Aparjods līdz pēdējai virāžai cīnās par bronzu un olimpiskās spēles noslēdz piektajā vietā
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods svētdien Pekinas olimpiskajās spēlēs izcīnīja piekto vietu, līdz pat trases pēdējiem metriem cīnoties par vietu uz goda pjedestāla, bet Gints Bērziņš ierindojās septītajā pozīcijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau vēstīts, ka pēc pirmās sacensību dienas Aparjods un Bērziņš ierindojās piektajā un sestajā vietā, daudz neatpaliekot no cīņas par vietu uz goda pjedestālu. Savukārt Dārzniekam abi braucieni bija kļūdaini, un viņš ierindojās 22. vietā.

Savā trešajā braucienā Kristers Aparjods trasi veica 57,399 sekundēs, un tas summā ļāva apsteigt vācieti Fēliksu Lohu un ar rezultātu 2:52,360 minūtes atgūt ceturto pozīciju. Summā viņš līderim Johannesam Ludvigam no Vācijas tobrīd piekāpās 0,816 sekundes, taču trešajā vietā esošais itālis Dominiks Fišnallers latvieti apsteidza par 0,094 sekundēm.

Trešajā braucienā līderis Ludvigs savu pārsvaru pār tuvāko sekotāju Volfgangu Kindlu no Austrijas palielināja līdz 0,113 sekundēm.

Gints Bērziņš trešajā braucienā saglabāja sesto vietu, taču braucienā viņš bija ātrāks par Lohu. Viņa rezultāts bija 57,480 sekundes, bet summā no līdera 19 gadus vecais latvietis atpaliek 1,059 sekundes.

Trešais latvietis Artūrs Dārznieks trešajā braucienā aizvadīja līdz šim labāko braucienu šajās sacensībās. Viņš trasi veica 57,932 sekundēs, kas ļāva summā no 22. vietas pakāpties līdz 18. pozīcijai, kas nodrošināja vietu ceturtajā braucienā.

Savā noslēdzošajā braucienā šajās sacensībās Aparjods līdz trases pēdējai virāžai bija vadībā, tomēr kļūda noslēdzošajā kontrolpunktā, nesavaldot kamanas, kas saslīdēja, viņam maksāja pietiekami daudz laika. Ceturtajā braucienā latvietim devītais rezultāts (57,693). Līdz ar to viņš nenoturēja aiz sevis Lohu, un noslīdēja uz piekto vietu.

Arī Gints Bērziņš nenosargāja savu sesto vietu, pēdējā braucienā piekāpjoties citam vācietim Maksam Langenhanam. Bērziņš savu olimpisko debiju noslēdza septītajā pozīcijā. Pēdējā braucienā viņam septītais ātrākais laiks (57,570).

Par olimpisko čempionu kļuva Ludvigs, kur četru braucienu summā uzrādīja laiku 3:48,735 minūtes, par 0,160 sekundēm apsteidzot austrieti Kindlu. Bronzas medaļas pozīciju nosargāja Fišnallers.

Aparjods summā olimpiskajam čempionam piekāpās 1,318 sekundes, bet Bērziņš – 1,438 sekundes.

Trešais latvietis Artūrs Dārznieks ceturtajā braucienā nosargāja savu 18. pozīciju, bet summā viņš bija teju piecas sekundes lēnāks (+4,974).

