Sporta arbitrāžas tiesa atceļ Tretjakova un vēl 27 Krievijas sportistu diskvalifikācijas

Sporta arbitrāžas tiesa atceļ Tretjakova un vēl 27 Krievijas sportistu diskvalifikācijas
Foto: AFP/Scanpix

Starptautiskā Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) ceturtdien Lozannā pieņēma lēmumu atcelt Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) piespriestās diskvalifikācijas 28 Krievijas sportistiem.

CAS saņēma 42 Krievijas sportistu apelācijas par piespriestajām diskvalifikācijām no olimpiskajām spēlēm, un apmierināja 28 no tām. Apelācija tika apmierināta arī skeletonistam Aleksandram Tretjakovam, kurš 2014. gada Soču olimpiskajās spēlēs ieguva pirmo vietu, apsteidzot latvieti Martinu Dukuru.

Diskvalifikācija atcelta arī kamaniņu braucējiem Albertam Demčenko un Tatjanai Ivanovai. Viņi bija Krievijas stafetes komandas sastāvā, kas Sočos ieguva otro vietu un apsteidza Latvijas izlasi, kam pienācās bronza.

Savukārt apelācija apmierināta daļēji bobslejistiem Aleksandram Zubkovam, Aleksejam Vojevodam, Aleksandram Kasjanovam, Aleksejam Puškarjovam un Ilviram Huzinam. Līdz ar to Latvijas bobslejistiem pienākas pārdalītās Soču medaļas pēc Krievijas ekipāžu diskvalifikācijas.

CAS izskatīja katra sportista individuālo lietu un uzklausīja katra sportista viedokli. Pēc lietu materiālu izskatīšanas 28 sportistu diskvalifikācijas tika atceltas un piespriestās sankcijas tika anulētas.

Līdz ar diskvalifikācijas atcelšanu 28 sportisti teorētiski varētu piedalīties gaidāmajās olimpiskajās spēlēs, taču viņiem jāsaņem ielūgums no SOK.

CAS kopumā daļēji apmierināja 11 sportistu apelācijas, bet organizācija norāda, ka šajā gadījumā viņiem paliek spēkā SOK piespriestā diskvalifikācija. Viņiem tiek atcelts mūža aizliegums piedalīties olimpiskajās spēlēs, bet Phjončhanā piedalīties tik un tā nevarēs. Vēl trīs Krievijas sieviešu biatlona komandas pārstāvēm galīgais lēmums būs jāgaida, un tas tiks pieņemts pēc Phjončhanas olimpiskajām spēlēm.

SOK par valsts atbalstītās antidopinga programmas pārkāpumiem 2014. gada Soču olimpiskajās spēlēs diskvalificēja 43 Krievijas sportistus, un viņiem liegta dalība Phjončhanas spēlēs. Krievijai atņēma 13 no 33 iegūtajām olimpiskajām medaļām.

CAS pieņēma lēmumu diskvalifikācijas atcelt šiem sportistiem:
Dmitrijam Truņenkovam, Aleksejam Ņegodailo, Olgai Stuļņevai, Ludmilai Udobkinai (visi – bobslejs), Aleksandram Tretjakovam, Sergejam Čudinovam, Jeļenai Ņikitinai, Olgai Potiļicinai, Marijai Orlovai (visi – skeletons), Aleksandram Ļegkovam, Jevgeņijam Belovam, Maksimam Viļegžaņinam, Aleksejam Petuhovam, Ņitikam Kriukovam, Aleksandram Bessmetniham, Jevgeņijai Šapovalovai, Natālijai Matvējevai, (visi – distanču slēpošana), Olgai Fatkuļinai, Aleksandram Rumjancevam, Ivanam Skobrjovam, Artjomam Kuzņecocam (visi – ātrslidošana), Tatjanai Ivanovai, Albertam Demčenko ( abi – kamaniņu braukšana), Jekaterinai Ļebedevai, Jekarinai Paškevičai, Tatjanai Buriņai, Annai Ščukinai, Jekaterinai Smoļenčevai (visas – hokejs).

Diskvalifikācijas atceltas daļēji:
Aleksandram Zubkovam, Aleksejam Vojevodam, Aleksandram Kasjanovam, Aleksejam Puškarjovam un Ilviram Huzinam (visi – bobslejs), Jūlijai Ivanovai, Jūlijai Čekaļovai, Anastasija Docenko (visas – distanču slēpošana), Gaļinai Skibai, Annai Šibanovai, Innai Djubanokai (hokejs).

Noklausīšanās pārceltas:
Olgai Zaicevai, Olgai Viļuhinai, Janai Romanovai (visas – biatlons).

Source info

DELFI Sports


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Tuvākie Latvijas izlases starti
Tuvākās medaļu izcīņas