Olimpiskajam čempionam Nurtugam par pārgalvīgu braukšanu piespriests cietumsods
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Divkārtējam olimpiskajam čempionam distanču slēpošanā Peteram Nurtugam pirmdien Oslo tiesā piespriests septiņus mēnešus ilgs cietumsods, kā arī uz mūžu atņemta auto vadītāja apliecība.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nurtugs lietas izskatīšanas laikā atzina savu vainu četrās epizodēs par ātruma pārsniegšanu, kā arī nenoliedza, ka viņa rīcībā bijušas narkotiskās vielas.

"Nurtugs neiesniegs apelāciju par tiesas lēmumu, jo vēlas pārdzīvot šo laiku," sarunā ar vietējiem medijiem teica bijušā slēpotāja advokāts Halvars Halle.

Tāpat lietas izskatīšanas laikā bijušais sportists nenoliedza, ka ar mobilo tālruni filmējis sevi, kamēr vadījis automašīnu lielā ātrumā.

"Nav šaubu, ka Nurtugs sevi un arī apkārtējos pakļāvis nevajadzīgam riskam, kas varēja beigties ar gūtām traumām vai pat nāvi," sprieduma paziņošanā teica tiesnesis Ūle Kristens Everbergs.

Norvēģis vairākās epizodēs savu vainu atzina vēl pirms pirmdienas tiesas sēdes, tāpēc tā šodien noslēdzās visai ātri.

Bijušais slēpotājs augustā Norvēģijas dienvidaustrumos par ātruma pārkāpšanu tika apturēts, bet vēlāk policija pārmeklēja viņa auto un atrada sešus gramu kokaīna, kā arī 0,65 gramus citas substances.

Lielu nosodījumu Nurtugs saņēma par sevis filmēšanu, kad vietā, kur atļautais braukšanas ātrums bija 110 kilometri stundā, viņš traucies ar 203 kilometriem stundā, pie tam filmējot sevi un vēlāk videomateriālus pavairojot draugu pulkā.

"Viena roka bija uz stūres, bet ar otru es sevi filmēju," lietas izskatīšanā atklāja Nurtugs, kuram par šo pārkāpumu uz mūžu atņemta vadītāja apliecība.

Jau 2014. gadā Nurtugs alkohola reibumā tika pieķerts pie stūres, kā rezultātā uz laiku zaudēja vadītāja apliecību. Sportists to atguva vien pirms nepilna gada, bet atkārtots pārkāpums tiesnešaprāt bijis skaidrs rādītājs, ka Nurtugs no iepriekš pieļautajām kļūdām nav mācījies.

Vietējie juristi gan pauduši pārliecību, ka Nurtugam septiņu mēnešu vietā cietumā būs jāpavada vien četri, bet vadītāju apliecību viņš, visticamāk, atkārtoti varēs iegūt pēc pieciem gadiem.

Bijušais sportists pēc Norvēģijā plaši izskanējušā skandāla atzina, ka cīnās ar narkotiku atkarību.

2010.g adā Nurtugs uzvarēja 50 kilometru distancē un arī komandu sprintā. Togad viņš arī ieguva sudrabu 4x10 kilometru stafetē, bet bronzu sprintā.

Karjeras laikā viņš pasaules čempionātā pie zelta medaļas ticis 13 reizes. Pirmo reizi viņš zeltu pasaules meistarsacīkstēs kopā ar Norvēģijas komandu izcīnīja 4x10 kilometru stafetē.

Vājo rezultātu dēļ viņš pirms diviem gadiem neiekļuva Norvēģijas olimpiskajā izlasē.

Tags

Distanču slēpošana Norvēģija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form