Ķibermanis/ Miknis otro dienu pēc kārtas izcīna bronzu Īglsas trasē
Foto: F64

Latvijas bobsleja divnieks Oskars Ķibermanis/ Matīss Miknis svētdien Austrijā, Īglsas trasē, izcīnīja bronzas medaļas Pasaules kausa sacensības, pie godalgām tiekot otro dienu pēc kārtas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ķibermanis sestdien Īglsā piekāpās divām Vācijas ekipāžam, un līdzīgi sacensības risinājās svētdien, dominējot vācu bobslejistiem.

Vēl no Latvijas sportistiem Ralfs Bērziņš un Edgars Nemme bija astotie, bet Oskars Melbārdis ar Arni Bebrišu ieņēma dalītu desmito vietu.

Par posma uzvarētāju kļuva vācietis Frančesko Fridrihs, kurš bija ātrākais abos braucienos. Tādējādi viņš revanšējās savam tautietim Johanesam Lohneram, kurš sestdien bija ātrākais abos braucienos. Fridrihs apsteidza savu tautieti par 0,16 sekundēm.

Ķibermanis abos braucienos bija trešais, summā uzvarētājam zaudējot 0,35 sekundes. Bērziņš ar diviem stabiliem braucieniem uzvarētājam zaudēja 1,06 sekundes, bet Melbārdis - 1,18 sekundes.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Pasaules kausa posms bobslejā Īglsā, divnieki
Pasaules kausa kopvērtējumā Ķibermanis pakāpies uz trešo vietu, bet Bērziņš ir sestajā vietā. Melbārdim - 13. vieta.
Fridrihs ar uzvaru otrajā braucienā svin uzvaru posmā! Ķibermanim bronza!
Lohners zaudē startā Ķibermanim, bet pārsvars jau augšdaļā pieaug. Lohners labāks arī braucienā un Ķibermani apsteidz summā par 0,19 sekundēm.
Ķibermanis/Miknis - vēl viens labs brauciens, kas nodrošina medaļu otro dienu pēc kārtas (-0,43 sekundes). Kāda medaļa būs "mazajam Osim"?
Gajtjukevičs pieļauj rupju kļūdu, bet Krievijas bobslejisti nosargā līderpozīcijas (-0,05 sekundes).Tagad Ķibermanis/ Miknis 
Čehs Dvoržāks ar ne visai labu braucienu summā apsteidz Halu par 0,01 sekundēm.
Vācietis Hāfers braucienā otrais un zaudē summā Halam 0,14 sekundes.
Brits Hals ar labu braucienu apsteidz Bērziņu par 0,22 sekundēm.
Heinrihs pēc starta un pirmajās kontrolatzīmēs zaudē Bērziņam. Lejasdaļā francūžiem nav ātruma un summā vienāds laiks ar Melbārdi (+0,12 sekundes).
Bērziņš/ Nemme - atkārto pirmā brauciena starta laiku. Lai gan vidus nav tik labs, svarīgo 9. virāžu izbrauc labi un summā apsteidz Fridli par 0,04 sekundēm. 
Šveicietis Fridli veic labu braucienu, apsteidzot Melbārdi par 0,08 sekundēm.
Austrietis Maiers savās mājās veic sliktu braucienu un arī zaudē Melbārdim (+0,06 sekundes).
De Bruins labs augšdaļā, bet lejā labāks bija Melbārdis. Mūsējiem nīderlandieši zaudē 0,07 sekundes
Melbārdis/ Bebrišs - labi veic lejasdaļu, ir labs ātrums un labākais laiks šobrīd arī otrajā braucienā (-0,29 sekundes). Pirmā brauciena laiks uzlabots par 0,09 sekundēm.
Treihls savās mājās nespēj apbraukt itāli Baumgartneru. Summā tikai trešais šobrīd (+0,08 sekundes).
Baumgartners braucienā zaudē Fogtam, bet summā apsteidz šveicieti par 0,05 sekundēm.
Variola augšdaļā ir labāks, bet seko vairākas kļūdas un finišā zaudē Fogtam 0,05 sekundes.
Šveicietis Fogts uzlabo savu rezultātu, summā apsteidzot Stuļņevu par 0,16 sekundēm.
Stuļņevs arī otrajā braucienā ātrāks par Dīnu, summā apsteidzot britu par 0,19 sekundēm.
Rumānis Tentea paliks 20. vietā, jo startē jau sēžot bobā. Dīnam jau nav lielu problēmu apsteigt rumāni. Dīns nobrauc pirmā brauciena līmenī, no sava rezultāta atpaliekot par 0,04 sekundēm.
Sākas 2. brauciens
Pēc piecām minūtēm Īglsas trasē atsāksies Pasaules kausa posma divnieku sacensības. Ķibermanis ir tuvu tam, lai otro dienu pēc kārtas kāptu uz goda pjedestāla.
