Par Pekinas olimpisko spēļu čempioni daiļslidošanā sievietēm ceturtdien, 17. februārī, kļuva Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komandas sportiste Anna Ščerbakova, bet dopinga skandālā ierautā Kamila Vaļijeva izvēles programmā pieļāva vairākas kļūdas, ieņemot vien ceturto vietu.

15 gadus vecā Vaļijeva pēc īsās programmas bija līdere, tomēr sarežģītajā izvēles programmā piedzīvoja pāris kritienus, vēl vairākos tehniskos elementus izpildīja nepilnīgi, šajā programmā uzrādot vien piekto labāko rezultātu.

Par olimpisko čempioni kļuva Ščerbakova, kura bija otra labākā gan īsajā, gan izvēles programmā. Summā viņa ieguva 255,95 punktus, bet sudraba medaļu ieguva vēl vien KOK komandas pārstāve, izcili izvēles programmu izpildījusī Aleksadra Trusova. 17 gadus vecā Trusova summā ieguva 251,73 punktus.

Pirms sacensībām daudzi daiļslidošanas eksperti prognozēja, ka KOK sportistes ieņems visu goda pjedestālu, tomēr Vaļijevas nedrošais sniegums neļāva to realizēt. Trešo vietu un bronzas medaļu izcīnīja japāniete Kaori Sakamoto, kura bija trešā labākā arī abās programmās atsevišķi. Summā Japānas sportiste ieguva 233,13 punktus, bet Vaļijeva ceturtajā vietā palika ar 224,09 punktiem.

Tādējādi visas trīs labākās sportistes saņems Pekinas olimpisko spēļu medaļas. Kā iepriekš norādīja Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK), sieviešu daiļslidošanas sacensībās netiks rīkota apbalvošanas ceremonija, ja starp trīs labākajām būs Vaļijeva. Šāds piesardzības solis tika sperts, jo, kā zināms, Vaļijeva iesaistīta dopinga skandālā, un viņas lieta tiks skatīta tikai pēc olimpiskajām spēlēm.