Ķibermanis/Miknis pasaules čempionātā izcīna bronzas medaļas
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Latvijas bobsleja ekipāža Oskars Ķibermanis / Matīss Miknis svētdien izcīnīja bronzas medaļas pasaules čempionātā Altenbergs trasē, piekāpjoties tikai Vācijas pilotu Frančesko Frīdriha un Johannesa Lohnera ekipāžām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc pirmās sacensību dienas Ķibermanis/Miknis ierindojās piektajā vietā, piekāpjoties visām četrām vāciešu ekipāžām. Trešajā braucienā latvieši uzrādīja otro ātrāko laiku, kas ļāva pakāpties uz ceturto pozīciju, bet izšķirošajā braucienā slapjā Altenbergas trase neslīdēja tik ātri, kā iepriekš. Tas saasināja cīņu par godalgām. Otrās vietas īpašnieks Niko Valters aizvadīja vāju braucienu, kas viņu atmeta aiz Lohnera un Ķibermaņa, līdz ar to latvieši tika pie godalgām.

Par pasaules čempionu tika kronēts Frīdrihs, kurš startēja kopā ar stūmēju Torstenu Margisu, kuri Lohneru apsteidza par 1,65 sekundēm, bet Ķibermani – 1,79 sekundēm.

Cits Latvijas pilots Oskars Melbārdis ar Intaru Dambi sacensības noslēdza 12.vietā, pēdējos divos braucienos pakāpjoties divas pozīcijas augstāk (+2,86). Melbārža ekipāža pēdējā braucienā uzrādīja ceturto ātrāko laiku. Savukārt Ralfs Bērziņš ar Dāvi Spriņģi ieņēma 17. pozīciju (+3,64).

Nākamajā nedēļā Altenbergas trasē risināsies pasaules čempionāta sacensības skeletonā un četrinieku ekipāžām bobslejā.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pasaules čempionāts bobslejā, divnieku ekipāžas, 3. un 4. brauciens
Sacensību rezultāti: 
Frīdriha/Margisa ekipāža droši devās pēc pasaules čempionāta zelta medaļām. Viņi par uzvarētājiem kļuva ar rezultātu 3:40,44 minūtes, ieskrienoties līdz 123,6 km/h
Vācijas ekipāža Niko Valters/Franke startā uzrādīja 5,23 sekunžu starta laiku. Trases augšdaļā viņiem pārsvars pār Lohneru sadila, kamanas neieskrējās pietiekami lielā ātrumā un deficīts turpināja pieaugt. Finišā viņi piekāpās gan Lohneram, gan Ķibermanim (+0,22). Ķibermanis/Miknis nodrošina bronzas medaļu.
Lohnera/Vebera ekipāža startēja 5,17 sekundēs un trases augšdaļā viņiem ar latviešiem bija vienāds rezultāts. Pēc tam viņi pārņēma vadību, kamanas slīdēja nedaudz labāk, un tās sasniedza ātrumu 123,2 km/h. Lohners finišēja par 0,14 sekundēm ātrāk, nodrošinot sev medaļu. 
Latvijas vadošā ekipāža Ķibermanis/Miknis startā ieskrējās 5,15 sekundēs, kas līdz šim šajā braucienā ir labākais rezultāts. Trases augšdaļā latviešiem bija drošs pārsvars pār Elsneru, un līdz trases beigām tas pieauga. Latviešu kamanas sasniedza 122,8 km/h lielu ātrumu, bet ar to pietika, lai uzrādītu rezultātu 3:42,23 minūtes. 
Vācijas ekipāža Elsners/Švencfeiers iesāka cīņu par godalgām. Viņi startēja 5,25 sekundēs, taču trases stāvoklis ietekmēja arī viņu kamanu slīdamību. Līdz finišam vāciešu pārsvars pār austriešiem sadila līdz 0,05 sekundēm.
Austrijas sportisti Maiers/Zammers startēja 5,30 sekundēs. Lai arī brauciens bija bez kļūdām, pārsvars pār Fridli dila, taču līdz finišam kamanas ieskrējās līdz 123,4 km/h, un tas ļāva nosargāt pozīciju, finišējot ar rezultātu 3:42,76 minūtes. 
Rumānijas ekipāža Tentea/Daroci sava brauciena startā ieskrējās 5,33 sekundēs, bet trasē bija kļūdas un kamanas neslīdēja pietiekami ātri. Līdz ar to neizdevās saglabāt augsto pozīciju, kas bija pēc pirmās dienas, un Tentea piekāpās vēl trim ekipāžām (+0,26).
Šveices ekipāža Fogts/Mihels čempionātu noslēdza ar 5,28 sekunžu starta laiku, bet trases augšdaļā kamanas šveiciešiem neslīdēja. Beigu daļā tās ieskrējās līdz 124,3 km/h, un tas ļāva nezaudēt pārāk daudz pozīcijas. Viņi piekāpās tikai saviem tautiešiem Fridli (+0,07).
