Martins Dukurs paliek bez pjedestāla piesnigušajā Altenbergā
Foto: F64

Pēc gadu mijas svinībām šajā nedēļas nogalē Vācijā, Altenbergā, atsākas Pasaules kausa sezona bobslejā un skeletonā. Piektdien, 4. janvārī, Altenbergas trasē sacensības aizvadīja skeletonisti, un no Latvijas sportistiem augstākā pozīcijā bija Martins Dukurs, kuram 7. vieta, bet Tomass Dukurs noslēdza labāko desmitnieku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc pirmā brauciena situācija kopvērtējumā izskatījās cerīgāka, Martinam Dukuram ieņemot ceturto pozīciju ar izredzēm pacīnīties par goda pjedestālu. Tomass Dukurs noslēdza labāko desmitnieku, bet Ivo Šteinbergs ar vāju braucienu palika 23. vietā un otrajam nekvalificējās.

Otrā brauciena laikā Altenbergas trasē sniga, kas jūtami ietekmēja sportistu rezultātus. Stabilu sniegumu nodemonstrēja Tomass Dukurs, kurš saglabāja savu 10. pozīciju, bet Martins Dukurs atkrita uz septīto vietu.

Līderu trijnieks arī pēc otrā brauciena palika nemainīgs — uzvaru izcīnīja Krievijas sportists Aleksandrs Tretjakovs, otrā vieta olimpiskajam čempionam Sunbinam Junam, trešais palika Siguldas posma uzvarētājs Ņikita Tregubovs.

