Latvijas čempionu titulus kamaniņu sportā izcīna Rozītis, Aparjode un Šici
Foto: Juris Bērziņš-Soms

Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē sestdien, 9. martā, aizvadīts Latvijas čempionāts kamaniņu sportā, kas bija sezonas noslēdzošās sacensības. Pirmoreiz karjerā čempiones titulu dāmu konkurencē izcīnīja Kendija Aparjode, savukārt vīriešu konkurencē par uzvarētāju kļuva Riks Kristens Rozītis, bet divvietīgo ekipāžu konkurencē labākie bija brāļi Andris un Juris Šici, informēja Latvijas Kamaniņu sporta federācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vīru sacensībās pirmajā braucienā pārliecinoši labāko laiku uzrādīja Kristers Aparjods, Rozīti apsteidzot par vairāk kā desmitdaļu, taču otrajā braucienā Rozītis finišēja ar labāko laiku, kas sportistam ļāva nodrošināt čempiona titulu ar rezultātu 1:36,534 minūtes divu braucienu summā. Sudrabs Aparjodam, kuram līdz uzvarai pietrūka trīs sekundes simtdaļas, savukārt bronza Ināram Kivleniekam, kurš no uzvarētāja atpalika par vairāk kā sekundes desmitdaļu.

Treniņos jaunajam čempionam nav gājis labi, tādēļ sacensībās sportists startēja ar veco kamanu un par sasniegto rezultātu ir ļoti priecīgs. "Man šosezon ir jaunas kamanas, bet šodien braucu ar to, kurai ir seši gadi un kuru izmantoju vasarā. Vienkārši paņēmu pamēģināt uz čempionātu, jo tieši sacensībās var kaut ko salīdzināt, nevis treniņos. Ir par ko padomāt tagad, jo ar veco tehniku ir nedaudz vieglāk nobraukt, tā kā kaut kas būs jāsamaina un jākombinē," teica Rozītis.

Rozītis gan atzīst, ka kopumā ir ļoti neapmierināts ar aizvadīto sezonu: "Ļoti daudz kas jāmaina, jāsāk ar galvas sakārtošanu, jo šogad nevarēju savākties. Varbūt tā trauma pagājušajā gadā ietekmēja, bet tās ir atrunas. Vienkārši jāstrādā ar sevi. Fiziski jūtos labi, patiesībā tieši šajās sacensībās uzrādīju savu personīgo rekordu startā Siguldā, kas mani iepriecina, taču tāpat man tas starts ir katastrofāls. Kaut kas jāmaina tehnikā, jo spēks ir. Nākamajā sezonā ir mērķis cīnīties par augstām vietām un TOP6, izdarīt to, kas šogad neizdevās."

Divvietīgo ekipāžu konkurencē pārliecinoša uzvara brāļiem Andrim un Jurim Šiciem, kuri uzrādīja labāko laiku abos braucienos. Tuvākos sekotājus Kristenu Putinu/Imantu Marcinkēviču brāļi apsteidza par 0,281 sekundi, bet bronzas ieguvējus Oskaru Gudramoviču/Pēteri Kalniņu - par 0,291 sekundi.

"Uzvarēt Latvijas čempionātā ir pirmais solis jebkuram sportistam ceļā uz augstiem panākumiem. Konkurence Latvijā ir ļoti augsta tieši divvietīgo ekipāžu konkurencē un es uzskatu, ka mēs esam trīs [Pasaules kausa] TOP6 divnieki. Siguldā izcīnīt Latvijas čempionu titulu ir ļoti prestiži un es esmu ļoti priecīgs," atzīst Andris Šics, "Esam ļoti apmierināti arī ar visu sezonu. Eiropas čempionātā izcīnīta bronzas medaļa, kopvērtējumā mazliet pietrūka līdz trijniekam. Varbūt sezonas sākums neveicās tik labi, jo daudz eksperimentējām un gatavojāmies Pasaules čempionātam, kurā pietrūka ļoti maz, lai izdotos tas, ko bijām iecerējuši. Liels prieks par sprinta kausa kopvērtējumu, kur izcīnījām trešo vietu."

