Ķibermanis/Miknis atkal labākie no latviešiem sacensībās Leikpleisidā
Foto: Viesturs Lācis

Latvijas bobsleja divnieku ekipāža Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis piektdien Leikpleisidas trasē, ASV, Pasaules kausa izcīņas otrā posmā izcīnīja astoto vietu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Savukārt Oskars Melbārdis un Raivis Zīrups ierindojās 11. pozīcijā, bet Uģis Žaļims un Dāvis Spriņģis sacensības noslēdza 15. pozīcijā.

Pēc pirmā brauciena Ķibermanis ierindojās devītajā vietā, tomēr otrajā braucienā viņam izdevās apsteigt vācieti Frančesko Frīdrihu. Savukārt Melbārža ekipāža pēc pirmā brauciena ierindojās tikai 16. vietā, taču labs otrais brauciens ļāva pakāpties piecas pozīcijas augstāk. Savukārt Žaļims pēc pirmā brauciena bija 17. vietā, bet vēlāk prata pakāpties par divām vietām.

Līdz ar to otrajā posmā pēc kārtas latviešiem neizdevās iekļūt labāko sešiniekā.

Uzvaru pirmo reizi karjerā izcīnīja amerikānis Kodijs Baskē, kurš apsteidza Džastinu Kripsu no Kanādas. Trešo pozīciju ieņēma vēl viens ASV bobslejists Džastins Olsens.

Portāls "Delfi" piedāvā sacensību teksta tiešraidi, kur var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

