Bronzas komandas pārstāvji pretendē uz 38 tūkstošus eiro lielām prēmijām
Foto: AP/Scanpix/LETA

Par Pekinas olimpiskajās spēlēs izcīnīto trešo vietu kamaniņu stafetē Elīza Tīruma, Kristeram Aparjodam, Mārtiņam Botam un Robertam Plūmem katram pienākas naudas balva līdz 38 418 eiro, aģentūra LETA noskaidroja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saskaņā ar kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, prēmijas tiek piešķirtas par olimpiskajās spēlēs izcīnītajām pirmajām sešām vietām, naudas balvu apmēru proporcionāli aprēķinot no pirmajai vietai paredzētā maksimālā naudas apjoma.

Līdz ar to Tīrumai, Aparjodam, Botam un Plūmem katram pienāksies naudas balva līdz 38 418 eiro. Savukārt sportistu treneri un apkalpojošais personāls saņems prēmiju līdz 76 836 eiro.

Par olimpiskajās spēlēs izcīnīto ceturto vietu divnieku sacensībās Botam un Plūmem katram pienākas naudas balva līdz 21 514 eiro, bet viņu treneri un apkalpojošais personāls saņems prēmiju līdz 21 514 eiro.

Par izcīnīto piekto vietu naudas balvu līdz 18 441 eiro saņems Aparjods, bet viņa treneris un apkalpojošais personāls kopā saņems prēmiju līdz 9220 eiro.

Savukārt par izcīnīto piekto vietu divnieku sacensībās pieredzējušajiem kamaniņu braucējiem, brāļiem Andrim un Jurim Šiciem pienākas naudas balva līdz 12 908 eiro katram. Arī sportistu treneri un apkalpojošais personāls saņems prēmiju līdz 12 908 eiro.

Vienlaikus Ministru kabineta noteikumi paredz piešķirt finansējumu Latvijas Kamaniņu sporta federācijai par katra sportista vai individuālā sporta veida komandas izcīnīto pirmo līdz sesto vietu līdz 35 572 eiro sporta veida attīstībai un jauno sportistu sagatavošanai.

Latvijas Kamaniņu sporta federācijai IZM ir jāiesniedz iesniegumi par naudas balvu piešķiršanu. Šā gada nogalē šie iesniegumi kopā ar citu federāciju pieteikumiem tiks virzīti izvērtēšanai Latvijas Nacionālajā sporta padomē, un padomes priekšlikumi par naudas balvu piešķiršanu tiks iesniegti izskatīšanai Ministru kabinetā. Precīzus naudas balvu apmērus pēc padomes ieteikuma noteiks valdība.

Tags

Kristers Aparjods Pekinas ziemas olimpiskās spēles Pekina 2022 Andris Šics brāļi Šici Elīza Tīruma Juris Šics Kamaniņu sports Olimpiskās spēles Pekina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form