Plašāku sacensību aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

PK posms skeletonā, Altenberga
Trešā Pasaules kausa posma rezultāti:
Aleksandram Tretjakovam neliels misēklis startā, taču viņš iziet no piecām sekundēm startā — 4,94 sekundes. Izcili slīd kamanas, milzīgs ātrums un labākais laiks arī otrajā braucienā. Līdz ar to Tretjakovs ir trešā Pasaules kausa posma uzvarētājs.
Olimpiskais čempions Sunbins Juns par 0,05 sekundēm uzlabo startu. Trases augšu korejietis veic tīrāk par Tregubovu, ātrums arī ir augstāks un Juns pārņem vadību. Korejietis gan arī pats sev zaudē pussekundi, salīdzinot ar pirmo braucienu.
Siguldas posma uzvarētājs Ņikita Tregubovs uzlabo startu, ir kļūdas, trases vidū pat zaudē Grothēram, gandrīz krīt, bet pašās beigās atgūst ātrumu un apsteidz vācieti summā par 0,25 sekundēm. 
Martins Dukurs sāk ar 5,05 sekundēm startā. Trases augšdaļa veikta tīri, bet vidus daļā viņš pieļauj kļūdas un paliek aiz visiem trim vāciešiem. Grothēram Martins piekāpjas summā 0,14 sekundes. Otrajā braucienā Dukurs sev zaudē gandrīz sekundi. Eksperimenti ar tehniku un risinājumiem turpinās.
Un vēl viens vācietis trasē. Kristofers Grothērs uzlabo savu startu, kas gan ir tikai septītais — 5,13 sek. Trases lejas daļā pieļautas kļūdas, tomēr Grothēram izdodas saglabāt vismaz savu piekto vietu, par 0,01 sekundi apsteidzot Jungku. Putenis trases apkārtnē ir diezgan spēcīgs.
Otrs vācietis Aksels Jungks uzskrien otru labāko startu, 5,04 sekundes, tīri veikta trases augšdaļa, taču ātrums nav tik augsts un pārsvars pār jauno tautieti nepieaug. Finišā Jungks ir lēnāks par Freiheru fon Šleinicu, taču divu braucienu summā apsteidz viņu par 0,10 sekundēm. Pēc pirmā brauciena viņus šķīra 0,12 sek.
Amerikānis Ostins Florians nepieļauj lielas kļūdas, taču braucienā tikai piektais rezultāts un divu braucienu summā Florians ir tieši priekšā Tomasam Dukuram. Jaunais Feihers fon Šleinics pakāpjas jau uz septīto vietu.
Trasē stipri snieg.
Vācietis Kilians Freihers fon Šleinics Vācijas trasē ir nepārspējams - tīri veikts brauciens, labākais rezultāts — 58,34 sek. Freiheram fon Šleinicam līdz ar to astotā vieta garantēta.
Brits Markuss Vaijats uzskrien izcilu startu - 5,02 sekundes, arī brauciens ir labāks nekā Tomasam Dukuram, kas nozīmē, ka latvietis tā arī paliks desmitais.
Tomass Dukurs sāk ar ceturto starta laiku - 5,22 sek. Izdodas izlabot pirmajā braucienā pieļautās kļūdas, trases vidū pārsvars pār Greščišinu ir diezgan ievērojams, bet ātrums sāk dzist. Finišā Tomasam otrais rezultāts, bet kopvērtējumā viņš ir pirmais, apsteidzot kanādieti par 0,14 sekundēm, taču pats sev braucienā viņš ir zaudējis 0,7 sekundes. 
Kanādietis Deivids Greščišins ar labu braucienu un pagaidām labāko rezultātu — 58,53 sek. — pārņem vadību. Taču arī viņš neuzlabo pirmā brauciena laiku, piekāpjoties sev 0,09 sekundes.Austrietis Florians Auers paver Greščišinam iespēju pacīnīties par TOP 10 - viņus pēc pirmā brauciena šķīra 0,05 sekundes par labu Aueram, bet otrā brauciena finišā viņš zaudē kanādietim 0,36 sekundes. 
Šveicietis Ronalds Odersē bez acīmredzami rupjām kļūdām, taču viss sakrājas, un Odersē ir lēnākais, pats sev zaudējot gandrīz divas sekundes, un atkrīt uz 20. vietu.
Otrs amerikānis Kails Brauns ir otrs, kurš uzlabo startu, brauciens ar kļūdām un tikai piektais rezultāts, taču Heraškeviču Brauns apsteidz, saglabājot vismaz 14. vietu.
Ukrainis Vladilavs Heraškevičs atkārto pirmā brauciena startu — 5,44 sekundes. Otrajā viņam ceturtais rezultāts, taču Heraškevičs aptur ķīnieša kāpienu, apsteidzot viņu summā par 0,04 sekundēm.
Amerikāņa Grega Vesta starts pat par 0,15 sekundēm lēnāks nekā pirmajā braucienā, kļūdas nav tik lielas kā iepriekšējiem sportistiem, taču finišā viņš zaudē Vensjanam Gengam 0,10 sekundes. Pēc pirmā brauciena Vesta pārsvars pār Gengu bija 0,21 sek.
Ķīnietis Vensjans Gengs tikai par 0,01 sekundi lēnāks nekā pirmajā braucienā un pārliecinoši pārņem vadību. Krievu sportists Vladislavs Marčenkovs daudz un rupji kļūdās trases beigu daļā, un ķīnietis paceļas jau uz 17. vietu. 
Itālis Manuels Švarcerers ar netīru braucienu vēlreiz pārspēj Raisu, jo viņam ātrums ir augstāks, un itālis saglabā vismaz savu 19. vietu.
