Kanādas ātrslidotājas otrdien, 15. februārī, dramatiskās sacensībās ar jaunu olimpisko rekordu izcīnīja Pekinas olimpisko spēļu zelta medaļas komandu iedzīšanas sacensībās, bet vīriešiem par čempioniem kļuva Norvēģijas ātrslidotāji.

Kanādas ātrslidotājas Ivanija Blondīna, Valērija Malto un Izabella Veidemane finālā sasniedza jaunu olimpisko rekordu divas minūtes un 53,44 sekundes, par 0,45 sekundēm labojot Japānas pirms četriem gadiem Phjončhanā sasniegto rezultātu.

Finālā no sākuma līdz pat pēdējam aplim drošā vadībā atradās Japānas ātrslidotājas Ajano Sato, Miho Takagi un Nana Takagi. Pēdējā pagriezienā Japānas komandas trešā slidotāja Nana Takagi zaudēja ritmu, kas noveda pie kritiena. Japānas neveiksme ļāva Kanādai izcīnīt zeltu, bet Japānas sportistes ar sarūgtinājumu ieguva sudrabu.

Bronzas medaļas kā mierinājumu izcīnīja vienas no galvenajām favorītēm Nīderlandes ātrslidotājas, kuras "mazajā finālā" pārspēja Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komandu.

Vīriešu sacensībās pusfinālā jaunu olimpisko rekordu sasniedza KOK komandas sportisti Daniils Aldoškins, Sergejs Trofimovs un Ruslans Zaharovs, kuri par 0,46 sekundēm laboja Phjončhanā norvēģu sasniegto laiku.

Tomēr finālā KOK komanda nespēja rādīt tik ātru slidojumu, piekāpjoties Norvēģijas trijotnei Helgeiram Engebrātenam, Pederam Kongshaugam un Sverem Lundem Pedersenam. Bronzas medaļas izcīnīja ASV ātrslidotāji, "mazajā finālā" pārspējot Nīderlandi.