Priedulēnas 19.vieta Pasaules kausa posmā pietuvina skeletonisti Soču Olimpiādei

Priedulēnas 19.vieta Pasaules kausa posmā pietuvina skeletonisti Soču Olimpiādei
Foto: EPA/LETA

Latviešu skeletoniste Lelde Priedulēna piektdien ierindojās 19.vietā Pasaules kausa sestā posma sacensībās, kas risinās Īglsas trasē Austrijā.

Iegūtā vieta uzlabojusi latvietes cerības kvalificēties Soču ziemas olimpiskajām spēlēm. Šis bija pēdējais Pasaules kausa posms, kura rezultāti tiks ņemti vērā olimpiskajā atlasē.

Abos braucienos Priedulēna uzrādīja 19.labāko laiku, bet kopumā sacensībās startēja 21 sportiste.

Par uzvarētāju kļuva Elizabete Jarnolda no Lielbritānijas, kura par 0,32 sekundēm apsteidza ASV sportisti Noelu Pikusu-Peisu. Savukārt trešā vēl 0,35 sekundes nopakaļus sekoja austriete Janīne Floka.

Priedulēna uzvarētājai divu braucienu summā piekāpās par 2,21 sekundi, apsteidzot arī savu sīvāko konkurenti cīņā par olimpisko ceļazīmi Josku le Konti no Nīderlandes.

Atlase Soču olimpiskajām spēlēm norisināsies līdz 19.janvārim, un Olimpiādē piedalīsies 30 vīriešu skeletonisti un 20 sievietes. Sportistu atlase tiks veidota pēc Nāciju ranga.

Kā pirms šī posma bija izteicies Priedulēnas treneris Dainis Dukurs, latvietei galvenais bija saglabāt savu vietu Pasaules kausa kopvērtējuma divdesmitniekā un cerēt, ka kvotu sadalē viņai tiks piešķirta kāda no potenciāli divām brīvajām vietām.

Source info

LETA


Lasi vēl

Tuvākie Latvijas izlases starti
Tuvākās medaļu izcīņas