Par XXII Ziemas olimpisko spēļu vīriešu hokeja turnīra pirmo finālisti piektdien kļuva pašreizējā pasaules čempione Zviedrija.

Pusfināla spēlē zviedri spraigā cīņā ar 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) pieveica savus kaimiņus Somijas hokejistus. Tagad svētdien finālā Zviedrija spēlēs pret Kanādu vai ASV, bet somi tiksies ar šī pāra zaudētāju.

Pēc zviedru dominēšanas pirmajā periodā otrajā trešdaļā daudz aktīvāki bija somi, kas arī pirmie guva vārtus. Otrā perioda septītajā minūtē Oli Jokinens izmantoja zviedru nesaprašanos, domājot, ka tiesneši fiksēs pārmetienu, un ar metienu no sāna pārsteidza Zviedrijas izlases vārtsargu Henrīku Lundkvistu.

Zviedrija gan ātri atspēlējās - 32.minūtē Somijai neizdevās izmest ripu no zonas, zviedri ar ātru saspēli ripu nogādāja pie Luī Ēriksona, kurš izdevību izmantoja. Savukārt uzvaras vārtus pēc piecām minūtēm zviedriem guva Ēriks Karlsons, kurš ar spēcīgu metienu no zilās līnijas izmantoja zviedru skaitlisko vairākumu.

Portāls "Delfi" piedāvāja šīs spēles teksta tiešraidi.