Martins Dukurs ar izcīnītu otro vietu kļūst par Pasaules kausa līderi
Foto: Latvijas Bobsleja un skeletona federācija

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien, 10. janvārī, Pasaules kausa posmā Laplaņas trasē izcīnīja otro vietu, kļūstot par jaunu kopvērtējuma līderi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Otrs Latvijas skeletonists Tomass Dukurs divu braucienu summā bija desmitais.

Martins Dukurs abos braucienos uzrādīja otro labāko laiku, bet pārsteidzoši labi abus braucienus veica Aleksandrs Tretjakovs, kurš siguldieti apsteidza par 0,37 sekundēm. Trešo vietu posmā dalīja Phjončhanas olimpisko spēļu čempions Sunbins Juņs un ķīnietis Vencjans Gens, kuri uzvarētājam summā zaudēja 1,39 sekundes.

Tomass Dukurs abos braucienos uzrādīja desmito labāko laiku, Tretjakovam zaudējot 1,91 sekundi.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Pasaules kausa posms skeletonā, Laplaņas trase
Pasaules kausa kopvērtējums pēc Laplaņas posma.
Tretjakovam pirmajā braucienā 0,32 sekunžu pārsvars. Startā nedaudz zaudē Martinam. Pieļauj kļūdas, bet pārsvars strauji nesarūk. Lejasdaļā lielāks ātrums un viņš uzvar sacensībās
Martins Dukurs - labs starts dod 0,92 sekunžu pārsvaru. Lejasdaļā nelielas kļūdas, bet summā pārliecinoši kļūst par līderi (-1,02 sekundes).
Kims pēc starta iegūst 0,56 sekunžu pārsvaru. Tad viena kļūda, kas dārgi maksā - finišā ceturtais (+0,12 sekundes).Tādējādi ķīnietis Gengs pirmo reizi kāps uz goda pjedestāla.Tagad Martins Dukurs
Jungks augšdaļā iegūst pārsvaru, bet tad strauji sāk zaudēt pārsvaru un finišā summā trešais (+0,02 sekundes).Tagad labāko trijnieks - Kims, Martins Dukurs un Tretjakovs.
Olimpiskais čempions Juņs trases lejā pieļauj rupju kļūdu un finišā viņam vienāds laiks ar ķīnieti. Interesanti, ka korejietim ar ķīnieti abos braucienos identiski laiki!
Ķīnas skeletonists Gengs vāju startu kompensē ar labu braucienu. Ķīnietis kļūst par līderi (-0,14 sekundes).
Fēlikss Kaizingers startā krietni ātrāks par Heraskeviču un augšdaļā panāk 0,53 sekunžu pārsvaru. Tad pieļauj kļūdas, bet ar grūtībām notur pārsvaru (-0,08 sekundes).
Korejietis Seungi Juns ar labu startu augšdaļā panāk -0,51 sekundes pārsvaru. Tad gan starība sāk sarukt, pieļauj kļūdu un finišā vien ceturtais (+0,31 sekunde). Viņš zaudē arī Tomasam Dukuram, kurš līdz ar to ir labāko desmitniekā.
Ukrainis Heraskevičs labi veic braucienu, bet tad pieļauj kļūdu. Tādēļ starpība sarūk, tomēr Heraskevičs spēj nosargāt vadību (-0,05 sekundes).
Tomass Dukurs - starts nedaudz lēnāks, bet augšdaļā ir priekšā Rukosujevam. Tad pieļauj kļūdu, kas dārgi maksā. Finišā zaudē Rukosujevam 0,25 sekundes, bet apsteidz Tregubovu.
Rukosujevs augšdaļā zaudē savam tautietim Tregubovam, bet lejā viņam lielāks ātrums un pārliecinoši kļūst par līderi (-0,26 sekundes).
Tregubovs ar daudzām kļūdām notur pārsvaru un kļūst par līderi (-0,22 sekundes). Tagad krievu sportists Rukosujevs, kuram vienāds laiks ar Tomasu Dukuru.
Britu skeletonists Vjats ar labu startu augšdaļā iegūst ievērojamu pārsvaru, bet lejasdaļā zaudē Gasneram 0,02 sekundes.
Kanādietis Bojers veic sliktu braucienu, tikai piektais laiks braucienā un trešais summā.
Gasners ar ne visai drošu braucienu spēj būt ātrākais braucienā un kļūst par līderi (-0,21 sekunde).
Ķīnas skeletonists Jaņs zaudē otrajā braucienā, bet summā kļūst par līderi (-0,15 sekundes)
Britu skeletonists Raiss piedzīvo kritienu, bet spēj tikt atpakaļ kamanās un finišē. Visticamāk, viņam būs 20. vieta noslēgumā. Triecienā viņš pārsitis zodu un visa forma asinīs. 
Austrietis Auers ar grūtībām valda kamanas, tomēr finišā pārliecinoši kļūst par līderi (-0,36 sekundes).
Amerikānis Florians krietni uzlabo savu laiku un pārliecinoši apsteidz Maieru par 0,36 sekundēm.
Austrietis Samjuels Maiers par 0,06 sekundēm uzlabo sava pirmā brauciena laiku.
Sākas 2. brauciens
2. brauciena starta secība
Jau pēc dažām minūtēm Laplaņas trasē atsāksies skeletona sacensības. Otrajā braucienā Tomasam Dukuram jācīnās par iekļūšanu desmitniekā, bet Martinam Dukuram - par uzvaru.