Kanādas bobsleja izlases līderis Kripss/Stounss startēja 5,34 sekundēs, taču trasē viņam bija ļoti daudz kļūdas. Finišā viņš piekāpās Fridli un Heinriha ekipāžām, bet par 0,12 sekundēm apsteidza Melbārdi (+0,35). 
Fridli/Džonsa ekipāža no Šveices startēja 5,26 sekundēs un aizvadīja solīdu braucienu, uzrādot tādu pašu rezultātu kā Melbārdis. Tas četru braucienu summā ļāva uzrādīt rezultātu 3:42,83 minūtes.
Francijas ekipāža Heinrihs/Otervils startēja 5,31 sekundē. Pārsvars pār latviešiem viņiem bija pietiekami liels un kļūdas nebija tik lielas, lai Melbārdis varētu pakāpties vēl vienu pozīciju augstāk. Francijas ekipāžas rezultāts 3:42,96. Lielākais ātrums bija 124,6 km/h.
Krievu Stuļņeva/Maliha duets startā uzrādīja laiku 5,41 sekunde. Līdz trases vidum viņu pārsvars pār latviešiem bija pazudis. Kamanas krieviem neslīdēja tik ātri, tad sīkas kļūdas trasē, un viņi finišā iebrauca aiz latviešiem (+0,11). 
Melbārdis/Dambis savā pēdējā braucienā pasaules čempionātā devās ar 5,36 sekundēs. Latviešu pārsvars pār Dvoržāku un Vonu līdz trases vidum samazinājās, bet turpinājums bija ļoti pārliecinošs. Latvieši sasniedza ātrumu līdz 125 km/h, bet rezultāts bija 3:43,30 minūtes. 
Dvoržāka/Noseka ekipāža no Čehijas ieskrējās 5,26 sekundēs. Brauciens tika aizvadīts bez lielām problēmām, bet trases beigu daļā pārsvars pār Vonu sadila un finišā čehi iebrauca ar identisku rezultātu, kā korejieši. 
Dienvidkorejas pilota Vona ekipāža braucienu sāka 5,34 sekundēs. Korejieši sasniedza ātrumu 124,2 km/h un ar drošu pārvaru finišēja pagaidu līderpozīcijā ar laiku 3:43,46 minūtes. 
Lielbritānijas ekipāža Hols/Kakets jau pēc starta 5,35 sekundes zaudēja savu pārsvaru pār Bērziņu. Tomēr viņš līdz trases lejasdaļai deficītu atspēlēja un finišēja par 0,1 sekundi ātrāk nekā Bērziņa ekipāža - 3:43,98.
Bērziņš/Sprinģis ceturtajā braucienā devās ar 5,23 sekunžu starta laiku. Trasē latvieši demonstrēja droši braucienu bez rupjām kļūdām. Kamanas ieskrējās līdz 122,9 km/h, kas ļāva saglabāt pozīciju. Summā latviešu rezultāts bija 3:44,08 minūtes. 
Austrieša Treihla ekipāža pēc 5,39 starta laika pieļāva vairākas kļūdas, taču beigu daļā kamanas slīdēja daudz labāk nekā amerikāņiem, kas ļāva uzrādīt par 0,27 sekundēm labāku rezultātu. Lielākais ātrums bija 124,2 km/h.
ASV ekipāža Čērčs/Viliamsons uzrādīja 5,35 sekunžu starta laiku. Trases vidusdaļā bija pāris kļūdas, taču tas netraucēja ieskrieties līdz 123 km/h un finišā uzrādīt rezultātu 3:44,49 minūtes, kas bija par 0,61 sekundi ātrāk nekā Baumgatneram.
Baumgartners/Ugi no Itālijas devās ceturtajā braucienā ar 5,52 sekunžu starta laiku. Ar drošu braucienu bez lielām kļūdām viņš tika līdz finišam un sacensības noslēdza ar rezultātu 3:45,10 minūtes. 
Sākas ceturtais un izšķirošais brauciens! 
Šīm ekipāžām čempionāts noslēdzies ar trim braucieniem. Pēdējā brauciena starts pulksten 17:00. 
Rezultāti pēc trešā brauciena:1. Frīdrihs/Margiss (Vācija) 2:44,072. Valters/Franke (Vācija) +1,323. Lohners/Vebers (Vācija) +1,474. Ķibermanis/Miknis (Latvija) +1,495. Elsners/Švenvfeiers (Vācija) +1,6113. Melbārdis/Dambis (Latvija) +2,7917. Bērziņš/Spriņģis (Latvija) +3,43
Austrietis Treihls ar savu stūmēju līdz trases beigu daļai sīvi cīnījās ar Bērziņu, tomēr tad viņš zaudēja laiku un nespēja apsteigt latvieti (+2,56). 
Lielbritānijas pilota Hola ekipāža ar kļūdainu braucienu apsteidza Bērziņu, nobīdot latvieti jau 17. pozīciju (+3,37). 
Bērziņš/Spriņģis startēja 5,30 sekundēs. Kamanas neslīdēja pietiekami ātri, trases beigu daļā bija kļūdas, kas neļāva uzlabot savu pozīciju. Turklāt deficīts pret korejiešiem tikai pieauga (+3,43).