Portāls "Delfi" piedāvāja trešā un ceturtā brauciena teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pekinas olimpiskās spēles: Kamaniņu sports, vīrieši, vieninieki. Otrā diena
Sacensību rezultāti
Johanness Ludvigs kļūst par olimpisko čempionu. Viņš ar pārliecinošu braucienu noslēdz sacensības, uzrāda labāko rezultātu gan braucienā, gan summā un Kindlu apsteidza par 0,160 sekundēm.
Dueli par zelta medaļu iesāka Volgangs Kindls no Austrijas. Viņš izdarīja spiedienu uz Johannesu Ludvigu, aizvadot lielisku braucienu (57,238), bet summā viņa rezultāts 3:48,895 minūtes.
Dominiks Fišnallers aizvadīja labu braucienu, uzrādīja līdz šim labāko rezultātu gan braucienā (57,420), gan summā (3:49,686). Bronzas medaļa nodrošināta. 
Kristers Aparjods uzrādīja piekto labāko starta laiku (2,503), un trases augšdaļā viņš turējās vadībā. Pirms pēdējā kontrolpunkta viņām bija labākais rezultāts, tomēr trases beigu daļu latvietis veica ar kļūdu, kad saslīdēja kamanas. Tā maksāja daudz laika, kas neļāva Lohu noturēt aiz sevis. Braucienā viņam sestais laiks (57,693), bet summā viņš Loham piekāpās 0,175 sekundes. Diemžēl ar to noslēdzas cīņa par godalgām, taču olimpiskajā debijā nodrošināta vieta labāko piecniekā.
Vācijas kamaniņu braucējs Fēlikss Lohs lūkoja cīnīties gan ar Kristeru Aparjodu, gan Dominiku Fišnalleru. Viņš pēc 2,537 sekunžu starta laika braucienā uzrādīja labāku laiku nekā Bērziņš (57,485), taču piekāpās Langenhanam. Summā Lohs uzrādīja laiku 3:49,878, kas viņam garantēja piekto vietu šajās sacensībās.Ko pretī liks Kristers Aparjods?
19 gadus vecais latvietis Gints Bērziņš savas olimpiskās debijas noslēdzošajā braucienā startēja 2,523 sekundēs. Viņam tomēr neizdevās noturēt Langenhanu aiz sevis, viņš uzrādīja trešo labāko laiku braucienā (57,570), bet summā viņš vācietim piekāpās 0,081 sekundi, nodrošinot sev vismaz septīto vietu.
Vācietis Makss Langenhans devās uzbrukumā Gintam Bērziņam. Vācijas kamaniņu braucējs startēja 2,508 sekundēs, un viņš uzrādīja līdz šim labāko rezultātu gan braucienā (57,429), gan summā (3:50,092).
ASV sportists Kriss Mazdzers nosargāja savu pozīciju no Romāna Repilova, summā viņu apsteidzot par 0,257 sekundēm. Ceturtajā braucienā labākais rezultāts joprojām Niko Gleiršeram.
KOK izlases pārstāvis Semjons Pavļičenko ļoti dramatiskā cīņā piekāpās savam tautietim Repilovam, finišā iebraucot tikai ar 0,015 sekunžu deficītu četru braucienu summā.
Itālis Leons Felderers trases beigu daļu veica vājāk nekā Repilovs, viņš pirms pēdējās virāžas bremzēja ar kājām. Finišā viņam bija par 0,206 sekundēm vājāks rezultāts nekā krievam, kurš tādējādi nodrošināja sev vietu TOP 10.
KOK kamaniņu braucējs Romāns Repilovs braucienā bija par 0,2 sekundēm lēnāks nekā Niko Gleiršers (57,647), taču tas netraucēja summā nodrošināt vismaz 11. vietu, konkurentu apsteidzot par 0,649 sekundēm.
Amerikānis Takers Vests trases beigu daļā izlaida drošu pārsvaru pār Niko Gleiršeru, un finišā viņa rezultāts summā bija par 0,077 sekundēm vājāks nekā šī brīža līderim.
Davids Gleiršers no Austrijas nekādi nespēja atrast ritmu olimpisko spēļu trasē. Viņš aizvadīja ļoti vāju braucienu, savam brālim Niko braucienā vien piekāpjoties 1,2 sekundes. Trases beigu daļā viņš atkal piedzīvoja kritienu un finišā iebrauca aiz Niko Gleiršera un Aleksandra Gorbatceviča (+0,889).
