'Pekina 2022': Dukuri pēc pirmās sacensību dienas ārpus Top 5
Foto: AP/Scanpix/LETA

Latvijas sportisti Martins Dukurs un Tomass Dukurs ceturtdien uzsāka dalību Pekinas olimpisko spēļu skeletona sacensībās, Martinam pēc pirmās sacensību dienas ieņemot sesto vietu, bet Tomasam atrodoties astotajā pozīcijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc pirmās sacensību dienas vadībā ir Vācijas sportists Kristofers Grothērs, kurš abos braucienos uzrādīja labāko rezultātu. Otro vietu ieņem viņa tautietis Aksels Jungs (+0,70 sekundes), bet trešajā pozīcijā ir Ķīnas sportists Jaņs Veņgans (+0,75).

Martins Dukurs neatpaliek tālu no labāko trijnieka, bet Grothēram piekāpjas par 0,91 sekundēm. Savukārt Tomasam Dukuram (+1,22) cerības uz medaļu ir mazākas.

Martins pirmajā braucienā kamanas iestūma ļoti labi (4,70 sekundes), taču, sākot ar lielu kļūdu aplī, neveica precīzu braucienu, līderim Kristoferam Grothēram piekāpjoties par 0,62 sekundēm. Savukārt Tomass Dukurs veica šķietami precīzāku braucienu, kas ļāva trases lejasdaļā sasniegt lielāku ātrumu nekā brālim. Tomēr viņš pēc pirmā brauciena bija astotais (+0,76).

Pēc pirmā brauciena vadībā bija izcilu braucienu veikušais Grothērs, no viņa par 0,36 sekundēm atpalika Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) sportists Aleksandrs Tretjakovs, savukārt trešais bija Veņgans (+0,43), kuram braucienu pabojāja vien paša uzskatāmās kļūdas.

Tomass otrajā braucienā uzrādīja labāku startu, bet braucienu aizvadīja par 0,03 sekundēm lēnāk. Siguldas trases starta rekorda īpašnieks Jiņs Džens, kurš pirmajā braucienā uzstādīja arī Pekinas trases rekordu, no viņa mazliet atrāvās.

Savukārt Martins atstatumu līdz tuvākajiem pretiniekiem samazināja, sagaidot viņu kļūdas. Dukurs vēlreiz nobrauca ar tādu pašu rezultātu (1:00,62), bet nekvalitatīvus braucienus aizvadīja KOK sportisti Rukosujevs un Tretjakovs, kā arī Jaņs. Kamanas gan atkal izcili slīdēja Akselam Jungam, kurš pakāpās uz otro vietu.

Skeletona sacensības noslēgsies piektdien, kad sportisti aizvadīs trešo un ceturto braucienu. Trešā brauciena starts sagaidāms pulksten 14.20.

Portāls "Delfi" piedāvāja sacensību teksta tiešraidi, kurā lasāms detalizētāks notikumu apraksts.

