Ķibermanis/ Miknis ar sudrabu Insbrukā noslēdz Pasaules kausa sezonu
Foto: F64

Latvijas bobsleja divnieks Oskars Ķibermanis/ Matīss Miknis sestdien, 30. janvārī, Insbrukā, Īglsas trasē, ar sudrabu noslēdz Pasaules kausa sezonu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Oskars Melbārdis ar stūmēju Edgaru Nemmi ieņēma dalītu 12. vietu, bet Emīls Cipulis ar stūmēju Ivo Danu Kleinbergu ieņēma 17. vietu 24 ekipāžu konkurencē. Cipulim šīs bija pirmās augstākā līmeņa sacensības ārpus Siguldas trases.

Ķibermanis/ Miknis pirmajā braucienā bija otrie, otrajā sasniedza trešo labāko laiku, bet ar to pietika sudraba pozīcijas nosargāšanai. Pārliecinoši pēdējā posmā un visā Pasaules kausā uzvarēja Frančesko Frīdrihs, kurš Ķibermani apsteidza par 0,72 sekundēm. Trešo vietu ar labi veiktu otro braucienu izcīnīja Krievijas pārstāvis Rostislavs Gaitjukevičs, kurš Ķibermanim zaudēja 0,10 sekundes.

Melbārdis/ Nemme nespēja iesaistīties cīņā par iekļūšanu desmitniekā. Pirmajā braucienā viņiem 12. vieta, otrajā 14. labākais laiks, bet summā nosargāta 12. vieta (+1,40 sekundes).

