Melbārža ekipāža Phjončhanas spēles noslēdz piektajā vietā; Ķibermanis – TOP10

Melbārža ekipāža Phjončhanas spēles noslēdz piektajā vietā; Ķibermanis – TOP10
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Latvijas bobsleja ekipāžas, ko pilotē Oskars Melbārdis un Oskars Ķibermanis, svētdien noslēdza olimpiskās sacensības četriniekos, izcīnot attiecīgi piekto un 10. vietu.

Sīva cīņa bija par katru pozīciju labāko sešiniekā, un Oskaram Melbārdim /Daumantam Dreiškenam/Arvim Vilkastem/Jānim Strengam ar teicamu ceturto braucienu izdevās atgriezties piektajā pozīcijā, ko viņš pazaudēja pēc trešā brauciena. Ne pārāk veiksmīgu ceturto braucienu aizvadīja kanādietis Kriss Springs, kas ļāva Latvijas ekipāžai uzlabot savu situāciju kopvērtējumā, taču uz vēl augstāku vietu neļāva pacelties šveicietis Riko Peters, kuram arī izdevās labs noslēdzošais mēģinājums.

Oskars Ķibermanis/Jānis Jansons/Helvijs Lūsis/Matīss Miknis šīs sacensības noslēdza ar labu ceturto braucienu, ar kuru atgriezās labāko desmitniekā.

Nenotveramā attālumā pēc trim braucieniem bija izvirzījies vācietis Frančesko Frīdrihs, atļaujot konkurentiem cīnīties tikai par zemāka kaluma medaļām, un atkal bobslejā sanāca dalīta medaļu pozīcija. Pēdējā braucienā pieļaujot dažas kļūdas, mājinieks Junjons Vons tajā piekāpās vācietim Niko Valteram, taču summā abiem identisks rezultāts un dalīta otrā vieta.

Kā zināms, dalīta pirmā vieta Pjhončhanā bija bobsleja divnieku sacensībās.

Kā Latvijas sportistiem un pārējām ekipāžām veicās trešajā un ceturtajā braucienā, lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