1. brauciena rezultāti
Sacensību pēdējie sportisti cīnās par tikšanu pie otrā brauciena, neizrādot konkurenci TOP 15 braucējiem. Otrais brauciens sāksies pulksten 16:45.
Britu skeletonists Raiss vidusdaļā gandrīz piedzīvo kritienu, līdz ar to nespējot konkurēt ar labāko desmitnieku.
Ukrainis Heraskevičs teicami veic trases lejsadaļu un tomēr iespraucas desmitniekā, nobīdot Tomasu Dukuru un dalīto desmito vietu. Ukrainim ar vēl diviem sportistiem dalīta septītā vieta pagaidām.
Vēl startēs desmit skeletonisti, no kuriem diez vai kāds spēs izjaukt labāko desmitnieku.
Vēl viens Ķīnas skeletonists Jaņs ar rupjām kļūdām finišē 14. vietā (+1,32 sekundes).
Ķīnietis Vengs neveic labu braucienu, bet labs ātrums, kas ļauj izcīnīt dalītu piekto vietu (+0,79 sekundes).
Krievijas skeletonists Rukosujevs nespēj atrast "ritmu", bet finišā uzrāda vienādu laiku ar Tomasu Dukuru, dalot astoto vietu. 
Korejietis Seungi Juns pēc vienas kļūdas sāk strauji zaudēt un finišā sestais (+0,98 sekundes). Tomass Dukurs jau astotais.
Aksels Jungks startā zaudē Tretjakovam 0,10 sekundes. Diezgan nestabils brauciens, brīžiem ar grūtībām noturās kamanās un finišā ceturtā vieta (+0,74 sekundes). 
Tretjakovs startā zaudē Martinam 0,01 sekundi. Trases vidusdaļā labs ātrums un apsteidz Martinu. Finišā vēl lielāks ātrums un jauns trases rekords 59,28 sekundes. Apsteidz Martinu par 0,32 sekundēm.
Tomass Dukurs - ļoti vājš starts, salīdzinot ar brāli (+0,24 sekundes). Dažas nelielas kļūdas un atsišanās pret apmali neļauj attīstīt lielāku ātrumu. Finišā piektais (+0,73 sekundes).
Britu skeletonists Markuss Vjats arī vāji veic trases lejasdaļu, finišējot sestais (+0,81 sekunde).Tagad Tomass Dukurs
Gasners vājš startā un tas ietekmē laiku trases augšdaļā. Vairākas kļūdas trases vidusdaļā maksā daudz un finišā tikai sestais (+0,97 sekundes)
Korejietis Kims ar labu startu augšdaļā zaudē Martinam ne pārāk daudz. Taču lejā Martinam bija krietni lielāks ātrums un finišā korejietis zaudē 0,24 sekundes. Kims apsteidz olimpisko čempionu un savu tautieti Juņu.
Martins Dukurs - startā uzlabo Juņa laiku par 0,01 sekundi. Trases vidū nedaudz zaudē korejietiem, bet lejasdaļā fantastisks ātrums un jauns trases rekords - 59,60 sekundes.
Fēlikss Kaizingers startā zaudē Juņam 0,08 sekundes. Lejasdaļā arī lielāks ātrums par Juņu, kas ļauj sadeldēt starpību. Pagaidām otrias un +0,19 sekundes.Tagad Martins Dukurs.
Ņikita Tregubovs ievērojami zaudē startā un trases vidū jau zaudē vairāk par pussekundi. Lejasdaļā viņam labs ātrums un finišā zaudē tikai 0,27 sekundes.
Olimpiskais čempions Juņš veic ļoti labu braucienu un gandrīz ir ātrāks par vienu minūti (1:00,07). Līdzšinējais līderis Bleizers apsteigts par 1,33 sekundēm.
Ivanonvs vienā no virāžām gandrīz piedzīvoja kritienu, kas arī ietekmēja viņa laiku trases lejasdaļā. Viņš zaudē līderim 1,38 sekundes un diez vai tiks pie otrā brauciena.
Kā LTV tiešraidē norādīja Dainis Dukurs, nedēļas sākumā ledus kvalitāte Laplaņas trasē esot bijusi katastrofāla, tomēr veikts iespaidīgs darbs un trase savesta daudz maz kārtībā, lai notiktu sacensības.
Bleizers uzlabo Auderseta laiku par 0,37 sekundēm.
Trases rekords ir 59,77 sekundes un to pēdējās sacensībās šeit 2015. gadā sasniedza Martins Dukurs. Starta rekords 5,58 sekundes pieder Aleksandram Tretjakovam.
Auderseta laiks minūte un 1,77 sekundes. 
Sacensības sākušās.Pirmais trasē dodas šveicietis Audersets, pēc tam divi amerikāņi Bleizers un Ivanovs, bet tad spēcīgāko grupa sāksies ar korejieša Sunbiņa Juņa startu.
Gaisa temperatūra Laplaņā ir +3,9 grādi, bet ledus ir -2,9 grādi.
Pasaules kausa sezona bobslejā un skeletonā turpinās ar sacensībām Laplaņas trasē. Kā pirmie piektdien sacensības sāk skeletonisti, kuri iepriekšējā posmā startēja pēdējie svētdienā.
Martins Dukurs šodien startēs ar septīto numuru, bet Tomasam ir 11. numurs. Kopā sacensībās startēs 27 sportisti, bet starp šiem nav neviena mājinieka. 

Tags

Martins Dukurs Skeletons Tomass Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form