Pasaules kausā slalomā pirmo reizi startēs trīs Latvijas kalnu slēpotāji
Foto: Publicitātes foto

Somijas kalnu slēpošanas centrā "Levi" Pasaules kausa sezona kalnu slēpošanā turpināsies ar otro posmu, dalībniekiem sacenšoties slaloma disciplīnā. Latviju pirmo reizi pasaules kausa posmā pārstāvēs trīs dalībnieki – mārupieši Kristaps un Miks Zvejnieki vīriešu konkurencē, bet siguldiete Lelde Gasūna sievietēm, informēja Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) preses sekretārs Ivars Bācis.

Ja K.Zvejnieks un L.Gasūna jau ir vairākkārt startējuši šajā līmenī, tad Mikam tā būs debija Pasaules kausā.

Latvijas kalnu slēpotāji šajā nedēļas nogalē atklās Pasaules kausa sezonu, taču sacensību sezonu viņi jau atklāja pagājušajā nedēļā, startējot LSF rīkotajā Baltijas kausa 1.posmā Lietuvas slēgtajā ziemas sporta kompleksā "Snow arena". Gan Latvijas izlases līderi Zvejnieks un Gasūna, gan pasaules vadošie kalnu slēpotāji "Levi" atgriezīsies pēc gada pārtraukuma, jo pagājušā rudenī daudzviet Eiropā esošais sniega un sala trūkums bija skāris arī Ziemeļvalstis, tāpēc Somijas ziemeļu slēpošanas centrā Pasaules kausa posmu nācās atcelt. "Levi" trase latviešiem ir labi pazīstama, jo Kristaps ar Leldi tur Pasaules kausa posmos ir startējuši vairākkārt – abi trīs reizes. Ja siguldietei tās ir vienīgās reizes, tad brāļi Zvejnieki tur ir piedalījušies arī FIS sacensībās un Eiropas kausa posmos, tā kā arī Mikam Zvejniekam "Levi" nav sveša.

Vislielākās cerības saistās ar pasaules rangā slalomā 69.vietā esošo Kristapu Zvejnieku, kuram ir 10,42 FIS punkti un kurš vienīgais no pašreizējiem aktīvajiem Latvijas kalnu slēpotājiem ir ticis PK posmos trīsdesmitniekā. Šis Kristapam Zvejniekam būs "acītes" pasaules kauss – 21.reize. Viņam tāpat kā iepriekš būs jāstartē beigu galā, taču "Levi" parasti ir cieta trase, jo tiek liets ūdens, veidojot ledainu virsmu, tādējādi cenšoties nodrošināt visiem pēc iespējas vienlīdzīgākus apstākļus. Iespējas ir labas, taču jāatceras, ka aptuveni 25-30 slalomisti līdzvērtīgi cīnās par pāris noslēdzošajām vietām labāko trīsdesmitnieka beigās. It īpaši tas vērojams "Levi" posma blīvajos rezultātos, jo, piemēram, 2014.gadā 25. un 55.vietu pirmajā braucienā šķīra tikai viena sekunde. Līdzīgi bija arī 2013.gadā, turklāt tad uz otro braucienu tika 32 kalnu slēpotāji, jo cīņā par 30.vietu trīs bija uzrādījuši identisku laiku.

Leldei Gasūnai vairākas reizes pirmajā braucienā ir izdevies iekļūt piecdesmitniekā, vislabāko rezultātu sasniedzot pirms pusotra gada Zviedrijā, kad izdevās pirmajā trasē uzrādīt 42.rezultātu, līdz otrajam braucienam jeb labāko trīsdesmitniekam pietrūkstot pusotrai sekundei. Protams, ka viņa gribēs uzlabot savu labāko vietu, tai pat laikā neaizmirstot arī par labāko trīsdesmitnieku.

Tā kā Kristaps Zvejnieks pagājušajā sezonā vienā pasaules kausa posmā iekļuva trīsdesmitniekā un ar 26.vietu nopelnīja piecus punktus Pasaules kausa kopvērtējumam, kuru viņš sezonu noslēdza 56.vietā (nejaukt ar pasaules rangu slalomā, ko rēķina pēc FIS punktu reitinga – aut.piez.), tātad, atradās labāko sešdesmitniekā, Latvijai vīriešu konkurencē pasaules kausa posmos slalomā šosezon pienākas otra vieta, tāpēc var arī startēt Miks Zvejnieks, kurš ir otrs labākais no mūsējiem, atrodoties pasaules rangā 382.vietā.

Sestdien sacentīsies sievietes, bet vīriešu starts paredzēts svētdien.

Tags

FIS Kristaps Zvejnieks Lelde Gasūna

Comment Form