Phjončhanas olimpisko spēļu sacensības bobsleja četriniekiem: 3. un 4.brauciens
Šādi ir olimpisko sacensību rezultāti pēc četriem braucieniem bobsleja četriniekiem. Latvijai piektā un 10. vieta!
Frančesko Frīdriham atliek nobraukt līdz finišam, un vācieši bez lieka stresa, ar trešo rezultātu arī pēdējā braucienā kļūst par olimpiskajiem čempioniem.
Junjons Vons uzstumj diezgan vāju startu - 4,93 sekundes, gandrīz atgūst pārsvaru, taču ir nelielas kļūdas, finišā devītais rezultāts, bet summā Vonam ir identisks rezultāts ar Valteru. Atkal bobsleja sacensībās dalītas medaļas, šoreiz sudraba!
Cīņa par medaļām – Niko Valters sāk ar sesto labāko startu, bet viņa pārsvars pār Riko Peteru ir gandrīz trīs sekundes desmitdaļas. Valters braucienā piekāpjas piecām ekipāžām, taču saglabā līderpozīciju kopvērtējumā un nodrošina sev vismaz bronzu.
Džastins Kripss sasniedz jaunu trases rekordu - 4,80 sekundes! Likmes ir augstas, nervi saspīlēti, un Kripss braucienā ir tikai sestais, kopvērtējumā palaižot garām Peteru un arī Melbārdi! 
Šveicieša Riko Petera pārsvars pār Melbārdi bija tikai 0,04 sekundes. Starts - 4,89 sekundes, bet arī šveiciešiem ļoti labs brauciens un ātrums augstāks. Peters apsteidz Melbārdi par 0,02 sekundēm braucienā un par 0,06 sekundēm summā...
Arī Oskars Melbārdis ir gatavs iet uz visu banku. Labākais pašu starts - 4,85 sekundes, precīzi izbrauktas sarežģītākās vietas un pirmais rezultāts braucienā - 49,53 sekundes. Ļoti labs brauciens Oskaram!
Johaness Lohners kļūdās startā un uzreiz pazaudē pārsvaru pār Maijeru. Devītajā virāžā bobs ir šķērsām un finišā vāciešiem tikai 11. rezultāts... Bendžamins Maijers paceļas uz septīto vietu kopvērtējumā, Lohners asotais.
Austrietis Bendžamins Maijers, kurš kopvērtējumā bija astotais, ievērojami uzlabo savu startu – 4,85 sekundes, iet uz visu banku un braucienā dala pirmo vietu ar Andrianovu - 49,56 sekundes.  Maijers Lohneram summā zaudēja tikai 0,03 sekundes, paskatīsimies, kas notiks tālāk...
Amerikānis Kodijs Beskjū ļoti labi veic trases augšdaļu, bet beigās ir tikai devītais rezultāts. Tomēr devīto vietu summā amerikāņi saglabā, Ķibermanim priekšā ir 0,13 sekundes (pēc trešā brauciena pārsvars bija 0,27 sek.).
Francūzis Loiks Kostergs pēc trim braucieniem apsteidza Ķibermani par 0,14 sekundēm. Startā šis pārsvars sarūk uz pusi, francūži pieļauj arī rupju kļūdu, gandrīz apgāžoties devītajā virāžā, un Kostergs finišā ir likumakarīgi pēdējais. Oskars Ķibermanis atgriežas TOP10!
Oskars Ķibermanis uzlabo savu startu – 4,89 sekundes, skaisti izbrauc devīto virāžu un arī pārējo trasi izbrauc precīzi. Rezultāts gan trešais aiz Andrianova un Olsena – 49,63 sekundes, taču ir iespēja atgriezties TOP10!
Polis Mateušs Ļutijs neizmanto iespēju saglabāt 12. vietu, brauciens ir kļūdains un poļi noslīd uz leju, palaižot garām Polonjato.
Kanādietis Niks Polonjato aizvada labu pēdējo braucienu un palielina savu pārsvaru pār Braheru līdz 0,10 sekundēm. Braucienā Polonjato gan tikai trešais aiz Andrianova un Olsena, bet summā vismaz 14.Arī te ir iekšējā cīņa – pēc trim braucieniem Kriss Springs savu tautieti apsteidza tikai par 0,04 sekundēm. Springam savukārt ļoti slikts brauciens, pēdējais rezultāts un viņš pazaudē trīs pozīcijas kopvērtējumā, noslīdot uz provizorisku 16. vietu.
OAR ekipāža, ko pilotē Maksims Andrianovs, aizvada vēl vienu ne pārāk labu braucienu, tomēr beigās izrauj uz šo brīdi labāko rezultātu, - 49,56 sekundes, un no Phjončhanas aizbrauks ar 16. vietu.Šveicietis Klemenss Brahers pieļauj nelielu kļudu startā, kas rada ķēdes reakciju, un iekrātais divu sekunžu pārsvars pār Andriaovu sadilst ļoti ātri, tomēr trases beigas šveicietis veic labi un finišā atgriežas savā 15. vietā, apsteidzot OAR komandu par 0,03 sekundēm. 
Arī Bredlijs Hals piekāpjas Olsenam braucienā, taču summā bija iekrāts pietiekami liels pārsvars, lai briti šīs olimpiskās spēles noslēgtu vismaz 18. vietā.Vēl vienā lokālajā cīņā starp Lielbritānijas ekipāžām Lamins Dīns piekāpjas Halam pēc kļūdas startā, salecot kamanās. Līdz ar to Hals pakāpjas uz 17. vietu.
Amerikānis Džasins Olsens atklāj ceturto braucienu ar 49,56 sekundēm, uzlabojot savu rezultātu.ASV ekipāžu cīņā Niks Kaningems tomēr Olsenu p;arspēj. Braucienā Kaningems ir lenāks, bet summā par 0,01 sekundi savu tautieti pārspēj.
Sacensības sākušās!
Un nu klāt ir pēdējais bobslejistu starts šajās olimpiskajās spēlēs. Atgādinām, ka ekipāžas startēs apgrieztā secībā, Frančesko Frīdriham startējot pirmajam. Ķibermanis startēs desmitais, Melbārdis - 15.
Ledus temperatūra trasē pirms ceturtā brauciena ir mīnus 6 grādi, gaisa temperatūa - mīnus divi grādi.
