss Vaiets.

Vērā ņemamu lēcienu veica tieši Vaiets, kurš otrajā braucienā sākotnēji sasniedza labāko laiku. Viņam padevās ārpus goda pjedestāla atstāt gan Tregubovu, kurš finišēja ceturtais, gan piektajā pozīcijā palikušo Grotheru, savukārt Tretjakovs piedzīvoja kritienu.

Dukuri savas pozīcijas ne tikai noturēja, bet arī palielināja pārsvaru. Tomass Dukurs vēlreiz nobrauca 49,55 sekundēs, bet Martins pa vienu desmitdaļu uzlaboja savu jauno trases rekordu, finišēdams pēc 49,45 sekundēm.

Pēc diviem posmiem kopvērtējuma pirmo vietu ieņem Martins Dukurs, kuram seko brālis Tomass, savukārt labāko trijnieku noslēdz Gasners, kurš posmā finišēja piektais.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pasaules kausa otrais posms skeletonā, Siguldas trase
Martins Dukurs teicami iestumj skeletonu. Vidusdaļā 0,26 sekunžu pārsvars. Lejā pārsvars zūd, bet jauns trases rekords un stabila uzvara!
Tomass Dukurs uzlabo savu startu un vidusdaļā ievērojami apsteidz Vjatu. Lejā liels ātrums un finišā labākais laiks braucienā un summā. Apsteidz Vjatu par 0,75 sekundēm!
Grotērs brauc ar kļūdām. Lejasdaļā nav ātruma un ir tikai piektais (+0,24 sekundes). Vjats sev nodrošina goda pjedestālu, lai gan pēc pirmā brauciena bija sestais.
Tretjakovam ierasti ātrs starts. Lejasdaļā gandrīz piedzīvo kritienu, bet paliek uz skeletona un finišā tikai septītais (+1,05 sekundes).
Tregubovs slikti veic augšdaļu, bet tad kāpina tempu. Lejasdaļā gan nelielas kļūdas un summā otrais (+0,07 sekundes).
Britu skeletonisam Vjatam pirmajā braucienā bija vienāds laiks ar Gasneru. Augšdaļā drošs pārsvars, bet Gasneram bija lielāks ātrums. Tomēr Gasnera pēdējās virāžās pieļautās kļūdas ļauj Vjatam kļūt par līderi (-0,13 sekundes). 
Gasners zaudē pēc starta, vidusdaļā atpaliek par 0,10 sekundēm. Lejasdaļā labs ātrums un finišā jauns līderis, apsteidzot komandas biedru Keizingeru par 0,07 sekundēm.
Tompsonam pirmajā braucienā bija identisks laiks ar Keizingeru. britu skeletonists labi veic braucienu, sasniedz lielu ātrumu, bet pēdējās virāžās viena kļūda maksā daudz. Zaudē Keizingeram 0,04 sekundes.
Keizingers, pateicoties perfektam startam, jau vidusdaļā pārspēj ukraini par 0,72 sekundēm. Pārsvars turpina nedaudz pieaugt un finišā kļūst par līderi ar otrā brauciena labāko laiku.
Ukrainis Heraškevičs veic labu braucienu. Braucienā gan zaudē Vestonam, bet summā ir pirmais, apsteidzot Aueru par 0,20 sekundēm.
Auers augšdaļā pēc starta daudz zaudē no sava pārsvara. Braucienā trešais labākais laiks, bet izdodas beidzot kādam apsteigt Vestonu (-0,08 sekundes).
Itālis Gaspari labi veic braucienu, tomēr Vestonam bijis liels ātrums beigās. Gaspari zaudē britam 0,02 sekundes.
Austrietis Šlinters vēl pirms pēdējām virāžām bija vadībā, bet finišā zaudē Vestonam 0,11 sekundes.
Šveicietis Audersets svarīgā vietā pieļauj kļūdu, zaudē ātrumu un finišā vien trešais (+0,29 sekundes).
Krievs Romanovs labi veic augšdaļu, bet lejā vairs nav tik laba ātruma un zaudē britam 0,28 sekundes.
Brits Vestons veic teicamu braucienu, par sekundi uzlabo savu laiku un kļūst par līderi.
Rumānis Pačianu arī krietni uzlabo savu laiku un apsteidz šveicieti par 1,69 sekundēm.
Keizers par vairāk nekā sekundi uzlabo sava pirmā brauciena laiku (52,55 un 51,29 sekundes)
Sākas 2. brauciens
Apmēram pēc 5 minūtēm sāksies 2. brauciens
Pirmais brauciens noslēdzies. Otrais brauciens pēc stundas.
Martins Dukurs: Galīgi negaidīts šāds rezultāts. Pirms starta augšā ieraudzīju špūres un sapratu, ka būs labi. Ja nobrauktu kā treniņā, būtu vēl labāk. Neesmu te atnācis airus žāvēt, dodu virsū visu, ko var. Trase fantastiska, dod Dievs citur šādas trases sagatavot. Braucienā bija forša sajūta. Prieks, ka pirms starta dabūju to sajūtu. Ar labu braucienu otrajā iespējams labot rekordu.
