Tomass Dukurs izcīna otro uzvaru karjerā, Martinam kļūdas dēļ tiek sudrabs
Foto: F64

Latvijas skeletonists Tomass Dukurs piektdien otro reizi karjerā triumfēja Pasaules kausa posmā. Savukārt otro vietu Siguldas trasē ieņēma Martins Dukurs, kurš kļūdījās otrā brauciena startā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tomass Dukurs pirmajā braucienā bija trešais, bet otrajā braucienā mazliet uzlaboja startu, kā arī aizvadīja ļoti labu braucienu, uzrādot ātrāko laiku. Tas viņam ļāva pārliecinoši apdzīt Dienvidkorejas sportistu Seungi Jungu, kuram vairākas kļūdas spieda atkāpties no otrās pozīcijas. Korejietis gan par vienu simtdaļu apsteidza ceturtajā vietā palikušo krievu Jevgeņiju Rukosujevu.

Pēdējais trasē devās Martins Dukurs, kuram startā no gropes izslīdēja kamanas. Dukurs gan spēja saglābt braucienu, noturot kamanas taisni, bet palaida garām savu brāli, kurš līdz šim vienīgo uzvaru Pasaules kausa posmā bija izcīnījis 2004. gadā Siguldā.

Piekto vietu ieņēma vācietis Aleksandrs Gasners, Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Kristofers Grothērs palika astotais, bet līdz šim otrajā vietā bijušais Aksels Jungs finišēja tikai 12. pozīcijā.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc sešiem posmiem vadībā joprojām ir Grothērs, otrais ir Martins Dukurs, kurš apsteidzis Jungu. Savukārt uz devīto pozīciju no desmitās pakāpies Tomass Dukurs.

Martins Dukurs aizvadīja pārliecinoši labāko pirmo braucienu. Sacensību favorīts uzrādīja trešo labāko starta laiku, kā arī izpildīja precīzāko braucienu. Viņš par 0,33 sekundēm apsteidza Dienvidkorejas pārstāvi Seungi Jungu, kuram sacensību ātrākais starts (4,50 sekundes) ļāvaieņemt augsto otro vietu.

Pietiekami labu startu uzrādīja arī pieredzējušais Tomass Dukurs, kurš trases lejasdaļā piekāpās Jungam, bet finišēja trešais (+0,36 sekundes). Labāko piecnieku aizpildīja Krievijas sportisti Ņikita Tregubovs (+0,53 sekundes) un Jevgeņijs Rukosujevs (+0,61 sekunde).

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi.