Korejieša Vona ekipāžā startā bija negaidīti lēni un trasē nespēja situāciju uzlabot. Finišā viņiem līdz šim pēdējais rezultāts, līderim zaudējot jau trīs sekundes. 
Melbārdis/Dambis trešajā braucienā devās 5,34 sekundēs, un trasē latvieši izskatījās ļoti stabili. Lai arī kamanām pietrūka ātruma, brauciena kvalitāte bija laba. Summā latvieši apsteidza Dvoržāku un pakāpās uz 13. vietu (+2,79). 
Šveices sportisti Fridli/Džonss startēja 5,26 sekundēs un iesāka ļoti veiksmīgu braucienu. Viņi uzrādīja sesto ātrāko braucienu, kas summā ļāva pietuvoties Kripsa ekipāžai, ierindojoties desmitajā vietā (+2,32). 
Francijas ekipāža Heinrihs/Otervils braucienu iesāka 5,28 sekundēs. Turpinājums viņiem bija labs un virāžās bija tikai sīkas neprecizitātes, kas ļāva pakāpties divas pozīcijas uz augšu, ieņemot desmito vietu (+2,46).
Dvoržāks/Noseks no Čehijas uzrādīja līdz šim lēnāko rezultātu un tuvākie konkurenti pēc trim braucieniem viņiem priekšā ir 0,55 sekundes.  Pēc tam startēja krieva Stuļņeva ekipāža, kas apsteidza Dvoržāku par 0,22 sekundēm. 
Kanādas ekipāža Kripss/Stounss startā ieskrējās 5,31 sekundē, un pilots brauca ar sīkām kļūdām, tostarp tādu pašu, kādu pieļāva arī Ķibermanis. Kripss pietuvojās Tentea un Fogtam, taču šajā brauciena savu pozīciju neuzlaboja (+2,30).
Austrijas ekipāža Maiers Zammers trešajā braucienā uzrādīja 5,26 sekunžu starta laiku. Trasē viņiem kamanas labi slīdēja, kas ļāva apsteigt Tentea ekipāžu un ieņemt sesto vietu (+2,03). Pēc tam šveicieši Fogts/Mihels nespēja uzlabot savu pozīciju, taču pietuvojās Tentea ekipāžai (+2,28).
Rumānijas pilota Tentea ekipāža startā ieskrējās tikai 5,38 sekundēs. Brauciena kvalitāte rumānim bija diezgan laba, bet tuvākajiem konkurentiem viņš nespēja pietuvoties (+2,26).
Ķibermanis/Miknis trešā brauciena startā uzrādīja 5,14 sekunžu starta laiku, kas līdz šim ir labākais rezultāts. Pēc devītās virāžas latvieši pieļāva kļūdu un taisnē atsitās pret apmali. Turpinājumā izdevās nobraukt veiksmīgi, kamanas slīdēja labi, kas ļāva apsteigt Elsneru (+1,49). Līdz bronzas medaļai latviešiem pietrūkst vien 0,02 sekundes. 
Ceturtā Vācijas ekipāža, kuru pilotā Elsners, startā uzrādīja 5,24 sekunžu laiku. No vāciešiem šī brauciena kvalitāte bija sliktākā, bet finišā viņi iebrauca ar 1,61 sekundes deficītu pret Frīdrihu. 
Lohnera/Vebera starta laiks bija 5,20 sekundes. Trešajā braucienā Lohnera ekipāža uzrādīja tādu pašu rezultātu kā Valters, tāpēc summā viņa deficīts līdz otrajai vietai nepieauga. Savukārt līderim viņš zaudē 1,47 sekundes. 
Valters/Franke savu trešo braucienu sāka ar 5,26 sekunžu ieskrējienu. Ari šī Vācijas ekipāža brauca bez kļūdām un pārliecinoši tika līdz finišam, bet summā viņi saviem tautiešiem zaudē jau 1,32 sekundes. 
Frīdrihs/Margiss trasē devās ar 5,15 sekunžu starta laiku, un arī šoreiz pilots brauca ļoti precīzi. Izejot no pēdējās virāžas, Frīdrihs ietriecās apmalē, bet tas neko vairs nemainīja. Rezultāts summā Frīdriham ir 2:44,07 minūtes.  
Sacensības sākušās.
Altenbergas trasē šodien līst lietus un apstākļi sacensībām nav pārāk labvēlīgi. 
Trešajā braucienā ekipāžas dosies pēc pirmās dienas rezultātiem. Sacensības atklās pārliecinošais līderis Frančesko Frīdrihs no Vācijas. https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/kibermanismiknis-pec-pirmas-dienas-pasaules-cempionata-piekapjas-tikai-vacijas-ekipazam.d?id=51907327
Pasaules čempionātā bobslejā ar pēdējiem diviem braucieniem noslēdzas sacensības divnieku ekipāžam. Trešajā braucienā Ķibermanim/Miknim trasē būs jādodas piektajiem, Melbārdim/Dambim būs 14.starta numurs, bet Bērziņš ar Dāvi Spriņģi startēs kā 16.

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form