Latvijas kamaniņu braucēji izcīna olimpisko bronzu stafetes sacensībās
Foto: AP/Scanpix/LETA

Latvijas kamaniņu sporta stafetes komanda ar Elīzu Tīrumu, Kristeru Aparjodu un Mārtiņu Botu/Robertu Plūmi sastāvā ceturtdien Pekinas olimpiskajās spēlēs izcīnīja bronzas godalgu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas izlasei sīvākā cīņa izvērtās ar Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komandu, kuru izdevās apsteigt 0,313 sekundēm. Pēc Tīrumas brauciena Latvija bija iedzinējos 0,471 sekunžu deficītu, tad Aparjods to sadeldēja līdz 0,125 sekundēm, bet Bots/Plūme savā braucienā deva vadību Latvijas izlasei.

Latvijas izlase stafetes sacensībās bronzas medaļu izcīnīja arī 2014. gada Soču olimpiskajās spēlēs.

Kopumā Latvijai šī bija 10. olimpiskā medaļa ziemas olimpiskajās spēlēs. Latvijas sportisti izcīnījuši vienu zelta, trīs sudraba un sešas bronzas godalgas.

Vēl dramatiskāka izvērtās cīņa par zelta medaļām. Vācijas komanda Natālija Geizenbergere, Johanness Ludvigs un Tobiass Vendls/Tobiass Arlts tikai par 0,080 sekundēm apsteidza Austriju. Austriju pārstāvēja Madeleine Egle, Volfgangs Kindls un Tomass Šteijs/Lorencs Kollers.