Pasaules kausa posms skeletonā, Siguldas trase
Sacensību rezultāti:
Tomass Dukurs pēc finiša sarunā ar LTV atzīst, ka par šādi izcīnītu uzvaru ir dalītas jūtas. Savukārt Martins atzīst, ka startā pats pieļāvis kļūdu: "Neredzēju, ka esmu otrais. Jebkurā gadījumā man ir dusmas. Pats brauciens īstenībā bija normāls," teica Martins, kurš tūlīt pat priecīgs uzsita pa plecu brālim.
Martina Dukura kamanas izslīd no gropes startā, bet viņš pamanās noturēt kaut cik taisnu līniju. Tomass tūlīt pat jau viņam ir priekšā. Jautājums, vai sanāks noturēt otro vietu. Martins par 0,06 sekundēm piekāpjas brālim, bet Tomass Dukurs izcīna otro uzvaru PK posmā savā karjerā!
Seungi Jungs pieļauj virkni ar kļūdām, uzrāda astoto labāko rezultātu, bet notur otro vietu. Viņš par vienu simtdaļu apsteidz Rukosujevu, nodrošinot sev medaļu!
Tomass Dukurs startā! Tiek vēl mazliet uzlabots starts! 4,60 sekundes ir labs rādītājs Tomasam. Pāris vietās Dukuram jāpielabo trajektorija, bet viņš veic ļoti labu braucienu, apsteidzot konkurentu par 0,38 sekundēm. Tomass Dukurs pirmo reizi šosezon tiek uz goda pjedestāla! Viņam arī pagaidām labākais otrais brauciens.
Tregubovs piekāpjas tautietim gan ātrumā, gan brauciena kvalitātē. Krievijas sportists finišē tikai ceturtais! 
Labi braucienu veic Rukosujevs, kurš garantē sev vietu piecniekā. Šobrīd trijnieku aizpilda Rukosujevs, Gasners un Heraškevičs.
Aleksandrs Gasners kļūst par trešo sportistu, kurš otrajā braucienā finišē ātrāk par 51 sekundi. Vēlreiz ne tas ātrākais starts, bet kvalitatīvs brauciens ļauj par 0,11 sekundēm apsteigt Heraškeviču.
Metam Vestonam atkal izcils starts (4,54 sekundes), taču ne tik precīzs brauciens. Brits ierindojas ceturtajā vietā. Kārta labāko sešiniekam!
Grothērs piekāpjas Heraškevičam, bet ieņem otro vietu, uzrādot identisku laiku kā Semjonovam (+0,12 sekundes).
Juns Sonbins uzrāda sliktāko braucienu! Olimpiskais čempions paliek tikai devītais.
Heraškevičs ielaužas Top 10! Semjonova pārsvars lēnām dilst līdz viņš piekāpjas ukrainim par +0,12 sekundēm.
Jiņs Džens uzstāda jaunu starta rekordu Siguldā (4,43 sekundes)! Ķīnas sportists šķietami nespēj savaldīt kamanas šādā ātrumā, strauji zaudē pārsvaru un beigās finišē tikai devītajā vietā. Brauciens varēja beigties arī ar kritienu. Vienā no virāžām Džens knapi noturējās uz kamanām. Pirms trasē dodas labāko desmitnieks pirmās trīs vietas ieņem Heraškevičs, Gaspari un Jungs. 
Akselam Jungam pavisam neveiksmīgs posms. Vācietis tikai piektais braucienā, trešais kopvērtējumā, un, visticamāk, finišēs ārpus Top 10.
Gaspari piekāpās gan tautietis Baņiss, gan Maiers. Bet labāku startu nekā pirmajā braucienā uzrāda Heraškevičs (4,72 sekundes), kurš atkal nobrauc ļoti labi! Pirmā vieta ukrainim, un braucienā 50,71 sekundes! Šāds laiks pirmajā braucienā būtu devis ceturto vietu!
Matia Gaspari braucienā arī piekāpjas Kimam, bet notur pirmo pozīciju. Savukārt trešais ierindojas Jaņs Veņgans.
Sākušies otrie braucieni! Markuss Vaiets nenotur pārsvaru pār Kimu Čisū. Viņiem abiem piekāpjas kanādietis Bleiks Enzijs, kura kvalificēšanās otrajam braucienam ir zināms pārsteigums.
Pirmā brauciena Top 20:
Japānas sportists Rins Kinošita trasē dodas priekšpēdējais, bet finišē 23. vietā. Savukārt rumānis Mihails Enake gan startē pēdējais, gan paliek pēdējā 31. pozīcijā.
Tūlīt pat šie vārdi gandrīz tiek apgāzti. Ķīnas sportists Jiņs Džens uzrāda otro labāko startu (4,51 sekundes) un ieņem 11. vietu, apdzenot Akselu Jungu!
Austrietis Aleksandrs Šlintners nekvalificējas otrajam braucienam. Vēl jāstartē astoņiem skeletonistiem. Diezgan droši var teikt, ka Top 10 paliks nemainīgs.