Otro braucienu iesāk anglis Džerijs Raiss. Viņš uzlabo savu startu, taču pieļauj rupjas kļūdas, trase turklāt ir pieputināta un anglis finišā pats sev zaudē gandrīz divas sekundes desmitdaļas — 59,63 pret 59,44 sek.
Starta saraksts otrajam braucienam ar rezultātiem:
Ivo Šteinbergs šo Pasaules kausa posmu noslēdzis 23. vietā un līdz ar to otrajā braucienā nestartēs.
Otrais brauciens 16:45
Sacensību pirmo braucienu noslēdz mājinieks Grotērs - labs brauciens un ir piektais (0,60 sekundes), tikai nedaudz atpaliekot no Martina.
Rumānis Pakijanu labi veic augšdaļu, bet turpinājumā rupjas kļūdas "atsviež" viņu uz pēdējo vietu. Šteinbergs tādējādi apsteidzis divus sportistus.
Brits Tomass - lejasdaļā strauji zūd ātrums un finišā 19. vieta (+2,39 sekundes).
Kanādietis Greščišcins - veterānam labs brauciens, kas dod 11. vietu (+1,35 sekundes).
Kanādietis Boiers ar sliktu braucienu ļauj Šteinbergam nepalikt pēdējam (+2,98 sekundes). 
Amerikānis Vests - relatīvi labs brauciens, kas dod 14. vietu (+1,79 sekundes).
Šveicietis Audersets - labs brauciens, bet pēdējās virāžās daudz koriģējot netiek desmitniekā. Finišā 11. vieta (+1,45 sekundes)
Marčenkovs augšdaļā rupji kļūdās, līdz ar to nespēj uzņemt ātrumu. Finišā 13. vieta (+1,91 sekunde).Vēl jāstartē 8 sportistiem.
Amerikānis Brauns - ar sliktu bracienu finišē 11. vietā (58,66 sekundes; +1,57 sekundes)
Ķīnietis Sjens veic katastrofālu braucienu, divreiz izvairās no kritiena, bet finišā arī ir ātrāks par Šteinbergu, kurš, visticamāk, sacensības noslēgs kā pēdējais.
Britu sportists Raiss trases aplī pieļauj rupju kļūdu un ar grūtībām izvairās no kritiena. Ar visām kļūdām viņš tomēr apsteidz Šteinbergu.
Olimpiskais čempions Juņs - pamatīgi zaudē startā ar kļūdu, bet turpinājumā labs brauciens, liels ātrums un ir otrais (+0,49 sekundes).
Britu sportists Vaiats augšdaļā negaidīti labi un ātri brauc. Lejasdaļā gan izpaužas pieredzes trūkums. Finišā gan ir septītais (+0,87 sekundes)
Vācietis fon Šlainics - lai gan brauciens labāks par Jungku, finišā tikai sestais.
Mājinieks Jungks - salīdzinoši labs starts, augšdaļu veic perfekti un pēc lielā apļa pieļauj rupju kļūdu. Finišā tas uzreiz maksā daudz (līdzīgi kā Martinam) un zaudē 0,74 sekundes.
Austrietis Auers - labs brauciens bez redzamām kļūdām, bet finišā zaudē Tretjakovam 1,30 sekundes.
Ukrainis Heraškevičs - vājš starts (arī zaudē Šteinbergam). Lai gan samērā labs brauciens, finišā ir sestais, bet apsteidz Šteinbergu.
Martins Dukurs - startā zaudē tikai 0,03 sekundes un augšdaļā vienā no starpfinišiem apsteidz Tretjakovu. Tad viena kļūda maksā daudz un finišā zaudē 0,58 sekundes (šobrīd trešais laiks).
Tregubovs - startā krietni lēnāks par savu tautieti, brauciens nesanāk un finišā zaudē Tretjakovam 0,55 sekundes.Tretjakova laiks būs mēraukla visiem pārējiem braucējiem.
Aleksandrs Tretjakovs - protams, lielisks starts. Lai gan brauc ar kļūdām, finišā pārliecinoši kļūst par līderi (-0,80 sekundes).
Tomass Dukurs - vājš starts un rupjas kļūdas augšdaļā, gandrīz piedzīvo kritienu. Pēdējās virāžās ar lielu ātrumu izdevās starpību deldēt, bet finišā zaudē amerikānim 0,17 sekundes.
Šteinbergam neveiksmīgs brauciens, vājš starts un finišā katastrofāls zaudējums amerikānim - 2,16 sekundes. 
Pirmais startēja amerikānis Florians, kurš samērā labi veica Altenbergas trasi. Pēc tam brauc norvēģis Hansens, kurš kļūdām bagātā braucienā zaudē amerikānim 1,69 sekundes.
Sacensības sākušās
Pērn šajā trasē uzvarēja korejietis Sunbins Juns, bet Martins bija tikai piektais. Tomass bija sestais.
Bet sezona sākās ar plaši apmeklētām sacensībām Siguldā. Tur mājiniekim bija pjedestāls.https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/martinam-dukuram-sudrabs-pasaules-kausa-ieskana-sigulda.d?id=50650911
Pirms gadu mijas latvieši palika ārpus medaļniekiem posmā citā Vācijas trasē Vinterbergā. Kā būs šodien?https://www.delfi.lv/sports/news/winter_sports/bobsleigh/latvijas-skeletonisti-netiek-uz-goda-pjedestala-pk-posma-vinterberga.d?id=50668349
https://www.instagram.com/p/BsM8enUhqLo/
Svētki aizvadīti, sportisti atgriežas sacensību apritē. Šodien Altenbergā turpinās Pasaules kausa sezona bobslejā un skeletonā. Piektdienas pēcpusdienā divus braucienus veiks skeletonisti.Pirmā brauciena starts pulksten 15:00, bet otrais sāksies 16:45.

Tags

Martins Dukurs Skeletons Tomass Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form