KOK komandas sportists Aleksandrs Gorbatcevičs piekāpās Niko Gleiršeram (+0,318), un tas nozīmē, ka gaidāmas brāļu sacensības, jo nākamais trasē dodas Davids Gleiršers.
Niko Gleiršers ceturto braucienu noslēdza 57,452 sekundēs, aizvadot drošu braucienu, un viņš summā bija par 0,936 sekundēm ātrāks nekā Ferlaco (3:52,283).
Kanādietis Reids Vatss tikai par 0,074 sekundēm piekāpās Ferlaco, kurš tādējādi pakāpās par vienu pozīciju augstāk, garantējot sev 16. vietu.
Austrālijas kamaniņu braucējs Alekss Ferlaco pārliecinoši aiz sevis noturēja Dārznieku, summā uzrādot par 0,490 sekundēm ātrāku laiku nekā latvietis. Laikam Dārzniekam pakāpties augstāk par 18. pozīciju lielu cerību nav. 
Artūrs Dārznieks savu ceturto braucienu Pekinas olimpiskajās spēlēs iesāka 2,512 sekundēs, kas viņam ir labākais starta laiks šajās sacensībās. Latvietis finišu braucienā sasniedza 58,241 sekundēs, taču viņš augšdaļā pieļāva redzamu kļūdu. Viņš aiz sevis noturēja gan Gustafsonu, gan Kohalu. Summā Dārznieka rezultāts bija 2:53,709 minūtes.
Zviedrijas kamaniņu braucējs Svante Kohala tomēr nespēja nosargāt savu pozīciju no Gustafsona. Summā viņš amerikānim piekāpās tikai 0,051 sekundi.
ASV kamaniņu braucējs Džonatans Gustafsons trasi veica 58,275 sekundēs, izvairoties no ļoti rupjām kļūdām, bet summā viņš uzrādīja laiku 3:53,946 minūtes.
Sākas 4. brauciens!
Artūrs Dārznieks trasē dosies ar trešo starta numuru, 15. numurs Gintam Bērziņam, bet Kristaram Aparjodam - 17. starta numurs. 
Vai visi esam gatavi sacensību noslēdzošajam braucienam? 
Vadošo sportistu rezultāti pēc trešā brauciena
Trešais brauciens noslēdzies! Mēs atvadāmies no 14 sportistiem, kuri nekvalificējās ceturtajam braucienam un ar nepacietību gaidām izšķirošos notikumus. Ceturtā brauciena sākums pulksten 15.15. 
Trešais brauciens noslēdzas ar zemākas klases sportistu cīņu par pēc iespējas labāku pozīciju. Olimpiskā trase viņiem ir pamatīgs pārbaudījums, tāpēc var redzēt diezgan rupjas kļūdas. 
Dārznieks sagaidīja iespēju doties trešajā braucienā. Viņš startēja 2,518 sekundēs un aizvadīja līdz šim savu labāko braucienu. Viņam braucienā 12. ātrākais rezultāts, kas summā ļāva pakāpties uz 18. vietu (+3,924).
Pirms Dārznieka brauciena neliela pauze trasē. Trases darbinieki risina kaut kādas problēmas ar laika mērīšanas sistēmu. 
Austrietis Niko Gleiršers no 21. pozīcijas spēja pakāpties uz 15. vietu, summā līderim zaudējot 3,287 sekundes. Turklāt viņš braucienā uzrādīja trešo ātrāko laiku. Nākamais trasē Dārznieks.
Šobrīd trasē rit cīņa par vietu TOP 20, kas dos iespēju piedalīties ceturtajā braucienā. Artūram Dārzniekam ir ļoti labas izredzes to izdarīt, jo vairāki sportisti aizvadījuši kļūdainus braucienus.
Neveiksme Rumānijas sportistam Valentīnam Kretu. Viņš pirms pēdējās virāžas piedzīvoja diezgan nepatīkamu kritienu, ja salīdzina ar to, kāds bija Gleiršeram. KOK sportists Aleksandrs Gorbatcevičs bez kritiena nespēja summā apsteigt Gleiršeru.
Pirms ceturtā brauciena saasinās cīņa par vietu TOP 10, arī Romāns Repilovs no KOK komandas lūkos paspēkoties ar Feldereru, Pavļičenko un varbūt pat ar Mazdzeru. Visus četrus sportistus šķir 0,4 sekundes.
Krievijas Olimpiskās komandas (KOK) sportists Semjons Pavļičenko vēl mēģinās cīnīties ar Mazdzeru par vietu labāko astotniekā, un pirms pēdējā brauciena abus šķir 0,3 sekundes. Takers Vests no ASV aizvadīja kļūdainu braucienu, un to izmantoja itālis Leons Felderers, kurš pakāpās no 12. uz 10. pozīciju (+2,336).
