Latvijas bobslejisti ar fiasko sāk Pasaules kausa sezonu Siguldā
Foto: F64

Latvijas bobsleja divnieku ekipāžas sestdien Pasaules kausa pirmajā posmā Siguldā neiekļuva labāko trijniekā, bet labāko rezultātu uzrādīja Ralfa Bērziņā un Arņa Bebriša ekipāža, izcīnot piekto vietu. Par sacensību uzvarētāju kļuva vācieša Frančesko Frīdriha ekipāža.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Oskars Ķibermanis/Matīss Miknis ierindojās sestajā vietā, bet Dāvis Kaufmanis/Ivo Dans Kleinbergs noslēdza labāko desmitnieku. Sacensībās piedalījās 13 ekipāžas.

Pēc pirmā brauciena labāko rezultātu no latviešiem uzradīja Pasaules kausa debitants Kaufmanis, ieņemot sesto vietu un tā brīža līderim Johanesam Lohneram zaudējot 0,21 sekundi. Savukārt Bērziņš (+0,29) un Ķibermanis (+0,37) ieņēma astoto un devīto vietu.

Pēc pirmā brauciena pirmās trīs vietas ieņēma Vācijas ekipāžās – Lohners, Frančesko Frīdrihs un Kristofs Hafers.

Otrajā braucienā Bērziņš spēja pakāpties uz piekto vietu, līderim piekāpjoties 0,53 sekundes, bet Ķibermanis pacēlās uz sesto vietu (+0,56). Kaufmanis otrajā braucienā pieļāva rupju kļūdu, kas viņu atmeta uz desmito pozīciju (+0,71).

Cīņā par uzvaru Frīdrihs savu komandas biedru Lohneru apsteidza par 0,04 sekundēm, bet labāko trijniekā ielauzās šveicietis Mihaels Fogts (+0,26).

