Latvijas kamaniņu braucēja Kendija Aparjode svētdien Vinterbergā izcīnīja astoto vietu Pasaules kausa sezonas septītajā posmā.

Aparjode, tāpat kā 13. vietu izcīnījusī Elīna Ieva Vītola, kvalificējās vēlāk gaidāmajam Sprinta kausam, bet Sigitai Bērziņai un juniorei Frančeskai Bonai ar 16. un 20.pozīciju nepietika, lai vēlāk startētu sprintā.

Uzvaru izcīnīja vāciete Jūlija Taubica, kura divu braucien summā otrās vietas ieguvēju, savu tautieti Annu Berreiteri pārspēja par 0,208 sekundēm, bet amerikānieti Emīliju Svīniju – par 0,355 sekundēm.

Aparjode zaudēja 0,637 sekundes, Vītola 1,031 sekundi, Bērziņa 1,620 sekundes jeb 0,309 sekundes aiz piecpadsmitnieka, bet Bona bija 2,716 sekundes lēnāka par uzvarētāju.

Pirmajā braucienā ātrākā bija Taubica, kura trasi veica 55,634 sekundēs jeb 0,122 sekundes ātrāk par vicelīderi Hannu Proku no Austrijas. No latvietēm visaugstāk – desmitajā pozīcijā – bija Aparjode, kura līderei zaudēja gandrīz pussekundi jeb 0,491 sekundi. Vītola atpalika 0,735 sekundes un bija 14., kamēr Bērziņa un Bona zaudēja vairāk nekā sekundi, ieņemot 17. un 18. pozīciju.

Aparjode otrajā braucienā uzrādīja trešo rezultātu, piekāpdamās vien Berreiterei un Taubicai, un pakāpās par divām pozīcijām uz augšu. Vītolai devītais rezultāts ļāva summā pacelties uz 13. vietu, Bērziņa bija 15., taču summā neielauzās labāko 15 pulkā, kamēr Bonai braucienā bija 25. rezultāts.

Sacensībās startēja 28 kamaniņu braucējas.

Savukārt pulksten 14.15 Sprinta kausa sacensības uzsāks vīrieši, pulksten 15 - vīriešu divnieki, pulksten 15.25 – sieviešu divnieki un pulksten 16 – sievietes.

Sprinta kausā tās būs sezonas noslēdzošās sacensības, sportistiem cīnoties par Mazajiem kristāla globusiem.

Nākamnedēļ astotais posms notiks Šveices trasē Sanktmoricā, bet sezonas noslēgums iecerēts vēl nedēļu vēlāk Vinterbergā, kur sportisti atkārtoti sacentīsies no 24. līdz 26. februārim.