Foto: Privātais arhīvs
Augusts, iespējams, ir pēdējais brīdis, kad uz pilnu klapi izbaudīt šašlika un citu uz oglēm gatavotu ēdienu burvību, jo, kas zina, kādi laikapstākļi būs sagaidāmi septembrī. Tādēļ piedāvājam iepazīt Rīgas apslēptās "pērles" - laika un piekasīgu klientu pārbaudi izturējušas vietas, kuru ēdienkartēs goda vieta atvēlēta latviešu "nacionālajam" ēdienam – šašlikam.

Mūsu sarakstā iekļauto iestāžu ārējo izskatu un atrašanās vietas var raksturot ar sakāmvārdu "Neskati vīru no cepures", jo teju visu šo vietu apmeklējums līdzinās iekāpšanai laika mašīnā, vienā mirklī nokļūstot padsmit un pat vairāk gadus senā pagātnē. Ja vēlies nobaudīt tiešām garšīgu šašliku kolorītā interjerā, šīs tūristu acīm apslēptās ēstuves, kas atrodas dažādos galvaspilsētas nostūros, nudien ir apmeklēšanas vērtas. Un, starp citu, lai tevi nemulsina pie blakus galdiņa sēdošie treniņtērpos tērptie "rajončika" puiši, kas, gaidot savas šašliku porcijas, gredzenotajos pirkstos virpina "bembja" atslēgas, jo tas ir īpašs vietas kvalitātes rādītājs.

Foto: Publicitātes foto

Saraksts ir subjektīvs un veidots, balstoties uz savu pieredzi, kā arī draugu, radu, paziņu, kolēģu, un dažādu sociālo tīklu domubiedru grupu aptauju. Ja arī tev zināma kāda ieteikšanas vērtu vieta, kur par saprātīgu cenu var nobaudīt tiešām garšīgu šašliku, neturi sveici zem pūra – padalies komentāros.

Dārzciems – 'Šašliku pagasts'

Dreiliņi – 'Talifa'

Ulbroka – 'Armēņu virtuve'

Imanta – 'Zelta pakavs'

Foto: Publicitātes foto

Vecmīlgrāvis – bārs 'Nika'

Mežciems – kafejīca 'Vilavi'

Foto: Privātais arhīvs

Jaunciems – 'Piepe'

Foto: Privātais arhīvs

Mīlgrāvis – Šašliki 'Mangaļos' jeb 'šašlička'

Centāltirgus – 'Uzbeku šašliks'

Foto: Privātais arhīvs
Foto: Privātais arhīvs

Beberbeķi – grilbārs 'Šašliki' jeb 'Ceļmallapa'

Foto: Publicitātes attēls

Zīmīga vietiņa Jūrmlas šosejas malā, kas darbojas jau no 1994. gada. Šo vairāk nekā 20 gadu laikā ir krietni papildinājusies ēdienkartes grilēto ēdienu sadaļa un iemantots prāvs pastāvīgo apmeklētāju pulks. Kā liecina jūsmīgās klientu atsauksmes, tad "Ceļmallapas" šašliki ir tiešām stabila vērtība, kas neliks vilties – vienmēr gardi, lielas porcijas un samērīgas cenas. Uzteicama ir arī vienkāršā, nepiespiestā atmosfēra, draudzīgs personāls un iespēja vasarā ieturēt maltīti āra lapenē. Pietiekoši daudz iemeslu, lai te piestātu iestiprināties pa ceļam uz saules pelžu baudīšanu kūrortpilsētā.

Foto: Publicitātes foto

Īss ieskats ēdienkartē:

  • Vistas filejas šašliks – 4,90 eiro;
  • Vistu šķiņķīši bez kauliem – 4.30 eiro;
  • Cūkgaļas šašliks vai ribiņas – 4,10 eiro;
  • Cūkas karbonāde ar kauliņu – 6,20 eiro.

Te iespējams nobaudīt arī tādus retāk sastopamus šašlika veidus kā teļa, tītara un pīles šašliku, kā arī grilētu jēra steiku (11,50 eiro) un liellopa filejas steiku (13,10 eiro).

Piedevas:

  • Lavašs – 1,30;
  • Frī, rīsi, vārīti apcepti tupeņi vai svaigi dārzeņi pēc izvēles – 1,65 eiro;
  • Fritētas kartupeļu bumbiņas (kroketes) – 2,50;
  • Kartupeļu pankūkas (1 gab.) – 0,80 eiro;
  • Mērces – 0,50-0,70 eiro.

Adrese: Beberbeķu iela 58
Mājaslapa: www.sasliki.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!