Svētdien Siguldas trasē notiks Pasaules kausa izcīnas otrais posms divnieku ekipāžām.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pasaules kausa posms bobslejā divniekiem Siguldas trasē
Sacensību rezultāti: 
Lohnera/Raspa ekipāža startēja 4,86 sekundēs, bet trasē bija pāris atsitieni pret apmalēm. Tas viņam maksāja laiku, un sacensību noslēgumā Lohners piekāpās savam komandas biedram Frīdriham par 0,04 sekundēm.
Frīdrihs/Margiss startā ieskrējās 4,81 sekundē, kas viņiem uzreiz devas lielu pārsvaru. No rupjām kļūdām Frīdrihs izvairījās, un tas ļāva nodrošināt vismaz otro vietu. Viņa rezultāts 1:39,23 minūtes.  
Vācijas pilots Hafers un stūmējs Hammers startā uzrādīja 5,01 sekunžu ātru laiku. Šoreiz vājo startu ar labu braucienu neizdevās kompensēt, un Fogts apsteidza Hafera ekipāžu par 0,09 sekundēm.
Fogta ekipāža trasē devās ar 4,97 sekunžu starta laiku. Līdz trases vidusdaļai viņam pārsvars jau bija liels, bet tad tika pieļauta rupja kļūda. Tā gan viņam neko nemaksāja. Fogts kļuva par līderi ar rezultātu 1:39,49 minūtes. 
Šveices pilots Frīdli arī nespēja otro braucienu aizvadīt tik augsta līmenī kā pirmo. Daudzās kļūdas viņam maksāja četras pozīcijas, viņš apsteidza Kaufmani, bet piekāpās Bērziņam, Ķibermanim, Baumgātneram un Dvoržākam (+0,13)
Latvijas labākā ekipāža pēc pirmā brauciena Kaufmanis/Kleinbergs startēja 4,94 sekundēs. Trases augšdaļā viņi turējās vadībā, bet tad taisnē pamatīga sānslīde maksāja ļoti daudz laika. Finišā Kaufmanis iebrauca par 0,18 sekundēm lēnāk, kas viņu atmeta četras pozīcijas zemāk. 
Itālijas pilots Baumgātners ar stūmēju startēja 5,06 sekundēs. Braucienu aizvadīja pietiekami "tīri", taču finišā viņš piekāpās abām Latvijas ekipāžām (+0,09).
Bērziņa/Bebriša ekipāža ieskrējās 4,98 sekundēs, kas ir nedaudz labāk nekā pirmajā braucienā. Trases augšdaļā salasījās sīkas neprecizitātes, taču beigu daļā Bērziņam Ķibermani izdevās apsteigt par 0,03 sekundēm.  
Pēc finiša Ķibermanis rādīja īkšķus uz leju. 
Ķibermanis/Miknis devās savā otrajā braucienā ar 4,88 sekundēs, bet jau trases augšdaļā bija atsitiens pret apmali. Vizuāli brauciens izskatījās labāk, līdz taisnē viņš ietriecās apmalē. Braucienā Ķibermanis piekāpās gan savam pirmajam braucienam, gan Dvoržāka otrajam braucienam. Summā Dvoržāka ekipāžu izdevās apsteigt tikai par 0,07 sekundēm. 
Francijas pilota Heinriha ekipāža startā ieskrējās 5,02 sekundēs. Visas trases garumā francūzis bija iedzinējos, un deficīts saglabājās diezgan stabils, tādējādi viņš piekāpās Dvoržākam 0,14 sekundes. 
Dvoržāks/Noseks no Čehijas startā ieskrējās 4,96 sekundēs, un braucienu pilots veica bez nopietnām kļūdām. Dvoržāks droši apsteidza iepriekšējos sportistus un uzrādīja laiku 1:39,86 minūtes. 
Rumānijas pilota Tentea ekipāža statā ieskrējās tikai 5,06 sekundēs, bet brauciens bija daudz labāks nekā Variolam. Finišā viņam rezultāts 1:40,03 minūtes. Pēc brauciena viņš teica: "Tas bija labāk!". 
Variola ar stūmēju otrajā braucienā vēlreiz ieskrējās 5,03 sekundēs, braucienā atkal bija kļūdas. Šoreiz rezultāts braucienā bija sliktāks, bet summā rezultāts bija 1:40,53 minūtes. 
Sākas otrais brauciens. Arī šoreiz Variola brauc pirmais.
Sandis Prūsis intervijā LTV pirms otrā brauciena par latviešu sportistu rezultātiem sacīja tā: "Šobrīd neko negribas skaļi teikt, man man sacīt būs daudz ko. Šie mači ir zaudēti, jāgatavojas nākamajiem."
Pēc pirmā brauciena pirmajās vietās ir Vācijas un Šveices ekipāžas. Latvijas ekipāžām sezona sākas ar nelielu fiasko. Otrajā braucienā ir iespējas reabilitēties. 
Pirmais brauciens noslēdzās ar šveicieša Fogta braucienu.  Lai arī trasē bija pāris atsitieni pret apmali, kamanas slīdēja ļoti ātri, kas ļāva apsteigt visas trīs Latvijas ekipāžas, ieņemot ceturto vietu (+0,16).