Pekinas olimpiskās spēles: Skeletons, vīrieši. Pirmā sacensību diena
Braucienus vēl veiks sportisti, kuri ir ārpus labāko 20 skaita. Savukārt Latvijas līdzjutēji turpināt sekot līdzi varēs piektdien, kad pulksten 14.20 gaidāms trešais brauciens.
Top 10 pēc diviem braucieniem:
Grothērs! Atkal lēns starts, bet pārliecinoši precīzākais brauciens, izcils ātrums un vēlreiz labākais rezultāts braucienā. Vācietim ir jau 0,70 sekunžu pārsvars!
Tretjakovs finišē tikai trešais! KOK sportists nobrauc gandrīz par pussekundi lēnāk nekā pirmo braucienu. Liekas korekcijas, atsitieni pret apmalēm. Nekvalitatīvs brauciens. Taču Dukuriem joprojām priekšā.Martins ir piektais, Tomass septītais. Grothērs šobrīd var pieteikties uz zeltu. Konkurenti nav labi nobraukuši.  
Veņgans arī paliek aiz Junga! Vēl viens ne pārāk precīzs brauciens, kas ietekmē arī kamanu ātrumu. Ķīnas sportists gan finišē otrais. Otrajā braucienā otrais labākais laiks joprojām Martinam.
Rukosujevs piekāpjas Jungam! Izcilais starta laiks šoreiz mazliet sliktāks, bet galvenokārt jau KOK sportista sekmes ietekmē pastāvīgā trajektorijas koriģēšana ar kājām. Cieš arī iepriekš tik labais ātrums, un viņš veic tikai ceturto labāko braucienu. Tiesa, ieņem otro vietu.Martins atkāpjas uz trešo vietu (tikai 0,04 sekundes līdz Rukosujevam), bet Tomass ir piektais.
Šķiet, ka nekas praktiski nemainās. Aksels Jungs atkal veic diezgan "netīru" braucienu. Lieki atsitieni augšdaļā, īsi pirms apļa un arī trases lejasdaļā. Taču ātrums atkal lielāks nekā Martinam, un arī pozīcija tiek nosargāta.Martins otrajā vietā, Tomass ceturtais.
Martins saglabā pārsvaru pār Jiņu! Atkal nesanāk aplis. Šoreiz gan korekcijas ar kājām viņš veic, izbraucot no tā. Ātrums pirmajās kontrolatzīmēs ir pat lēnāks, bet beigās tiek uzlabots. Identisks rezultāts kā pirmajā braucienā. Tas neliek cerīgi skatīties uz iespējām tikt pie medaļas.
Jiņs pārspēj Tomasu, un arī uzrāda labāku rezultātu braucienā. Starts ķīnietim šoreiz nesanāk tik labs (4,62) sekundes, taču joprojām ir augstākajā līmenī. Viņš dažas virāžas izbrauc ar ļoti īpatnēju trajektoriju, bet tas laikam par sliktu nav nācis. Tomass otrajā vietā.
Tomass ievērojami uzlabo startu (4,79) un nosargā vadību! Tiesa, rezultāts sanāca mazliet sliktāks, lai gan, izņemot atsitienu augšdaļā, vismaz vizuāli lielu kļūdu nebija.
Gasners nobrauc gandrīz identiski kā pirmo braucienu. Starts tāds pats (4,86), ātrums arī teju bez izmaiņām. Brauciens atkal pietiekami precīzs, bet rezultāts netiek īpaši uzlabots. Pirmā vieta. Nākamais brauks Tomass.
Baņiss tieši pirms apļa veic mazu "driftu". No šī brīža itālis zaudē savu pārsvaru, piekāpjoties korejietim, kurš iekļuvis Top 10. Par galvenajiem pretendentiem uz labām vietām gan var uzskatīt tieši ātrāko devītnieku. Lielā intriga sākās tagad!
Pēc vairākiem sportistiem, kuri neprecīzi izbrauc lejasdaļu, to kaut cik veiksmīgi paveic Seungi Jungs, kurš nosargā līdera godu. 
Gaspari beigās pēc pamatīga atsitiena pret apmali varēja arī izkrist no kamanām. Itālis meistarīgi saglabā līdzsvaru, bet finišē vien ceturtais (+0,08). Nākamais brauc Baņiss, bet tad jau pienācis Top 10.
Savu 13. pozīciju noturēs Juns Sonbins, kurš gan veica vēl vienu kļūdu pilnu braucienu. Viņam 0,06 sekunžu pārsvars pār abiem sekotājiem.
Vestons kamanas iestumj 4,64 sekundēs! Izcils starts, kam seko neprecīzs brauciens. Teju pussekundi lielais pārsvars tiek izsēts. Finišā viņam vienāds rezultāts ar Maieru. 
