Kivlenieks labākais no Latvijas kamaniņu braucējiem pēdējos Soču Olimpiādes treniņos

Kivlenieks labākais no Latvijas kamaniņu braucējiem pēdējos Soču Olimpiādes treniņos
Foto: AFP/Scanpix

Inārs Kivlenieks piektdien bija labākais no Latvijas kamaniņu braucējiem pēdējos divos treniņos pirms Soču olimpisko spēļu starta.

Piektdien visi kamaniņu braucēji startēja kopā, bet Kivlenieks pirmajā dienas treniņā trasi veica 53,069 sekundēs, kas deva sesto vietu, no uzvarētāja šīs sezonas Pasaules kausa ieguvēja vācieša Fēliksa Loha atpaliekot par 0,479 sekundēm. Vājāk veicās pārējiem Latvijas kamaniņu braucējiem - Kristapam Mauriņam 19.vieta, bet Mārtiņš Rubenis uzrādīja vien dalītu 32.labāko rezultātu.

Savukārt dienas otrajā treniņā Kivlenieks, trasi veicot 53,091 sekundē, bija devītais, par 0,538 sekundēm atpaliekot no uzvarētāja krieva Alberta Demčenko. Labāks brauciens izdevās Rubenim, kurš finišēja 12.vietā, bet Mauriņš uzrādīja 19.rezultātu.

Jau vēstīts, ka trešdien Rubenis uzrādīja trešo labāko laiku olimpiskās trases pirmajā savas grupas treniņbraucienā, kamēr Mauriņš bija ceturtais, bet Kivlenieks - desmitais. Kopējā ieskaitē tas sportistiem deva attiecīgi piekto, sesto un 19.vietu.

Otrajā trešdienas braucienā Rubenim izdevās iegūt ceturto vietu, bet uzreiz aiz viņa bija Kivlenieks un Mauriņš, kas starp visiem sportistiem latviešiem ļāva ierindoties attiecīgi astotajā, desmitajā un 11.pozīcijā.

Ceturtdienas pirmajā treniņā jau labāk veicās Kivleniekam, kurš grupā bija sestais, kamēr Rubenis ierindojās devītajā vietā, bet Mauriņš 13.pozīcijā. Pateicoties uzrādītajam laikam, Kivlenieks ceturtdien kopējā ieskaitē bija septītais labākais kamaniņu braucējs, bet Rubenis ierindojās 13.pozīcijā, Mauriņš - 21.vietā.

Savukārt ceturtdienas otrajā treniņbraucienā atkal labākais bija Rubenis, kurš savā grupā bija sestais, kas kopumā ļāva ieņemt astoto vietu. Nedaudz vājāk veicās Mauriņam, kurš grupā bija septītais, bet Kivlenieks ieņēma 11.vietu. Starp visiem kamaniņu braucējiem Mauriņam un Kivleniekam attiecīgi 14. un 19.pozīcija.

Kivelniekam vēl joprojām pieder Soču trases pērn sasniegtais starta rekords - 4,629 sekundes -, kuru gan vienā no treniņbraucieniem pārspēja Davids Mellers no Vācijas.

Ceturtdien tika veikti arī pirmie treniņbraucieni sievietēm. Vislabāk no latvietēm nostartēja Elīza Tīruma, bet jaunā Ulla Zirne uzrādīja pieticīgākus rezultātus.

Abas Latvijas sportistes startēja B grupā, bet pirmajā braucienā Tīruma trasi veica 51,543 sekundēs, kas ļāva ieņemt ceturto vietu, par 0,359 sekundēm atpaliekot no krievietes Jekaterinas Baturinas. Savukārt Zirne grupā bija sestā, finišējot pēc 51,944 sekundēm.

Kopējā ieskaitē latvietēm attiecīgi astotā un 12.vieta.

Savukārt otrajā ceturtdienas braucienā Tīruma bija ceturtā B grupā, trasi nobraucot 51,724 sekundēs, kas bija par 0,395 sekundēm vājāks laiks nekā vēl vienai mājiniecei Natālijai Horevai.

Tikmēr Zirne bija devītā, bet summā latvietēm attiecīgi astotā un 16.vieta.

Latviju olimpisko spēļu kamaniņu braukšanas sacensībās pārstāvēs deviņi sportisti, bet kā pirmie šīs nedēļas nogalē medaļas izspēlēs vīri.

Soču olimpiskās spēles norisināsies no 7. līdz 23.februārim. Latviju tajās pārstāvēs 58 sportisti.

Source info

LETA


Lasi vēl

Tuvākie Latvijas izlases starti
Tuvākās medaļu izcīņas