Ceturtais brauciens paredzēts pl. 4:15 pēc Latvijas laika.
Un pie ceturtā brauciena tiek šīs ekipāžas:
Mazās cīņas – Džastins Olsens trešajā braucienā tomēr izrauj tiesības aizvadīt arī ceturto braucienu! Amerikānis, kuram īsi pirms olimpiādes izdarīja apendicīta operāciju, pietiekami daudz pārspēj Dominiku Dvoržāku, lai izstumtu čehu no TOP20. Kā zināms, pēdējā braucienā startē tikai 20 labākās ekipāžas.
Nākamās ekipāžas jau vairs neapdraud Oskara Ķibermaņa pozīciju. Viņam zaudē gan polis Mateušs Ļutijs, gan kanādietis Kriss Springs, toties poļi tiek garām Polonjato, ar kuru dalīja 13. vietu, bet Springs nobīda savu tautieti pat uz 15. vietu.
Kanādietis Niks Polonjato pietiekami daudz pārspēj Braheru šajā braucienā, lai apsteigtu šveicieti summā un paceltos uz 12. vietu.
Tagad laikam sākas lielo atstatumu laiks - austrietis Klemenss Brahers Frīdriham šajā brauciena vien zaudē iespadīgas 0,83 sekundes, daudz zaudē arī Ķibermanim un varam cerēt, ka Oskars būs pazaudējis tikai šo vienu pozīciju.
Tā arī notiek - francūzis Loiks Kostergs braucienā apsteidz Ķibermani par 0,15 sekundēm un nomaina Oskaru 10. vietā. Kosterga pārsvars gan nav liels, tikai 0,14 sekundes.
Oskaram Ķibermanim paša labākais starts - 4,91 sekundes, bet braucienā arī šoreiz neiztiek bez kļūdām un tikai desmitais rezultāts - 49,34 sekundes. Beskjū attālinājies 0,27 sekunžu attālumā, un Ķibermanim ir risks izkrist no TOP10.
Bendžamins Maijers braucienā apsteidz Lohneru, bet summā joprojām ir aiz vācieša, gan tikai 0,03 sekundes.Amerikānis Kodijs Beskjū braucienā pārspēj tikai Lohneru un arī savu situāciju kopvērtējumā neuzlabo. Iespēja Ķibermanim!
Johanesam Lohneram neizdodas četriniekos iesaistīties cīņā par medaļām - viņš ir lēnākais no septiņiem startējušajiem - 49,10 sekundes. Pēc trim braucieniem Lohners ar Melbārdi dalīja piekto vietu, bet tagad no Oskara atpaliek jau 0,19 sekundes.
Oskars Melbārdis sāk ar labu startu - 4,87 sekundes. Brauciens bez acīmredzamām kļūdām, bet ātrums nav tik augsts kā Peteram un finišā Oskaram piektais laiks , 0,15 sekundes aiz Frīdriha. Kopvērtājumā no dalītās piektās vietas Melbārdis šobrīd pārcēlies uz sesto, sešas sekundes simtdaļas aiz Kripsa.
Šveicietis Riko Peters spēcīgi veic trases beigu daļu, sasniedz lielāko ātrumu un uzrāda otro laiku braucienā - 48,87 sekundes. Summā dalīts laiks ar Kripsu!
Kanādietis Džastins Kripss uzrāda labāko startu - 4,82 sekundes, kas ir atkārtots starta rekords. Arī kanādiešiem nav pretargumentu vāciešiem, ceturtais rezultāts, 0,19 sekundes aiz Frīdriha, vāciešiem summā jau 0,77 sekunžu pārsvars, no Vona Kripss atpaliek 0,28 sekundes.
Niko Valters uzrāda otro labāko startu - 4,90 sekundes, bet braucienā zaudē gan Frīdriham, gan Vonam. No korejieša Vaketrs atpaliek 0,07 sekundes.
Skaļš atbalsts tribīnēs, plīvo karodziņi - startē mājinieki. Junjons Vons trasi veic tīri, taču zaudē Frīdriham 0,13 sekundes un vēl vairāk attālinās no vāciešiem. Tagad Frīdriha pārsvars ir jau 0,42 sekundes. Diez vai korejieši var cerēt uz kāroto zeltu...
Frančesko Frīdrihs sāk ar 48,76 sekundēm trešajā braucienā, kas ir krietni ātrāk nekā otrais.
Sacensības sākušās!
https://twitter.com/a2na_mari9a/status/967556667842932736
https://twitter.com/UStrautmanis/status/967554620288462848
Atgādinām, kāds ir kopvērtējums pēc diviem braucieniem:
https://twitter.com/UStrautmanis/status/967536029203771392
Arī izlases treneris Sandis Prūsis nevarēja uzreiz atrast skaidrojumu kāpēc rezultāti ir tādi, kādi tie ir:https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/prusis-biju-piesardzigs-pirms-cetriniekiem.d?id=49780349
Lai arī pēc otrā brauciena "mazais" Oskars pacēlās no 15. uz 10. vietu, apmierināts viņš ar sacensību sākumu nav:https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/delfi-phjonchana-kibermanis-ar-stumejiem-nespej-izskaidrot-vaja-starta-iemeslus.d?id=49780309
Tā otrā virāža...https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/melbardis-kluda-otraja-viraza-izsita-no-ritma.d?id=49780287
Kā zināms, sestdien tika aizvadīti pirmie divi braucieni un piektajā vietā ir Oskars Melbārdis, Oskars Ķibermanis ir desmitais.https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/melbarza-cetrinieks-pec-pirmas-dienas-phjonchana-ienem-triskarsi-dalitu-piekto-vietu-kibermanis-ielauzas-top10.d?id=49779573
Labrīt šajā svētdienas rītā! Šodien Phjončhanā notiek pēdējās šīs olimpiādes sacenības un medaļu sadalījumu uzzināsim arī Latvijai tik aktuālajā bobslejā.

Source info

DELFI Sports


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Tuvākie Latvijas izlases starti
Tuvākās medaļu izcīņas