"Pagājušajā gadā pēc Latvijas čempionāta nevis nolikām kamanas uz pakaramā, bet diezgan daudz turpinājām strādāt trasē. Domāju, ka šogad darīsim to pašu. Sajūtas kamanās ir vislabākās tieši sezonas beigās," papildina Juris Šics.

Dāmu konkurencē pirmo reizi karjerā uzvaru Latvijas čempionātā izcīnīja Kendija Aparjode, kurai arī pārliecinoša uzvara ar 0,440 sekunžu pārsvaru pār sudraba godalgas ieguvēju Elīnu Ievu Vītolu. Bronza Ullai Zirnei, kura veselības problēmu dēļ nevarēja startēt ar pilnu atdevi.

Jaunā čempione atzīst, ka treniņos gāja grūtāk, taču sacensībās viss izdevās un sezonas noslēgums, tāpat kā kopumā visa sezona, ir iepriecinošs: "Jau Sočos man gāja ļoti labi, esmu ļoti priecīga. Šādi rezultāti man vēl nav bijuši. Sezonas sākumā neko tādu neprognozēju, vienkārši darīju savu darbu. Pirmajā Pasaules kausa posmā Insbrukā biju pārsteigta, ka finišēju devītajā vietā, jo tā trase man parasti īsti nepadodas. Pasaules čempionātā abas treniņu nedēļas pirms sacensībām man bija grūtas, nevarēju tikt galā ar trases lejas daļu un vienkārši bija sliktas emocijas, taču fiziski jūtos ļoti labi. Nevaru sagaidīt, kad maijā atkal sāksies fiziskās sagatavotības treniņi. Šogad bija ļoti liels progress, gribu to redzēt arī nākamajā gadā."

Junioru meiteņu konkurencē pārliecinoša uzvara Elīnai Ievai Vītolai, kura sudraba un bronzas ieguvējas Andu Upīti un Sigitu Bērziņu apsteidza par vairāk kā sekundi. Junioru divvietīgo ekipāžu konkurencē startēja tikai Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts, kuriem arī pirmā vieta.

Jauniešu "A" grupā pārliecinoša uzvara šīs sezonas Pasaules kausa uzvarētājam jauniešu "A" konkurencē Gintam Bērziņam, tuvāko sekotāju Eduardu Ševicu-Mikeļševicu apsteidzot par vairāk kā pussekundi. Bronza Lūkasam Krastam, kurš no uzvarētāja atpalika par 0,693 sekundēm. Starp jaunietēm "A" uzvara Latvijas meistarsacīkstēs jauniešiem Frančeskai Bonai, kura aizvadīja pārliecinoši labāko otro braucienu. Sudrabs Martai Zukulei, bet bronza Justīnei Maskalei.

Jauniešu "A" divvietīgo ekipāžu konkurencē pirmā vieta Kasparam Rinkam/Ardim Liepiņam, otrā vieta Krišjānim Brūnam/Vitālijam Jegorovam un trešā vieta Aleksim Siņiļņikovam/Jānim Gruzdulim-Borovojam. Starp jaunietēm "A" divvietīgo ekipāžu konkurencē startēja tikai Marta Robežniece/Kitija Bogdanova, kurām arī pirmā vieta.

Jauniešu "B" konkurencē uzvara Vitālijam Jegorovam, sudrabs Gustavam Krastam un bronza Aleksim Siņiļņikovam. Starp jaunietēm "B" labākā Marta Robežniece, bet otrā un trešā vieta attiecīgi Paulai Boķei un Zandai Ulbikai.

Starp jauniešiem "C" pārliecinoši labākais laiks Rūdim Kūkojam, kurš tuvāko sekotāju Uldi Jaksebogu apsteidza par gandrīz divām sekundēm, bet bronzas ieguvēju Robertu Sprukuli par vairāk kā sešām sekundēm. Starp jaunietēm "C" uzvara Annai Aizupei, sudrabs Ulrikai Latvenai, bet bronza Elīnai Pamzinai.

Tags

Kristers Aparjods Riks Kristens Rozītis Kendija Aparjode Andris Šics Juris Šics Ulla Zirne
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam