Krievijas Bobsleja federācija: SOK lēmumi grauj olimpisko kustību
Foto: AP/Scanpix

Krievijas Bobsleja federācija (FBR) uzskata, ka Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmumi atņemt Krievijas sportistiem, tostarp bobslejistam un tagad federācijas vadītājam Aleksandram Zubkovam, 2014. gada Soču olimpiskajās spēlēs iegūtās medaļas, grauj olimpisko kustību, solot vērsties Sporta arbitrāžas tiesā (CAS).

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

ZIņots, ka SOK piektdien atņēma Zubkovam 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnītās zelta medaļas divniekos un četriniekos, līdz ar to, visticamāk, par olimpiskajiem čempioniem kļūs latviešu pilota Oskara Melbārža četrinieks ar stūmējiem Arvi Vilkasti, Daumantu Dreiškenu un Jāni Strengu.

Tāpat trešdien no zelta medaļas šķīrās skeletonists Aleksandrs Tretjakovs, līdz ar to par olimpisko čempionu, visticamāk, kļūs arī Latvijas skeletona līderis Martins Dukurs, kurš Sočos palika otrais, bet viņa brālim Tomasam Dukuram pienāksies bronzas godalga.

Lēmums par medaļu pārdalījumu oficiāli jāpieņem Starptautiskajai Bobsleja un skeletona federācijai (IBSF).

Tikmēr FBR paziņojusi, ka SOK lēmumi grauj olimpisko kustību, tāpēc federācija vērsīsies ne tikai CAS, bet, iespējams, arī civiltiesā.

"Mēs neuzskatām, ka šobrīd jāreaģē uz jaunajiem Denisa Osvalda vadītās SOK komisijas lēmumiem. Kontaktēties ar cilvēkiem, kuri lēmumus pieņem vadoties pēc viena datora faila, ko sagatavojis krāpnieks, var tikai tiesā. Tā mēs arī darīsim," teikts Krievijas Bobsleja federācijas paziņojumā.

"Materiāls, ar kuru vērsies CAS, kā arī iespējams, civiltiesā, ir kļuvis lielāks. Cerams, ka tik tālu nenonāks un CAS neļaus iznīcināt olimpisko kustību, kas jau šobrīd veiksmīgi notiek," vēsta FBR.

Zubkovs, tāpat kā virkne citu Krievijas sportistu, tika turēti aizdomās par dopinga provju viltošanu Soču Olimpiādes laikā. Šīs lietas izskatīja speciāla SOK komisija Denisa Osvalda vadībā, pēc kuras rekomendācijām, SOK arī pieņēmusi lēmumu atņemt Zubkovam zelta medaļas kā divnieku, tā četrinieku sacensībās.

Tāpat Zubkovam, kurš nesa Krievijas karogu Soču Olimpiādes atklāšanas ceremonijā, piešķirta mūža diskvalifikācija no olimpiskajām spēlēm. Tiesa, 43 gadus vecais bobslejists licis punktu savai karjerai un strādā par Krievijas Bobsleja federācijas prezidentu.

SOK komisija, kuru vada Osvalds, šobrīd ir diskvalificējusi jau 14 Krievijas sportistus, kopā atņemot deviņas medaļas.

Soču Olimpiādē bobsleja pilots Zubkovs ar stūmējiem Alekseju Vojevodu, Alekseju Ņegodailo un Dmitriju Truņenkovu, izcīnīja zelta medaļas četriniekos, kur otrā palika Oskara Melbārža ekipāža. Tāpat viņš ar Vojevodu triumfēja divniekos, kur Melbārdis ar Dreiškenu bija piektie, līdz ar to pēc krievu divnieka rezultātu anulēšanas latvieši būs ceturtie.

SOK disciplinārā komisija ceturtdien izskatīja arī Krievijas bobsleja pilota Aleksandra Kasjanova lietu par viņa iespējamo saistību Soču dopinga skandālā. Kasjanovs un Maksims Belugins divniekos bija ceturtie, līdz ar to, arī viņiem saņemot diskvalifikāciju, Melbārdim un Dreiškenam ir iespējas cerēt uz bronzas medaļām.

Četrinieku sacensībās Sočos trešie bija nu jau mūžībā aizgājušais amerikāņu pilots Stīvens Holkombs ar saviem stūmējiem, kuri tagad, visticamāk, tiks pie sudraba godalgām. Savukārt bronza tagad pienākas Kasjanovam, taču arī ja viņš tiks diskvalificēts, uz trešo vietu pakāpsies brita Džona Džeksona četrinieks. 14.vietu četrinieku sacensībās Sočos izcīnīja latviešu pilots Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Helviju Lūsi, Vairi Leibomu un Raivi Broku.

Tikmēr divniekos par olimpisko čempionu, visticamāk, kļūs šveicietis Beāts Hefti, sudrabu iegūs Holkomba ekipāža, bet trešais būs Kasjanovs, ja vien netiks diskvalificēts. Divniekos 16.vietu izcīnīja Ķibermanis ar stūmēju Leibomu.

Tags

Aleksandrs Zubkovs Bobslejs Dopings Soči 2014
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form