Tomass Dukurs pēc sava starta prognozēja, ka brālis varētu labot trases rekordu, kas vēlāk arī notika. "Kļūdīties te ir viegli. Es 20 gados šādu trasi neesmu redzējis, ļoti ātra. Gāju uz risku. Dažviet paveicās, atslēgas vietas izbraucu un labi sanāca. Viena kļūda te daudz var maksāt, tā ir pussekunde."
Krievijas skeletonists Romanovs brauc īpatnēji - ar augsti paceltu galvu. Finišā ieņem 13. vietu (+1,49 sekundes).
Itālis Gaspari netiek labāko desmitniekā, 11. vieta (+1,14 sekundes)
Vācietis Gasners pēc vāja starta daudz zaudē augšdaļā. Turpinājumā relatīvi labs brauciens, bet finišā ir dalītajā sestajā vietā (+0,57 sekundes)
Britu skeletonists Vjats veic salīdzinoši labu braucienu un ir sestais (+0,57 sekundes)
Martins Dukurs - startā apsteidz brāli par 0,12 sekundēm. Pārsvars pieaug līdz 0,24 sekundēm. Lejasdaļā mazāks ātrums un finišā apsteidz brāli par 0,09 sekundēm. Jauns Siguldas trases rekords - 49,46 sekundes. 
Tretjakovs ierasti ar labu startu. Augšdaļu veic salīdzinoši labi, lejā nav tik liels ātrums un zaudē Tomasam 0,25 sekundes.Tagad Martins Dukurs
Keizingers startā ātrāks par 0,15 sekundēm. Pirmais starpfinišos 0,21 sekundes pārsvars, bet tad starpība sarūk. Viena kļūda maksā daudz, nav tik laba ātruma un finišā zaudē 0,67 sekundes.
Vēl viens britu skeletonists Vestons labi iestumj kamanas, bet brauciens ļoti vājš. Finišā šobrīd sliktākais rādītājs, zaudē Tomasam 1,49 sekundes
Britu skeletonists Tomsons ar teicamu startu (4,54 sekundes) augšdaļā ir ātrāks. Braicens gan nav labs un strauji dilst starpība, tad strauji zaudē vēl sekundes un finišā zaudē Tomasam 0,67 sekundes
Tomass Dukurs - labs starts (4,66 sekundes). Augšdaļā zaudē nedaudz, bet labs ātrums vidusdaļā. Lejā labs ātrums un finišā jauns Siguldas trases rekords 49,55 sekundes.
Tregubovam labs starts, relatīvi labs brauciens un finišā zaudē tikai 0,19 sekundes.Tagad Tomass Dukurs
Ukrainis Heraškevičs nav labs startā, bet labi veic braucienu. Nelielas kļūdas lejasdaļā un finišā zaudē Grotēram 0,61 sekundi.
Šveicietis Audersets pieļauj kļūdu pēc starta ieskrējiena. Augšdaļā ievērojami zaudē Grotēram, daudz koriģē braucienu un finišā zaudē vācietim 0,91 sekundi.
Vācietis Grotērs veic labu braucienu un labo Siguldas trases rekordu - 49,79 sekundes
Sacensības sākušās
Starta rekords 4,47 sekundes pieder ķīnietim Sjenam Dzinam. Trases rekords 49,94 sekundes ir Martinam Dukuram. Abi rekordi sasniegti šogad 15. februārī.
Startam bija pieteikušies 19 sportisti, bet startēs 18, jo itālis Amedeo Banjiss nestartēs.
Tomass Dukurs trasē dosies ar piekto starta numuru, bet Martins Dukurs startēs desmitais. Kopumā sacensībās piedalīsies 19 skeletonisti. 
Aizvadītajā nedēļā Martins Dukurs uzvarēja Siguldā notikušajās sacensībās. Tā viņam bija 55. karjeras uzvara Pasaules kausa posmos, un šodien viņš lūkos papildināt savu uzvaru kontu. https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/martins-dukurs-sezonu-sak-ar-parliecinosu-uzvaru-tomass-zaude-vietu-trijnieka.d?id=52681901 
Pasaules kausa izcīņa skeletonā turpinās ar otro posmu Siguldas trasē. Šodien sacensības jau aizvadīja dāmas, taču Endijai Tēraudai neizdevās atkārtot aizvadītajā nedēļā izcīnīto trešo vietu. https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/skeletoniste-terauda-izcina-11-vietu-pasaules-kausa-otraja-posma-sigulda.d?id=52702143 

Tags

Martins Dukurs Siguldas trase Skeletons Tomass Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form