Pētījums: Stokholmas-Ores kandidatūru 2026. gada olimpiskajām spēlēm atbalsta 55% iedzīvotāju
Foto: AP/Scanpix

Stokholmas-Ores kandidatūru 2026. gada Ziemas olimpiskajām spēlēm atbalsta 55% Zviedrijas iedzīvotāju, sestdien paziņoja pieteikuma autori, atsaucoties uz Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) veiktu pētījumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uz 2026. gada Olimpiādes rīkošanu pretendē Zviedrijas galvaspilsēta Stokholma, kas renes sporta veidus plāno aizvadīt Siguldā esošajā kamaniņu trasē, kā arī Itālijas pilsētas Milāna un Kortīna d'Ampeco.

Pēc SOK veiktā pētījuma noskaidrojies, ka Stokholmas-Ores pieteikumu atbalsta 55% vietējo iedzīvotāju, kamēr pret ir 17%.

Šis pētījums apliecina diezgan strauju Zviedrijas iedzīvotāju domu maiņu saistībā ar šo pieteikumu, jo vēl pirms kāda laika viedokļi, vai galvaspilsētai būtu jāuzņem Olimpiāde, dalījās.

"Tas ir pozitīvi, ka 55% zviedru saka "jā" 2026. gada Olimpiādei un paraolimpiskajām spēlēm. Tas apliecina, ka ar arvien vairāk cilvēku sāk saprast, kā šo notikumu plānojam organizēt, nemaz neiesaistot nodokļu maksātājus. Tas arī apliecina, ka atbalsts palielinās ar katru dienu," gandarīts bija kandidatūras vadītājs Rikards Brisiuss.

Aptaujas ietvaros kopumā tika veiktas 2443 intervijas.

Marta sākumā tika ziņots, ka Stokholmas-Ores kandidatūra guvusi arī vietējo politisko atbalstu, kas iepriekš tika uzskatīts par vienu no klupšanas akmeņiem.

Stokholmas-Ores Ziemas olimpiskās spēles lielākoties tiks balstītas uz ilgtspējību un elastību, turklāt nav plānots iesaistīt nodokļu maksātāju naudu.

Šonedēļ Zviedriju apmeklēja SOK izvērtēšanas komisija, apmeklējot potenciālo olimpisko spēļu norises vietas, turklāt tā ar redzēto palikusi apmierināta.

Sākotnēji kandidatūras nosaukumā bija tikai Stokholmas vārds, bet, virzot to tālāk, tika iekļauta arī Ore. Pēc ziemas olimpiskajām spēlēm paredzētas arī ziemas paraolimpiskās spēles.

Līdz 12. aprīlim jābūt iesniegtam pēdējām pašvaldību un valsts garantijām par drošību un vīzām.

Olimpisko spēļu mājvieta 2026. gadam tiks izvēlēta jūnijā Starptautiskās Olimpiskās komitejas sesijā Šveices pilsētā Lozannā.

Pērnā gada Ziemas olimpisko spēļu mājvietai Phjončhanai no Dienvidkorejas savulaik rīkot četrgades nozīmīgāko forumu bija tikai divas konkurentes - Minhene (Vācija) un Ansī (Francija), kamēr Ķīnas galvaspilsēta Pekina uzvarēja cīņā par tiesībām rīkot 2022. gada Ziemas olimpiskās spēles ar tikai vienu citu pilsētu - Almati no Kazahstānas.

Tags

Dienvidkoreja Pekina SOK Zviedrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form