Mazas izmaiņas vēl sagādā ukrainis Vladislavs Heraskevičs, kurš uzrāda tikai 19. starta laiku (4,83 sekundes), bet trases lejasdaļā sasniedz otru labāko ātrumu un ieņem 12. vietu. Viņš ir tieši aiz vācieša Aksela Junga.
Jaņs un Kims ieņem attiecīgi 14. un 15. vietu. Amedeo Baņiss var justies pietiekami droši par iespēju izpildīt otro braucienu. Itālis pagaidām atrodas 12. pozīcijā.
Juns Sonbins finišē dalītā astotajā pozīcijā ar Grothēru. Savukārt Rukosujevs (piektā vieta) piesakās uz cīņu par medaļām. Viņš par 0,61 sekundi atpaliek no Martina, bet par 0,25 sekundēm no Tomasa, kurš saglabā savu trešo pozīciju.
Semjonovs finišē astotajā vietā, Maiers ieņem desmito pozīciju. Sekos divu korejiešu un Rukosujeva starts.
Abi brāļi Dukuri sarunā ar LTV izsakās paškritiski par brauciena tehnisko izpildījumu. Sportistus gan pārsteigušas pēkšņās laikapstākļu izmaiņas, kas arī spēlē lomu.
Arīdzan Grothēram nepadodas pārāk ātrs starts. Turklāt vācietis pāris virāžās kļūdās. Pasaules kausa līderis tikai septītajā vietā.
Aleksandram Gasneram ļoti lēns starts (4,69 sekundes), bet trasi viņš izbrauc diezgan precīzi. Piektā vieta (+0,63 sekundes). Dukurus varbūt var apdraudēt vēl tikai Grothērs, Semjonovs un Rukosujevs.
Tomass Dukurs ātrumā pat sākotnēji pārspēj Martinu, tomēr trasi neizbrauc tik precīzi. Beigās tomēr tiek zaudēts arī korejietim Jungam. Trešā vieta un 0,36 sekunžu liels atstatums no Martina.
Metam Vestonam tikpat ātrs starts cik Martinam. Brits arī pietiekami ilgi turas līdzi Dukura tempam, taču trases lejasdaļā zaudē laiku un paliek vien ceturtais. Nākamais brauks Tomass, pēc tam divi vācieši.
Martins Dukurs izvirzās vadībā! Trases augšdaļā korejietim vēl bija pārsvars, bet Dukurs savu mājas trasi izbrauc izcili un arī attīsta līdz šim ātrāko ātrumu! 0,33 sekunžu pārsvars pār Jungu!
Gens Veņcjans uzrāda vien sesto ātrāko startu, kā arī trasi izbrauc neprecīzi. Ķīnas sportistam ceturtā pozīcija. Viņš finišēja 1,07 sekundes aiz līdera. Tagad startēs Martins Dukurs!
Aksels Jungs netiek līdzi korejietim ne ātrumā, ne precizitātē. Vācietis piekāpjas par +0,64 sekundēm! Tregubovs ierindojas otrajā vietā (+0,20 sekundes).
Seungi Jungs teju lauž trases starta rekordu un finišē pēc 50,64 sekundēm! Viņam vairāk nekā sekundes liels (+1,33) pārsvars pār otro vietu. Korejietis piesakās uz augstu pozīciju.
Ostins Florians tiek pamatīgi "izmētāts" pa trasi, bet tāpat saglabā trases augšdaļā iegūto pārsvaru. Amerikānis finišē pēc 51,97 sekundēm. Tagad trasē dosies galvenie favorīti. 
Sacensības sākušās! Tompsons pāris reizes kļūdās, nesasniedz lielu ātrumu un finišē pēc 52,58 sekundēm. Jau tagad skaidrs, ka šis diez vai būs labs rezultāts. Šveicietis Zībers apsteidz viņu par 0,42 sekundēm. 
Paredzēts, ka Kregs Tompsons trasē dosies pulksten 14.39, atklājot sacensības. Martinam piešķirts astotais starta numurs, bet Tomass startēs desmitais.
Savukārt desmitajā vietā kopvērtējumā ir Tomass Dukurs, kurš šosezon Top 10 iekļuvis tikai trīs reizes.
Martins Dukurs iepriekšējā posmā Altenbergā izcīnīja pirmo uzvaru šosezon. Posms mājas trasē varētu ļaut vēl pietuvoties Grothēram un Jungam, kuri vienīgie viņam ir priekšā kopvērtējumā.
Labdien, portāla "Delfi" lasītāji! Pēdējā 2021. gada dienā tiek aizsākts Pasaules kausa posms Siguldas trasē. Šodien sacensības skeletonā, bet 1. janvārī Jauno gadu ar sacensībām Latvijā uzsāks bobslejisti. 

Tags

Martins Dukurs Siguldas trase Skeletons Tomass Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form