Maiers pēc drausmīga starta (4,95) veic diezgan precīzu braucienu, attīsta pagaidām labāko ātrumu un ar krietni uzlabotu rezultātu pārņem vadību. Vestonam būs grūti nosargāt savu pozīciju.
Markuss Vaiets nobrauc lēnāk nekā iepriekš. Trases ievads šķiet pietiekami labs, taču lejasdaļā krīt gan ātrums, gan britam nākas piekoriģēt trajektoriju. Heraskevičs joprojām pirmais, Vaiets pozīciju aiz viņa.
Heraskevičs nobrauc mazliet labāk nekā pirmo braucienu. Ātrums finišā liels, bet, kā jau ierasts, lēnie starti ukrainim traucē. Viņš pārņem līderpozīcijas. Ukrainas sportistam piekāpjas austrietis Šlintners, kurš neaizvada pārāk precīzu braucienu.
Enzijs nobrauc ātrāk par Bleizeru un saglabā vismaz 19. pozīciju.
Otrie braucieni sākušies!
Tūlīt gaidāmi otrie braucieni. Atgādinām, ka tie sāksies no 20. pozīcijā esošā sportista Endrjū Bleizera.
Otrais brauciens gaidāms pulksten 5.00. 
Pirmā brauciena Top 10:
Atlikušie četri sportisti diži neietekmē situāciju kopvērtējumā. No viņiem uz Top 20 piesakās tikai kanādietis Bleiks Enzijs, kurš ieņem 19. vietu.
Kas par trases rekordu Jiņam (4,60 sekundes!) Augšdaļu viņš izbrauc kā pārliecinošs līderis, taču kaut kas ap apli viņam pagalam nojūk. Negaidīti lēns ātrums un finišā viņš ir septītais (+0,74). Tiesa, atstumjot Tomasu uz astoto vietu.
Šlintners ieņem 15. vietu, finišējot tieši aiz tautieša Maiera. Nākamais brauks Jiņs, pēc kura varēsim apkopot pirmā brauciena rezultātus.
Markuss Vaiets (Lielbritānija) brauc vēl kaut cik precīzi, taču viņam kamanas pagalam neslīd. Lejasdaļā tikai 17. (no 19) ātrums, un laikam loģiska 15. vieta. Vaietu varbūt pat var izslēgt no to sportistu pulka, kas cer uz Top 10.
Jaņs Veņgans ieņem trešo vietu! Ķīnietis ļoti ilgi ir priekšā pat Grothēram, un viņam uz brīdi ir ātrākais laiks. Taču ar laiku sāk krāties pat ļoti uzkrītošas kļūdas, Jaņam piekāpjoties par 0,43 sekundēm.Martins jau sestais, bet Tomass ir septītais.
Gaspari līdzvērtīgs brauciens savam tautietim. Desmitā vieta un 1,20 sekundes līdz līderim Grothēram. Tagad kārta Veņganam!
Baņiss ieņem astoto vietu (+1,05). Labs starts un ātrums, bet laikam tomēr brauciena kvalitātes ziņā itālis vēl nav spējīgs pacīnīties par pašām augstākajām vietām.
Divi meistarīgie braucēji, bet lēno startu meistari Maiers un Heraskevičs finišē viens aiz otra. Austrietim 11. vieta, bet ukrainis ir 12. pozīcijā. Abi vairāk nekā sekundi atpaliek no Grothēra.Tagad abi itāļi... Baņiss treniņos bija labs, bet mēs noteikti gaidām abus ķīniešus.
Aleksandram Gasneram gan ļoti lēns starts, gan ne pārāk veiksmīgi izbraukta trases augšdaļa. Toties arī viņam ļoti labs ātrums. Septītā vieta, un neatpaliek daudz no Dukuriem (+0,11 no Tomasa).
Rukosujevs iekāpj trijniekā! Lūk, kā... Jauns trases rekords (4,66) varbūt pat bija gaidāms. Jaunais KOK sportists to pierādīja jau treniņos. Taču tam seko arī labs brauciens, Rukosujevam ilgi spēkojoties līdzvērtīgi ar Grothēru. Trases lejasdaļa viņam nesanāk tik labi. 0,48 sekundes līdz Grothēram. Dukuri jau piektais un sestais.
Arī olimpiskajam čempionam Junam Sonbinam kamanas neslīd. Pats gan pēc apļa sāk kļūdu virkni, kuru dēļ pagaidām ir septītajā vietā. Tomēr korejieši jau kādu laiku vairs nav pierādījuši spējas konkurēt par augstām vietām.