PASAULES KAUSA 2. POSMS BOBSLEJĀ LEIKPLESIDĀ. DIVNIEKI
Labākais no latviešiem atkal bija Ķibermanis/Miknis, kuri ieņēma astoto vietu. Melbārdis/Zīrups ierindojās 11. pozīcijā, bet Žaļims/Spriņģis sacensības noslēdza 15. pozīcijā.
Amerikānis Baskē izcīna uzvaru savās mājās notiekošajās sacensībās. Viņš par 0,11 sekundēm apsteidza Kripsu. 
Kanādietis Kripss sev nodrošināja vismaz sudraba medaļu, aizvadot labu otro braucienu un uzrādot 1:51,84 minūtes. 
Turpinoties cīņai par medaļām, trasē devās mājinieks Kanigems, kurš jau pašā startā atsitās pret apmali. Šī kļūda viņam maksāja līderpozīciju un situāciju labot vairs neizdevās. Viņš finišā savam tautietim zaudēja 0,12 sekundes, ieņemot otro vietu. 
Kanādietis Springs zaudēja Oslenam, bet pēdējā kontrolpunktā prata noturēties priekšā Lohneram (+0,14).
Amerikānis Olsens ar stūmēju sasniedza dienas labāko starta laiku - 5,04 sekundes. Braucienā, neraugoties uz kļūdu taisnē, viņam izdevās uzrādīt labāko rezultātu - 1:52,13 minūtes, kas bija par 0,15 sekundēm ātrāk nekā Lohneram.
Trasē nākamais devās šveicietis Peters. Jau pēc starta iegūto laika deficītu viņam vairs neizdevās atgūt, tomēr viņam izdevās apsteigt Ķibermani (+0,19).
Trešajai Vācijas ekipāžai ar Lohneru pie stūres izdevās pārspēt Ķibermani startā (5,12). Pēc tam Lohners brauca bez rupjām kļūdām un sasniedza 1:52,28 minūtes, kļūstot par līderi. Tas bija par 0,22 sekundēm ātrāk nekā latviešiem.
Vācietis Frīdrihs vidusdaļā pazaudēja savu nelielo pārsvaru un zaudēja pozīciju Ķibermanim. Latvietis bija par 0,04 sekundēm ātrāks nekā Frīdrihs un pakāpās uz astoto vietu.
Ķibermanis/Miknis savā otrajā braucienā startā kamanas atkal iestūma 5,13 sekundēs. Trases augšdaļā uz tā rēķina latviešiem bija pietiekami liels pārsvars pār Valteru, tomēr tas lejasdaļā sāka sarukt. Finišā Ķibermanis sasniedza rezultātu 1:52,50 minūtes, kas bija par 0,04 sekundēm ātrāk nekā Valteram. Tas ļaus saglabāt vismaz devīto vietu. 
Šveicietis Hefti ar vājo startu (5,29) jau trases augšdaļā diezgan daudz zaudēja līderiem. Braucienā bija daudz kļūdas, viņš gandrīz piedzīvoja kritienu un divu braucienu summā šobrīd ieņem septīto vietu. Melbārdis pakāpies jau vismaz uz 11. vietu, Žaļims - uz 15. 
Monako pilotam Rinaldi neizdevās atkārtot pirmajā braucienā parādīto sniegumu, un viņš pagaidām ieņem piekto vietu (+0,17). Melbārdis turpina kāpt uz augšu. 
Dienvidkorejas sportista Vona ekipāža atkal startā uzrādīja laiku 5,12 sekundes, tomēr salīdzinoši lielais pārsvars trases augšdaļā netika nosargāts. Pēdējās virāžas neizdevās izbraukt pietiekami precīzi, un finišā viņš iebrauca 0,13 sekundes lēnāk nekā Valters. Melbārdis pakāpjas par vēl vienu pozīciju. 
Lai arī kanādietis Polonjato brauca ar sīkām kļūdām, viņš tikai pēdējā kontrolpunktā piekāpās Melbārdim (+0,08). Tas nozīmē, ka Melbārdis jau par divām vietām uzlabojis savu pozīciju.
Pēc neliela pārtraukuma trasē varēja doties vācietis Valters. Viņam izdevās aizvadīt labāku braucienu nekā pirmo, un finišā viņš par 0,07 sekundēm apsteidza Melbārdi. Tiesa, latviešiem bija par 0,1 km/h lielāks ātrums trasē.
Lielbritānijas ekipāža ar Halu pie stūres piedzīvoja pirmo kritienu šajās sacensībās. Stūmējs pēc apgāšanās izkrita no kamanām, bet pilots aizslīdēja līdz finišam.
Melbārdis/Zīrups startā uzrādīja laiku 5,19 sekundes, un tas trases augšdaļā deva līderpozīciju. Turpinājumā Melbārdis uzņēma labu ātrumu, sasniedzot 131,6 km/h, palielināja pārsvaru un uzrādīja rezultātu 1:52,61. Summā Žaļims bija par 0,31 sekundi lēnāks.
Žaļims/Spriņģis startā kamanas iestūma 5,21 sekundē. Latvieši trases augšdaļā brauca bez rupjām kļūdām, bet bija pāris neprecizitātes. Viņa lielākais ātrums bija 127,7 km/h, bet rezultāts summā 1:52,92 minūtes. Tas Žaļimam ļauj ieņemt pagaidu līderpozīciju.
Vēl viena Krievijas ekipāža ar Kasjanovu pie stūres aizvadīja ļoti kļūdainu braucienu, tomēr, neraugoties uz to, viņš savam tautietim Andrianovam zaudēja tikai 0,05 sekundes. 
Krievijas pilots Andrianovs visa brauciena garumā bija pāris simtdaļas priekšā korejiešiem, un finišā iebrauca par 0,07 sekundēm ātrāk - 1:53,07.
Pirmais trasē devās Dienvidkorejas pilots Kims ar stūmēju, un viņi sasniedza ātrumu 130,5 km/h. Savukārt divu braucienu summā korejiešu laiks bija 1:53,14 minūtes.
Viss ir sagatavots otrajam braucienam. Pēc brīža sportisti dosies trasē. 
Pirmo braucienu ierakstā var noskatīties IBSF sociālā tīkla "Youtube" video:
Otrais brauciens sāksies plkst. 21.30.
Pirmajā braucienā Ķibermanis/Miknis ierindojas devītajā vietā (+0,36), Melbārdis/Zīrups uzrādījuši 16. rezultātu (+0,59), bet Žaļims/Spriņģis ieņem 17. vietu (+0,63). Līderis ar rezultātu 55,74 ir amerikānis Baskē.
Britam Halam izdevās uzrādīt 15. rezultātu (+0,56), kas Melbārdi un Žaļimu nobīdīja uz attiecīgu 16. un 17. vietu.
Latvijas trešā ekipāža Žaļims/Spriņģis startā ieskrējās 5,26 sekundēs. Braucienā bija pāris neprecizitātes, un finišā tas deva 16. rezultātu, uzreiz aiz Melbārža (+0,63).