1. brauciena rezultāti
Otrais brauciens sāksies pulksten 16:30. Melbārdis startēs astotais, Bērziņš - 12., bet Ķibermanis - 18.
Dīns šobrīd priekšpēdējais. Pēdējais startējušais pilots Rinaldi, tāpat kā vakar, startē jau sēžot bobā (traumas dēļ). Rinaldi paliek ārpus otrā brauciena.
Krievu ekipāža Stuļņevs nav konkurents un finišē 17. vietā (+0,88 sekundes).
Austrietis Maiers, salīdzinot ar vakardienu, veic labāku braucienu. Finišā 11. vieta (+0,63 sekundes). Melbārdis nobīdīts uz 13. vietu.
Krievijas pilots Gajtjukevičs veic teicamu braucienu, finišā izrauj pat 4. vietu (+0,42 sekundes).
Brits Hals veic labu braucienu un iebrauc sešiniekā, apsteidzot Bērziņu un izstumjot no desmitnieka Melbārdi (+0,56 sekundes).
Melbārdis/ Bebrišs - starts labāks, nekā sestdienm, bet joprojām nav pietiekami ātrs. Finišā desmitais (+0,68 sekundes).
Tāpat kā vakar, rumānis Tentea sēž kamanās jau startā, jo trauma liedz iestumt bobu. Tāpēc arī nav iespēja konkurēt. Pēdējais (+2,19 sekundes).
Šveicietim Fogtam ne tas veiksmīgākais starts, brauciens arī nav no spīdošākajiem. Finišā vājākais no visiem, zaudējot arī itāļiem... (13. vieta, +0,88 sekundes).
Vācietis Hāfers nav tik spēcīgs, kā viņa komandas biedri. Finišā piektais (+0,53 sekundes).
Itālis Baumgartners nav konkurētspējīgs. Šobrīd pievienojas savam komandas biedram Variolam starp vājākajiem - itāļiem 10. un 11. vieta starp 11 ekipāžāmā.
Fridrihs labs augšdaļā, bet lejasdaļā labāks bijis Lohners. Fridrihs gan pārsvaru spēj nosargāt un kļūst par līderi (-0,05 sekundes).
Čehs Dvoržāks lēns startā, bet relatīvi labs brauciens un finišā pagaidām trešais (+0,41 sekunde).
Šveicietis Fridli veic kļūdainu braucienu un finišē piektais, piekāpjoties 0,02 sekundes Bērziņam. Līderiem šveicieši zaudē 0,57 sekundes.
Lohners startā zaudē Ķibermanim 0,01 sekundi, bet tad jau pirmajās kontrolatzīmēs labāks. Pārsvars sāk palielināties un finišā apsteidz Ķibermani par 0,10 sekundēm.
Ķibermanis/ Miknis - teicams starts un lielisks brauciens augšdaļā. Turpinājumā pārsvars pieaug un finišā -0,45 sekundes. (51,75 sekundes). 
Bērziņš/ Nemme - startā 5,11 sekundes. It kā labs brauciens, bet ātrums ir mazāks par francūžiem. Finišā vienāds laiks ar francūžiem.Tagad Ķibermanis/ Miknis.
Francūzis Heinrihs sasniedz šobrīd lielāko ātrumu trases lejasdaļā un tas ļauj viņam kļūt par līderi (-0,05 sekundes).Tagad Bērziņš/ Nemme
De Bruins ātrāks startā. Vidū liels pārsvars, bet beigās nav tik ātrs, bet pirmajai vietai pagaidām pietiek. Austrieši apbraukti par 0,11 sekundēm
Iālis Variola labāks pēc starta, bet lejasdaļā austrieši bijuši ātrāki. Variola zaudē 0,11 sekundes.
Pirmais nobrauc mājinieks Treihls - 52,36 sekundes.
Ja Pasaules kausa pirmajos posmos Siguldā krita trases rekordi, tad Īglsā rekordi palika neskarti. Īglsas trases starta rekords 4,96 sekundes pieder Melbārdim/ Dreiškenam. Tas sasniegts pirms deviņiem gadiem 3. decembrī. Trases rekords ir vācu pilotam Fridiham (51,25 sekundes)
Sacensības sākušās
Starta saraksts. Bērziņam piektais numurs, Ķibermanim - sestais, bet Melbārdis brauks ar 15. numuru.
Latvijas komandā veiktas nelielas izmaiņas. Vakar Oskars Melbārdis brauca kopā ar Intaru Dambi, bet šodien viņu iestums Arnis Bebrišs. Oskars Ķibermaņa un Matīsa Mikņa tandēms nav izjaukts, bet Ralfa Bērziņa ekipāžā Dāvi Spriņģi aizvietos Edgars Nemme.
Īglsas trasē otro dienu pēc kārtas Pasaules kausa ietvaros bobslejā risinās divnieku sacensības. Pirmais brauciens pulksten 15:00, otrais - 16:30.

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form