Cipulis/ Kleinbergs pirmajā braucienā bija 18. vietā, bet otrajā spēja sasniegt 11. labāko laiku (braucienā apsteidzot arī Melbārdi/ Nemmi), summā ierindojoties 17. vietā.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Pasaules kausa bobslejā Insbrukā, divnieki.
Pasaules kausa kopvērtējumā Ķibermanim ceturtā vieta, septītais Melbārdis, bet devītais Ralfs Bērziņš.
Fridrihs bez lielām problēmām uzvar sacensībās. Pārliecinoši labākais arī otrajā braucienā un apsteidz Ķibermani par 0,72 sekundēm.
Ķibermanis/Miknis uzlabo startu un augšdaļā pārsvars ir jau 0,15 sekundes. Lai gan starpība dilst, finišā kļūst par līderiem (-0,10 sekundes).
Lohners veic ļoti vāju braucienu. Finišā tikai trešais un paliek bez medaļas (+0,12 sekundes).Tagad Ķibermanis/Miknis
Čehs Dvoržāks pēc starta zaudē Gaitjukevičam. Lai gan čehiem labs brauciens, finišā Dvoržāks zaudē Krievijas ekipāžai 0,08 sekundes. Čehi ar šo braucienu sev nodrošina bronzu Pasaules kausa sezonas kopvērtējumā.
Britu pilots Hals ar vāju startu augšdaļā zaudē 0,15 sekundes. Starpība pieaug un finišā zaudē līderiem 0,24 sekundes.
Gaitjukevičs pēc starta daudz labāks par Haninghoferu. Krievijas bobslejisti gan pieļauj kļūdas, bet kļūst par līderi (-0,15 sekundes).
Vācietis Haninghofers apsteidz Heinrihu par 0,27 sekundēm, uzrādot pagaidām labāko rezultātu otrajā braucienā.
Korejietis Vons ar mažām kļūdām finišā ir otrais, zaudējot Heinriham 0,05 sekundes. Tagad vēl septiņi labākie, no kuriem jebkurš var iesaistīties cīņā par 2. vai 3. vietu. Jautājums par uzvarētāju šajās sacensībās bija atrisināts jau pēc pirmā brauciena.
Francūzis Heinrihs kļūst par līderi, uzrādot arī labāko laiku otrajā braucienā (-0,06 sekundes).
Austrietis Maiers pieļauj kļūdu, braucienā tikai sestais laiks un finišā piektais (+0,12 sekundes).
Baskē kļūst par līderi, uzrādot pagaidām labāko laiku otrajā braucienā. Lai gan amerikāņi startā zaudēja pat Melbārdim, pašā braucienā krietni labāki un pelnīti kļūst par līderiem (-0,08 sekundes).
Melbārdis/ Nemme - joprojām starts nav diez ko labs. Brauciens ar kļūdām, lejasdaļā samazina starpību, tomēr zaudē Springam 0,02 sekundes. Pieredzējušais Melbārdis braucienā zaudēja Cipulim...
Kanādietis Springs kļūst par līderi, par 0,02 sekundēm apsteidzot de Bruinu. Cipulim pagaidām joprojām otrs labākais laiks braucienā, kas ir labs rādītājs jaunajam pilotam.Tagad Melbārdis/ Nemme
Austrietis Treihls ar vāju startu neapsteidz de Bruinu, bet ir otrais (+0,08 sekundes). 
De Bruins startā vājāks par Variolu un Cipuli. Braucienā Nīderlandes divnieks "ieskirenās" un finišā kļūst par līderi (-0,14 sekundes).
Itālis Variola labāks startā par latviešiem. Braucienā Cipulis bija krietni labāks, bet itāļi pēdējās virāžās pamanās nosargāt pārsvaru (-0,03 sekundes).
Brits Dīns jau pēc starta zaudē latviešiem. Turpinājumā starpība pieaug un finišā zaudē latviešiem 0,24 sekundes.
Cipulis/ Kleinbergs - startā palielina pārsvaru pār rumāņiem. Augšdaļā pārsvars pieaug, turpinājumā liels ātrums un finišā apsteidz rumāņus par 0,34 sekundēm. Otrā brauciena laiks 52,19 sekundes, kas pirmajā dotu devīto vietu.
Pirmais startē Stuļņevs, kuram pirmais brauciens bija ļoti vājš. Otrajā braucienā viņam vēl vājāks laiks (52,54 un 52,66 sekundes).Pēc tam Tentea veic labāku braucienu un apsteidz krievus par 0,19 sekundēm.Tagad Cipulis/ Kleinbergs
Sākas 2. brauciens
Pēc nepilnām 10 minūtēm Insbrukā, Īglsas trasē, atsāksies Pasaules kausa noslēdzošās sacensības bobslejā vīru divniekiem. Ceram, ka Ķibermanis spēs noturēties medaļnieku pulkā.
Pēdējie startējušie korejietis Suks un šveicietis Lorenconi nespēj tikt pie otrā brauciena. Otrais brauciens jau pēc apmēram pusstundas.
Cipulis ar labu braucienu ir 18. vietā un tiek pie otrā brauciena, jo palikušas tikai divas ekipāžas.
Kanādietis Springs zaudē Melbārdim un ir 12. vietā (+0,83 sekundes). Pēc tam korejietis Vons iebrauc desmitniekā - astotā vieta (+0,75 sekundes).Tagad Cipulis/ Kleinbergs
Amerikānis Baskē ir ātrāks par Melbārdi, izbīdot latviešus no labāko desmitniekā (+0,80 sekundes). Melbārdis gan zaudē tikai 0,01 sekundi.
Vācijas trešais pilots Haninghofers lejasdaļā sasniedz labu ātrumu un finišā ir septītais (+0,60 sekundes). Ķibermanim vācieši zaudē tikai 0,16 sekundes.
Krievu pilotam Stuļņevam nav tas labākais brauciens un tikai 15. vieta no 17 ekipāžām (+1,11 sekundes).
Nīderlandes pilots de Bruins paspēj izvairīties no ieskriešanas apmalē pēc starta, bet brauciens ne visai labs. Finišā 11. vieta (+0,88 sekundes).
Itālis Variola ar ļoti rupjām kļūdām, riskējot pat ar kritienu, finišā ir 11. vietā, bet tikai 0,10 sekundes zaudē Melbārdim.
Austrietim Maieram vājš brauciens, nav liela ātruma un finišā tikai astotais (+0,79 sekundes). Melbārdis nobīdīts uz devīto vietu.
Lohners šoreiz nenodrošina Vācijas dominanci, stūmējs pieļauj kļūdu startā, līdz ar to krietni zaudē saviem tautiešiem un arī Ķibermanim. Trešā vieta šobrīd (+0,52 sekundes).
Francūzis Heinrihs pieļauj nelielas kļūdas, tomēr finišā ir labāks par Melbārdi, nobīdot latviešus uz septīto vietu (+0,76 sekundes).
Melbārdis/Nemme - ļoti vājš starts. Līdz ar to arī turpinājums Īglsas trasē, kur svarīgs starts, nav tik labs, kā gaidīts. Finišā sestā vieta (+0,81 sekunde).
Rumānis Tentea ar ļoti sliktu braucienu ir septītais no deviņām ekipāžām (+1,09 sekundes). Pēc tam Gaitjukevičs pieļauj rupju kļūdu startā, kas ietekmē visu braucienu - piektais un +0,58 sekundes.
Čehs Dvoržāks startā daudz zaudē vāciešiem. Lai gan labs brauciens, finišā zaudē arī Ķibermanim (+0,54 sekundes).Dvoržāka un Ķibermaņa duelī šodien izšķiras Pasaules kausa bronza, jo šobrīd trešajā vietā esošais šveicietis Miahels Fogts nestartē Insbrukā.
Fridrihs, kurš praktiski jau sev nodrošinājis Pasaules kausu, startā krietni labāks par Ķibermani (5,03 sekundes). Augšdaļā jau 0,28 sekunžu pārsvars, teicams brauciens un apsteidz latviešus par 0,44 sekundēm.
Britu pilots Hals startā daudz zaudē latviešiem. Praktiski visu brauciena laiku zaudē 0,13 sekundes un tikpat zaudē arī finišā.
Ķibermanis/Miknis - starts šobrīd labākais (5,09 sekundes). Augšdaļā 0,26 sekunžu pārsvars, ļoti labs brauciens un finišā apsteidz Treihlu par 0,40 sekundēm (51,87 sekundes).
Itālis Baumgartners skaitās no spēcīgāko grupas, bet finišā tikai trešais no četriem (+0,31 sekunde).Tagad Ķibermanis/ Miknis
Pēc tam Treihls uzlabo rezultātu par 0,14 sekundēm. Pēc Treihla sāk braukt spēcīgāko grupa.
Jamaikas pilota Stīvensa ekipāžai laiks 52,70 sekundes. Pēc tam britu pilots Dīns apsteidz jamaikiešus par 0,29 sekundēm.
Sacensības sākušās
Oskars Ķibermanis šodien startē ar Matīsu Mikni (piektais numurs), Oskars Melbārdis ar Edgaru Nemmi startē ar 11. numuru, bet Emīls Cipulis ar Ivo Danu Kleinbergu brauks kā 23. no 25 ekipāžām. Cipulim šī ir debija Pasaules kausa sacensībās ārpus Latvijas robežām, jo viņš brauca Siguldas posmā.
Īglsas trases starta rekords ir Melbārža divniekam - 4,96 sekundes. Trases rekords pieder vācietim Fridriham - 51,04 sekundes.
Šajā nedēļas nogalē noslēdzas Pasaules kausa izcīņa bobslejā un skeletonā. Šodien pa Insbrukas trasi trauks bobsleja divnieki, arī trīs Latvijas ekipāžas. Pirmais brauciens sākas jau pēc dažām minūtēm, bet otrais - pulksten 14:40.

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form