Čehijas pilota Dvoržāka ekipāža savā sezonas pirmajā oficiālajā braucienā nebija tālu no kritiena un spēja apsteigt tikai divus pilotus (+0,48).  
Pasaules bobsleja zvaigzne Frīdrihs ar stūmēju Margisu startā atkārtoja Lohnera starta laiku - 4,84 sekundes. Trases augšdaļā Frīdrihs bija vadībā, bet vidusdaļā sīkas neprecizitātes maksāja ātrumu, un finišā viņš piekāpās 0,08 sekundes. 
Latvijas trešā ekipāža Bērziņš/Bebrišs startā ieskrējās 5,00 sekundēs. Pirmā virāža Bērziņam neizdevās pietiekami tīra, bet vēlāk jau brauciens bija bez lielām problēmām. Tas ļāva apsteigt Ķibermani un ieņem sesto pozīciju (+0,29). No latviešiem pēc pirmā brauciena labākais rezultāts ir debitantam Kaufmanim. 
Francijas pilots Heinrihs ar savu stūmēju aizvadīja braucienu, kurā kļūdas bija vairākās svarīgās virāžās. Finišā rezultāts bija par 0,44 sekundēm lēnāks nekā līderim, kas dod vietu aiz Ķibermaņa. 
Vācieši Lohners un Rasps startēja 4,84 sekundēs, pārspējot Ķibermani. Vācijas ekipāža aizvadīja labu braucienu un sasniedza jaunu trases rekordu - 49,51 sekunde. 
Ķibermanis/Miknis startā ieskrējās 4,85 sekundēs, kas līdz šim ir labākais rezultāts šajās sacensībās. Trases augšdaļu veica tīri, bet vidusdaļā sākās problēmas. Kamanu ātrums arī nebija pietiekami liels, lai nomaskētu kļūdiņas. Finišā tikai piektā vieta un 0,23 sekunžu deficīts.
Lai arī vāciešu Hafera/Hammersa starta laiks bija tikai 5,02 sekundes, brauciens bija diezgan veiksmīgs. Pilnībā no kļūdām izvairīties neizdevās, taču beigu daļa bija precīza, kas deva 0,04 sekunžu pārsvaru pār Frīdli - 49,65.
Rumānis Tentea aizvadīja diezgan samocītu braucienu. Starts bija tāds pats kā Variolam, bet brauciens maķenīt ātrāks (+0,37).
Šveicietis Frīdli ar stūmēju Šleferu startēja 4,96 sekundēs, tāpēc trases augšdaļā viņi zaudēja Kaufmaņa ekipāžai. Taču treses beigu daļā izdevās izvairīties no kļūdām, kamanas slīdēja ātrāk, kas ļāva par 0,03 sekundēm apsteigt Latvijas pirmo ekipāžu. Rezultāts - 49,69 sekundes. 
Cita itālieša Baumgātnera ekipāža startēja 5,02 sekundēs, bet trasē viņam kamanas slīdēja ļoti labi, kas ļāva apdraudēt Kaufmaņa pozīciju. Apsteigt latvieti neizdevās, bet deficīts nebija liels - tikai 0,06 sekundes. 
Savā Pasaules kausa debijā Latvijas ekipāža Kaufmanis/Kleinbergs kamanas startā iestūma 4,89 sekundēs. Trases augšdaļu latvieši veica pietiekami precīzi, arī turpinājums bija veiksmīgs. Finišā latvieši iebrauca 49,72 sekundēs.
Itālijas pilota Variolas ekipāža trasē devās ar 5,03 sekunžu ieskrējiena laiku. Brauciens bija kļūdains, kamanas vairākās vietās atsitās pret apmali, bet rezultāts finišā Variolam bija 50,11 sekundes. 
Sākas sacensības! 
Dāmu sacensībās Siguldā pirms tam uzvarēja olimpiskā čempione no Vācijas Mariama Jamanka, otrā bija austriete Katrīna Bairla, trešā - vāciete Kima Kaliki.
Dalībnieku saraksts:
Sākotnēji sacensību sākums bija plānots pulksten 13:45, bet notika nelielas izmaiņas, tāpēc ekipāžas trasē dosies 15 minūtes vēlāk. https://twitter.com/IBSFsliding/status/1330110608612741128
Bobslejā divniekiem sacensībās piedalīties nevarēs Krievijas, Šveices un Austrijas ekipāžas. https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/krievijas-bobslejistiem-pirms-sacensibam-sigulda-pozitivi-covid-19-testi.d?id=52672241
Latvijas sportistiem Siguldā sacensības iesākušās diezgan veiksmīgi. Skeletonā Endija Tērauda izcīnīja trešo vietu, bet Martins Dukurs guva pārliecinošu uzvaru. 
Pasaules kausa sezonu Siguldā uzsāks arī bobslejisti. Ar 13 ekipāžu līdzdalību notiks pirmā posma sacensības, no kurām trīs ir no Latvijas. Pilots Dāvis Kaufmanis ar stūmēju Ivo Danu Kleinbergu trasē dosies ar otro numuru, Oskaram Ķibermanim un Matīsam Miknim būs septītais numurs, bet Ralfam Bērziņam un Arnim Bebrišam - desmitais numurs.

Tags

Bobslejs Oskars Ķibermanis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form