Vācijas izlase līdz ar uzvaru stafetes sacensībās triumfēja visās disciplīnās kamaniņu sportā Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Sacensībās piedalījās 17 kamaniņu sporta valstsvienības.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pekinas olimpiskās spēles, kamaniņu sports: stafetes sacensības
Sacensību rezultāti
Vācijas izlase lūkoja “nosmelt” visas zelta medaļas kamaniņu sporta sacensībās. Natālija Geizenbergere neveica ideālu braucienu. Viņa stafeti nodeva ar 0,036 sekunžu deficītu. Johanness Ludvigs savā braucienā arī bija iedzinējos (+0,101), bet Vendls/Arlts glāba savu komandu. Viņi nodrošināja Vācijas izlasei kārtējo zelta godalgu. Viņi finišā uzrādīja tikai par 0,080 sekundēm labāku rezultātu nekā austrieši.
Austrijas izlases braucienu sāka Medeleina Egle, viņa aizvadīja drošu braucienu, dodot 0,524 sekunžu pārsvaru. Volfgangs Kindls arī kļūdas nepieļāva, bet Šteijs/Kollers pēc sava brauciena cerēja, ka ar to pietiks, lai izdarītu spiedienu uz Vāciju.Austrieši bija par 0,868 sekundēm ātrāki nekā latvieši.
Trasē jādodas tikai Austrijai un Vācijai. 
Elīza Tīruma trases augšdaļā bija lēnāka par Ivanovu, bet viņa virāžas veica pietiekami tīri, taču pirmo reizi olimpiskajās spēlēs viņai kļūda trases lejasdaļā. Stafeti viņa nodeva ar 0,471 sekunžu deficītu. Kristers Aparjods devās trasē un uzreiz sāka deldēt deficītu. Stafetes nodošanas punktā Latvija zaudēja 0,125 sekundes.Bots/Plūme trases vidusdaļā jau deva vadību Latvijas izlasei. Viņi teicami veica braucienu (pievērsim acis kļūdai trases lejasdaļā) un finišā deva 0,313 sekunžu pārsvaru!!!! MEDAĻĀĀĀĀĀ!!
Laiks Latvijas izlases braucienam!
Itālijas kamaniņu braucēja Andrea Vetere savā braucienā bija lēnāka nekā Ivanova (+0,471), Leons Felderers arī neatrada laiku trasē, lai dotu savai komandai vadību, taču viņš sadeldēja deficītu (+0,203), bet Rīders/Kaincvaldners tomēr nespēja savai komandai dot vadību, lai arī viņi veica pietiekami labu braucienu.Itālija piekāpās KOK komandai tikai par 0,185 sekundēm.
Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komanda kā 10. devās trasē. Sieviešu sacensību bronzas medaļas ieguvēja Tatjana Ivanova veica pārliecinošu braucienu, deva savai komandai 0,733 sekunžu pārsvaru pār Kanādu. Romāns Repilovs to pieaudzēja līdz 1,198 sekundēm, bet Deņisevs/Antonovs pārsvaru sāka deldēt. Krievi gan spēja finišā iebraukt par 0,568 sekundēm ātrāk nekā kanādieši.
ASV izlases kamaniņu braucēja Ešlija Farkharsone pakāpeniski audzēja pārsvaru pār kanādieti, dodot savai komandai 0,548 sekunžu pārsvaru. Kriss Mazdzers arī veica pārliecinošu braucienu, bet di Gregorio/Holanders to nespēja nosargāt. Turklāt beigu daļā viņi pieļāva rupju kļūdu, glābās no kritiena un finišā iebrauca 0,506 sekundes aiz kanādiešiem. Labākā Ziemeļamerikas stafetes komanda kamaniņu sportā noskaidrota.
Trinitija Elisa sāka Kanādas izlases stafetes braucienu, un viņa aizvadīja pietiekami tīru braucienu, dodot 0,568 sekunžu pārsvaru savai komandai. Reids Vots turpināja savas kolēģes iesākto, panākot vairāk nekā sekundes lielu pārsvaru. Volkers/Snits turpināja pārsvara audzēšanu, līdz finišu sasniedza 3:05,235 minūtēs, kas bija par 1,901 sekundi ātrāk nekā Polijai.
Kā septītie trasē devās Slovākijas izlase. Katarina Simonakova jau pēc starta pieļāva sīku kļūdu, un viņai ar laika atgūšanu nevedās pietiekami labi. Stafeti viņa nodeva ar 0,131 sekunžu deficītu. 40 gadus vecais Jozefs Niniss lūkoja, kā viņš var dot vadību savai komandai, un viņš teicami veica trases otro posmu. Slovāku divnieks Vaverčaks/Zmijs trasē devās ar 0,248 sekunžu pārsvaru, bet viņi ātri pieļāva kļūdu un izsēja to. Ar to viņu problēmas nebeidzās. Vaverčaks/Zmijs piedzīvoja kritienu un finišu nesasniedza.
Polijas izlases startu stafetē iesāka Klaudija Domaradzka veica ļoti līdzīgu braucienu, kā rumāniete, nododot stafeti zaudējot tikai 0,046 sekundes. Mateušs Sohovičs turpināja poļu sīvo cīņu ar rumāņiem, un pirms pēdējā posma viņi piekāpās tikai 0,030 sekundes. Hmieļevkis/Kovaļevskis aizvadīja drošu braucienu un finišā Polijai deva 0,586 sekunžu pārsvaru pār Rumāniju.
Ukrainas komandai Julianna Tuņicka deva divu sekunžu desmitdaļu pārsvaru, bet Antons Dukačs līdz trases lejasdaļai veica pietiekami labu braucienu, taču tad viņš piedzīvoja kritienu. Arī viņam izdevās tikt atpakaļ kamanās un dod iespēju Liseckim/Stahivam veikt savu braucienu. Ukraiņu divnieks visas trases garumā mocījās ar kamanu savaldīšanu, bet finišā Ukrainas komanda iebrauca trešajā vietā (+1,912). Rumānija joprojām pirmā, Čehija – otrā.
Dienvidkorejas izlasē pirmo posmu veica naturalizētā Ailīna Friša, un viņa trases vidusdaļu veica ar kļūdu. Tas apturēja pārsvara pieaudzēšanu, bet tad beigu daļā viņa piedzīvoja kritienu. Friša paspēja ierāpties kamanās un nodot stafeti Namkju Limam. Tiesa, korejieši jau bija 1,2 sekunžu iedzinējos... Arī Lims trases lejasdaļā izkrita no kamanām, taču spēja tikt atpakaļ un nodot stafeti. Mokošas sacensības Dienvidkorejai. Divnieku ekipāža neko nemainīja, un korejieši palika pēdējā vietā (+3,546)
Sacensības turpināja Ķīnas komanda. Peisjuņa Vana viņa bija lēnāka par rumānieti. Dujao Faņs situāciju nespēja uzlabot, un pēc viņa brauciena ķīniešu deficīts bija 1,2 sekundes. Divnieks Huans/Pens arī nebija konkurētspējīgi, finišā iebraucot 2,490 sekundes aiz Rumānijas.
Raluka Stramaturaru atklāja Rumānijas izlases braucienu, un viņa savā braucienā bija vadībā, salīdzinot ar Čežikovu. Valentīns Kretu turpināja savas kolēģes iesākto darbu, un rumāņu pārsvars sasniedza jau sekundi, bet lejasdaļu Kretu izbrauca ar atsitienu pret apmali. Divnieks Gitlans/Serbans arī trases lejasdaļā glābās no kritiena... taču tas rezultātu neietekmēja. Rumāņi bija par 1,864 sekundēm ātrāki par čehiem – 3:07,692
Čehijas komanda pirmā devās trasē. Anna Čežikova savu braucienu veica pietiekami precīzi, tad trasē devās Mihaels Lejšeks, kuram arī nebija rupju kļūdu. Vejdeleks/Peknis noslēdza Čehijas izlases stafetes braucienu, bet viņiem trases beigu daļā bija kļūda. No kritiena viņi izvairījās. Finišā čehiem rezultāts bija 3:09,556 minūtes. 
Sacensības sākušās!
Stafetes sacensību starta kārtība. 
Šoreiz Latvijas izlasē stafetes komandā būs Elīza Tīruma, Kristers Aparjods un Mārtiņš Bots/Roberts Plūme.
2014. gada Soču olimpiskajās spēlēs Latvijas komanda ar Mārtiņu Rubeni, Elīzu Tīrumu un Juri un Andri Šiciem izcīnīja trešo vietu stafetē. 2018. gadā Phjončhanā Latvijas komandā bija Ulla Zirne, Kristers Aparjods un brāļi Šici, kuri palika sestajā vietā.
Latvijas kamaniņu braucēji aizvadījuši visas individuālās sacensības. Kristers Aparjods bija sarūgtināts par piekto vietu vīriešu sacensībās, norādot, ka bija iespējas cīnīties par medaļām. Brāļi Šici bija noskaņojušies cīņai par zeltu, bet arī palika piektajā, par ko nebija priecīgi. Elīza Tīruma bija reāliste un saprata, ka astotā vieta ir gana labs rezultāts, bet Mārtiņs Bots/Roberts Plūme bija priecīgi par ceturto vietu, lai arī, protams, gribēja būt augstāk. Taču kamaniņu braucēji joprojām ir bez godalgām olimpiskajās spēlēs, un stafetes sacensības viņiem ir pēdējā iespēja Pekinā nepalikt "sausā". 

Tags

Kristers Aparjods Pekinas ziemas olimpiskās spēles Pekina 2022 Roberts Plūme Mārtiņš Bots Elīza Tīruma Kamaniņu sports Olimpiskās spēles Pekina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form