Austrietis Maiers šajā braucienā spēja apsteigt tikai trīs konkurentus, ieņemot 18. vietu (+1,01). 
Rinaldi no Monako spēja iekļūt TOP 10. Lai arī starts bija lēns (5,33), brauciens bija "tīrs" un kamanas slīdēja pietiekami labi. Viņš no līdera atpalika 0,47 sekundes, kas deva desmito vietu. 
Melbārdis/Zīrups startā uzrādīja laiku 5,21 sekunde. Latvieši trases augšdaļā zaudēja 0,17 sekundes, un vizuāli brauciens izskatījās diezgan labi. Tomēr neizdevās uzrādīt konkurētspējīgu rezultātu - 56,33 sekundes, kas deva tikai 14. vietu (+0,59). 
Kanādietis Polonjato jau startā diezgan daudz zaudēja laiku līderim, tomēr viņam izdevās stabils brauciens un tas ļāva ieņemt 11. vietu, līderim zaudējot 0,51 sekundi. 
Vācietis Lohners trases augšdaļā bija vadībā, bet pēc tam viņš sāka zaudēt laiku. Viņam izdevās attīstīt 131,9 km/h lielu ātrumu, taču finišā septītais rezultāts (+0,28). Ķibermanis tagad devītajā vietā. 
Krievijas pilots Kasjanovs nespēja iekļūt labāko desmitniekā, un viņš līderim zaudēja 0,71 sekundi. 
ASV pilota Olsena ekipāža sasniedza atkārtoti labāko starta laiku (5,09), tomēr atsitieni pret apmalēm neļāva viņam pacīnīties ar savu tautieti Baskē. Olsens finišēja piektajā vietā (+0,22). Trīs ASV ekipāžas šobrīd ierindojas TOP 5. Līdz ar to Ķibermanis noslīdēja uz astoto vietu.  
Vakardienas sacensību uzvarētājs Valters šodien brauca ar rupjām kļūdām, un viņš finišēja tikai desmitajā vietā, līderim zaudējot 0,54 sekundes.
Ķibermanis/Miknis startā kamanas iestūma 5,13 sekundēs. Trases augsdaļā latvieši bija 0,05 sekunžu vadībā, bet pēc tam bija neprecizitātes, kas lika zaudēt laiku. Lielākais ātrums bija 130,0 km/h, bet finišā rezultāts bija par 0,36 sekundēm lēnāks nekā pašreizējam līderim Baskē. Tas deva pagaidu septīto vietu. 
Kanādietis Springs uzrādīja ceturto ātrāko rezultātu, 0,19 sekundes zaudējot Baskē. Viņa maksimālais ātrums bija 131,5 km/h. Līdz šim lielāko ātrumu sasniedzis Kripss - 132,2 km/h. 
Viens no sezonas favorītiem Frīdrihs no Vācijas neaizvadīja labu braucienu. Lai arī trases vidū viņam bija neliels pārsvars, tomēr turpinājumā kaut kur pazuda ātrums un finišā piektā vieta (+0,33). 
Dienvidkorejas pilots Vons ar stūmēju kamanas iestūma 5,12 sekundēs, tomēr labais starts nepalīdzēja tikt pie augstvērtīga rezultāta. Viņam finišā sestā vieta, līderiem zaudējiem 0,51 sekundi.
Amerikānis Baskē jau trases augšdaļā saslīdēja un pazaudēja laiku. Pēc tam viņš brauca "tīrāk", un tas ļāva sasniegt rezultātu 55,74 sekundes un pārņemt līderpozīciju. 
Kanādietis Kripss brauca ļoti līdzīgi ar Kanigemu, un pēdējās virāžās viņam izdevās amerikāni apsteigt. Abas ekipāžas šķīra vien 0,03 sekundes. 
Šo sacensību mājinieks Kanigems brauca droši un precīzi, kas ļāva pārņemt pagaidu līderpozīciju. Viņa rezultāts bija 55,82 sekundes, kas bija par 0,17 sekundēm ātrāk nekā Peteram. 
Cits Šveices pilots Peters visas trases garumā bija priekšā savam tautietim, un finišēja pēc 55,99 sekundēm. Viņa ekipāžai izdevās sasniegt 131,5 km/h lielu ātrumu. 
Krievs Andrianovs brauca bez rupjām kļūdām, tomēr viņam neizdevās būt ātrākam par Hefti. Krievijas sportista rezultāts bija par 0,27 sekundēm lēnāk nekā šveicietim. 
Itālijas pilots Bertaco vairākās virāžās iebrauca neprecīzi, tāpat arī kamanas tik labi neslīdēja. Viņš finišā iebrauca trešajā vietā (+0,67). 
Brita Taskera divnieks trases augšdaļā pēc starta bija 0,2 sekunžu vadībā, tomēr vidusdaļā viņš pieļāva kļūdas un finišā iebrauca 0,72 sekundes lēnāk nekā Hefti. 
Šveices ekipāža ar Hefti pie stūres aizvadīja labāku braucienu, kurā viņš sasniedza 130,9 km/h lielu ātrumu un uzrādīja rezultātu 56,21 sekundes. 
Francijas pilots Kostergs atklāja šīs sacensības. Viņš sasniedza 129,1 km/h lielu ātrumu, bet finišā iebrauca pēc 56,77 sekundēm. 
Sacensības sākušās!
Ķibermanis/Miknis trasē dosies ar 13. starta numuru, Melbārdis/Zīrups tikuši pie 19. starta numura, bet Žaļims/Spriņģis – pie 22.
Sezonas pirmie starti Latvijas divniekiem nebija pārāk veiksmīgi, jo neizdevās iekļūt TOP 6. Labākie bija Oskars Ķibermanis ar Matīsu Mikni, ieņemot astoto vietu. Oskars Melbārdis ar Daumantu Dreškenu šoreiz ieņēma 14. vietu, bet Uģis Žaļims ar Intaru Dambi ieņēma 17. vietu. https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/latvijas-bobsleja-divnieki-pasaules-kausa-sezonas-starta-netiek-labako-sesinieka.d?id=49431601
Šosezon Pasaules kausa izcīņā Leikpleisidā nebūs iespēja redzēt bobsleja četrinieku ekipāžas. Laika apstākļu dēļ iepriekš pieņemts lēmums šajā trasē aizvadīt divus posmus divnieku ekipāžām, bet nākamajā posmā Pārksitijā divi posmi tiks aizvadīti četrinieku ekipāžām. https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/silto-laikapstaklu-del-bobslejistiem-leikplesidas-trase-atcel-treninus-pirms-pk-pirma-posma.d?id=49417151

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis Uģis Žaļims
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form