Kriss Mazdzers no ASV savu laika deficītu pret priekšā esošajiem nesamazināja, taču viņš izmantoja iespēju apsteigt kritienu piedzīvojušajo Gleiršeru. Amerikāņa rezultāts ir par 2,054 sekundēm lēnāks nekā līderim.
Phjončhanas olimpisko spēļu zelta medaļas ieguvējs Gleiršers piedzīvoja kritienu trases lejasdaļā, bet virāžā viņš ierāpās atpakaļ kamanās. Finišu viņš sasniedza ar 3,011 sekunžu deficītu. Vai viņš tiks pie ceturtā brauciena?
Trešais vācietis Makss Langenhans savā braucienā nespēja tikt garām Bērziņam, turklāt viņa deficīts pret latvieti nedaudz pieauga. Viņš šobrīd līderim zaudē 1,119 sekundes.
Gints Bērziņš savā trešajā braucienā devās 2,518 sekundēs. Trases augšdaļu viņš veica precīzi, uz brīdi latvietis bija apsteidzis Lohu, tomēr summā apsteigt titulēto vācieti neizdevās. Braucienā viņš bija ātrāks par Lohu, bet summā saglabāja sesto vietu, bet no Ludviga viņš atpaliek 1,059 sekundes
Kristers Aparjods uzrādīja trešo labāko starta laiku līdz šim (2,497). Latvijas vadošais kamaniņu braucējs izmantoja iespēju apsteigt Lohu, veica pietiekami “tīru” braucienu. Nedaudz pietrūka ātruma, lai tiktu garām arī Fišnalleram. Finišā Aparjods iebrauca ceturtajā vietā (+0,816).
Vācietis Fēlikss Lohs lūkoja izkarot sev vietu labāko trijniekā. Trases vidusdaļā viņš uz brīdi apsteidza Fišnalleru, tomēr pēdējos kontrolpunktos titulētais vācietis zaudēja laiku pēc sīkas neprecizitātes (+0,849). Pagaidām neviens nav spējis uzlabot savu pozīciju.
Itālijas kamaniņu braucējs Dominiks Fišnallers nespēja pietuvoties abiem līderiem. Viņš pieļāva sīkas kļūdas, un tagad itālis no līdera atpaliek jau 0,722 sekundes.
Austrietis Volfgangs Kindls pretī lika 2,490 sekunžu starta laiku, un visa brauciena garumā viņš bija nelielos iedzinējos, ja salīdzina ar Ludvigu. Summā Kindla deficīts pieauga līdz 0,113 sekundēm.
Otro dienu atklāja līderis Johanness Ludvigs no Vācijas trešajā braucienā devās ar 2,458 sekunžu starta laiku. Viņš aizvadīja līdz šim ātrāko braucienu šajās sacensībās, uzrādot rezultātu 57,043 sekundes. Summā viņa rezultāts šobrīd ir 2:51,544 minūtes.
Sacensības sākušās!
https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/darznieks-pirmaja-sacensibu-diena-cietis-sadursme-ar-zurnalista-kameru.d?id=54024756
Trešā brauciena starts pulksten 13.30. 
Latvijas kamaniņu sporta izlases treneris Kristaps Mauriņš uzskata, ka latvieši var uzlabot savu sniegumu. Pekinas olimpisko spēļu trase kļūdas nepiedod, īpaši, ja tās tiek pieļautas trases augšdaļā. https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/kamaninu-izlases-treneris-maurins-kamanas-slid-labi-ari-ar-kludainiem-braucieniem.d?id=54023364
Trešajā braucienā dalībnieki trasē ar tādu starta numuru, kādu pozīciju viņi ieņem pēc pirmās sacensību dienas. 
Pekinas olimpiskajās spēlēs noslēdzas pirmās sacensības kamaniņu, bobsleja un skeletona trasē. Vīriešu sacensībās svētdien tiek aizvadīts trešais un ceturtais brauciens, un augstas pozīcijas ieņem latvieši Kristers Aparjods un Gints Bērziņš. https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/pekina-2022-aparjods-un-berzins-pec-pirmas-dienas-labako-sesnieka.d?id=54022652

Tags

Kristers Aparjods Pekinas ziemas olimpiskās spēles Pekina 2022 Gints Bērziņš Artūrs Dārznieks Kamaniņu sports Olimpiskās spēles Pekina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form