Seungi Jungs uzstāda jaunu starta rekordu (4,67). Taču tūlīt pat pieļauj palielu kļūdu, drīz vien nobrauc šķībi, un no ātruma nav ne miņas. Korejietis sestais (+1,18). Martina un Tomasa (4. un 5.) pozīciju apdraudētāji gan vēl tikai sekos...
Brits Vestons trases augšdaļā vēl piesakās konkurencei ar Martinu, taču kļūdiņas krājas, bet kamanas slīd pavisam lēni. Beigās loģiska sestā vieta.
Jungs "izbīda" Dukuru no trešās vietas. Šķiet, ka pagaidām neprecīzākais brauciens, vērtējot tieši medaļu pretendentus. Taču pamazām vācieša ātrums kāpj līdz trases lejasdaļā viņam ir otrais ātrākais laiks. 0,50 sekundes līdz tautietim, bet 0,12 sekunžu pārsvars pār Martinu.
Martins tikai trešais... 0,62 sekundes līdz Grothēram! Negaidīti labs starts (4,70 sekundes), kas ievērojami pārspēj treniņos redzēto. Taču liela kļūda aplī, un vairākas mazākas kļūdas arī pēc tam. Beigās ātrums jau lēnāks nekā Tomasam, un Martins arī ievērojami piekāpjas Tretjakovam.
Tomass par 0,76 piekāpjas Grothēram. Trešā vieta... Grūti pat viņam pārmest par brauciena precizitāti. Taču pagaidām lēnākais starts, un arī kamanas lēnāk slīdēja nekā Tretjakovam. Iespējams, ka katra sīkā kļūdiņa viņam tādēļ maksā vairāk.
Tretjakovam ierasti labs starts un pat negaidīti precīzs brauciens. Taču viņš Grothēram piekāpjas par 0,36 sekundēm! Trases beigu daļā KOK sportistam kamanas pat slīdēja ātrāk. Šķiet, ka vācietis būs veicis ļoti labu braucienu.Nākamais brauks Tomass!
Nu jau sacensības sākas pa īstam. Kārta Grothēram... Precīzi vienā minūtē veikts brauciens! Tas ir ļoti labs rezultāts. Vācietis izbrauca teju bez atsitieniem, un pēdējā kontrolatzīmē bija jau 10 km/h ātrāk nekā Romanovs. Grothēru būs grūti pārspēt.
Daniils Romanovs ļoti ātri iestumj kamanas (4,69 – jauns trases rekords, kuru nebūs tik viegli lauzt). Bet vājš brauciens, lēns laiks un trešā vieta.
Olimpiskais debitants Endrjū Bleizers no ASV nav starp favorītiem. Viņam ātrs starts, bet "netīrs" brauciens. Pirmā vieta vien uz īsu laiku.
Sacensības sākušās! Mirambels devis trasē. Spānis "izdauzās" pa apmalēm, bet vismaz pēc vairākām desmitgadēm varēs teikt mazbērniem, ka bijis olimpiskā rekorda īpašnieks. Nebūs melots.
Konkurenti startē gan pirms, gan pēc Dukuriem. Ceturtais brauks Grothērs, piektais – Tretjakovs. Savukārt tieši pēc Dukuriem trasē dosies Jungs.
Dukuri startēs viens pēc otra. Tomass trasē dosies sestais, bet Martins – septītais.
https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/dukuri-nosledzosaja-treninu-diena-nestarte-top-3-ieklust-abi-kiniesi.d?id=54035070
Grūti arī spriest par treniņu rezultātiem. Brāļi Dukuri tajos neizcēlās, bet pēdējo treniņu dienu izlaida.https://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/zinas/pekina-2022-dukurus-treninos-apsteidz-kiniesi-tomass-atkal-atraks-par-martinu.d?id=54031350
Šogad prognozes izteikt šķiet īpaši grūti. Uz medaļām varētu pretendēt ne tikai brāļi Dukuri, bet arī trīs Vācijas sportisti (Gasners, Grothērs un Jungs), KOK vienības pārstāvji Rukosujevs un Tretjakovs, kā arī mājinieki Jaņs un Jiņs, kuri neizcēlās PK sezonas laikā, bet īpaši ātri bijuši treniņos.
Labrīt visiem, kuri šajā agrajā stundā piecēlušies un pievērsušies portāla "Delfi" teksta tiešraidei! Pulksten 3.30 ar Spānijas sportista Andera Mirambella startu oficiāli sāksies Pekinas olimpisko spēļu sacensības skeletonā!

Tags

Pekinas ziemas olimpiskās spēles Pekina 2022 Martins Dukurs Olimpiskās spēles Pekina Skeletons Tomass Dukurs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form