Latvijas Pasts izdod bobslejam veltītu pastmarku
Foto: Publicitātes attēli

Atbalstot Latvijas olimpiešus XXIII Ziemas olimpiskajās spēlēs Dienvidkorejas pilsētā Phjončhanā, Latvijas Pasts izdod jaunāko Sporta sērijas pastmarku – "Bobslejs", kuras autors ir mākslinieks Ludis Danilāns.

Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana notiks 2018. gada 2. februārī Rīgas 50.pasta nodaļā tirdzniecības centrā Origo, Stacijas laukumā 2, Rīgā, no plkst. 8 līdz 19. Filatēlijas jaunizdevums tapis sadarbībā ar Latvijas Bobsleja un skeletona federāciju.

"Vēlam Latvijas olimpiešiem panākumiem bagātus startus, un aicinām ikvienu ar bobslejam veltītās pastmarkas starpniecību veicināt šā sporta veida panākumus un atpazīstamību," aicina Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns.

Pastmarkas dizaina autors ir mākslinieks Ludis Danilāns, un tā izdota 50 000 eksemplāru tirāžā. Jaunā pastmarka paredzēta vienkāršas A klases vēstules nosūtīšanai Latvijas teritorijā – tās nominālvērtība ir 0,61 eiro. Līdz ar pastmarku izdota arī pirmās dienas aploksne 1000 eksemplāru tirāžā.

XXIII Ziemas olimpiskās spēles no 2018. gada 9. līdz 25. februārim risināsies Dienvidkorejā. Latviju bobsleja disciplīnā tur pārstāvēs divi piloti un septiņi stūmēji: Oskars Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti, Jāni Strengu, kā arī Oskars Ķibermanis ar Matīsu Mikni, Jāni Jansonu un Helviju Lūsi. Kā devītais bobslejists uz olimpiādi dosies Intars Dambis. Abu bobsleja komandu uzdevums abās disciplīnās ir iekļūt labāko desmitniekā.

Latvija XXIII Ziemas olimpiskajās spēlēs tiks pārstāvēta vēl astoņos sporta veidos – biatlonā, daiļslidošanā, distanču slēpošanā, kamaniņu sportā, kalnu slēpošanā, skeletonā, slidošanā, un šorttrekā.

Latvijas olimpiešiem gūstot uzvaras XXIII Ziemas olimpiskajās spēlēs, Latvijas Pasts izdos arī īpašas konkrētajiem medaļniekiem veltītas pastmarkas.

Latvijas Pasts izdevis pastmarkas arī saistībā ar iepriekšējām olimpiskajām spēlēm – 2014. gada Olimpiskās spēles Sočos, 2012. gada Olimpiskās spēles Londonā, 2010. gada Olimpiskās spēles Vankūverā, 2008. gada Olimpiskās spēles Pekinā; 2006. gada Olimpiskās spēles Turīnā, 2000. gada Olimpiskās spēles Sidnejā un 1996. gada Olimpiskās sporta spēles Atlantā.

Nākamais filatēlijas izdevums plānots 2018. gada 16. februārī.

Tags

Bobslejs Intars Dambis Latvijas Pasts Olimpiskās spēles Origo Oskars Ķibermanis Oskars Melbārdis Pastmarka Phjončhana 2018

Comment Form