Daiļslidotājai Ņikitinai tiek piešķirta Kučvaļskas izcīnītā ceļazīme uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm

Daiļslidotājai Ņikitinai tiek piešķirta Kučvaļskas izcīnītā ceļazīme uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm
Foto: LETA

Latvijas Slidošanas asociācija (LSA) pirmdien valdes sēdē olimpisko ceļazīmi, ko pasaules čempionātā izcīnīja Angelina Kučvaļska, piešķīrusi daiļslidotājai Diānai Ņikitinai, informē LSA ģenerālsekretāre Arta Strautmane.

Šāgada pasaules čempionātā izcīnot 22. vietu, 19 gadus vecā Kučvaļska nodrošināja Latvijai sieviešu konkurencē vienu ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm, bet Ņikitina, kura nedēļas nogalē atzīmēja 17. dzimšanas dienu, pagājušajā sezonā startēja reti traumas dēļ. Šajā sezonā jau Kučvaļska cīnās ar veselības likstām un viņas rezultāti bijuši ļoti vāji, kamēr otra Latvijas pārstāve pieaugušo sacensībās debitējusi veiksmīgi un pagaidām aizvada labu sezonu, tāpēc LSA valdei lika dot priekšroku tieši viņai.

Kučvaļska valsts delegācijas sastāvā tiks iekļauta kā rezerviste.

Jau iepriekš bija zināms, ka vīriešu konkurencē Latviju olimpiskajās spēlēs daiļslidošanā pārstāvēs Deniss Vasiļjevs.

Latvija Ziemas olimpiskajās spēlēs daiļslidošanā nav tikusi pārstāvēta jau kopš 1994.gada, tomēr februāra sacensībās Latvijai būs viena vieta vīru un dāmu konkurencē.

Tāpat LSA valde pirmdien lēma par šorttreka komandas sastāvu. Kā jau iepriekš prognozēja izlases trenere Evita Krievāne, Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Latviju šajā sporta veidā pārstāvēs Roberts Zvejnieks un Roberto Puķītis, bet rezervista vieta plānota Kārlim Krūzbergam.

LSA vēl līdz 20. janvārim Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) jāiesniedz pieteikums, kurās distancēs katrs startēs, bet sagaidāms, ka dalībnieku sastāvs paliks nemainīgs.

Latvijas šorttrekisti nodrošinājuši divas vietas olimpisko spēļu 1000 metru distancē, kā arī pa vienai vietai 500 un 1500 metros.

LSA ģenerālsekretāre Strautmane informēja, ka Latvijas labākais ātrslidotājs Haralds Silovs pēc atlases noslēguma olimpiskajām spēlēm ir kvalificējies četrās disciplīnās - 1000, 1500, 5000 metros un masu startā.

Par 1000, 1500 metriem un masu startu tas bija teju skaidrs jau iepriekš, kamēr 5000 metros Silovs svētdien Soltleiksitijā Pasaules kausa ceturtajā posmā ar jaunu Latvijas rekordu B divīzijā ieguva piekto vietu un nopelnīja 15 kopvērtējuma punktus, kas viņam pašlaik dod 30.vietu. Valstu kvotu dēļ, kas no vienas valsts šajā distancē liedz piedalīties vairāk par diviem slidotājiem, latvietis ieguvis vienu no pēdējām ceļazīmēm uz Olimpiādi.

Ātrslidošanā Olimpiādē septiņās disciplīnās piedalīsies 100 vīru sportisti, 1000 un 1500 metros sacenšoties pa 36 sportistiem, bet 5000 metros un masu startā - pa 24.

Source info

LETA


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Tuvākie Latvijas izlases starti
Tuvākās medaļu izcīņas