Fоtо: Publicitātes foto

5. septembrī, izstādē "Riga Food 2018" paziņoja un apbalvoja Latvijā ražoto augstas kvalitātes piena produktu konkursa uzvarētājus vairākas kategorijās: "Gada jaunais produkts", "Biezpiens ar tauku saturu 0,5%", "Goudas tipa siers", "Kefīrs ar tauku saturu līdz 2,5%" un "Saldie biezpiena izstrādājumi", informē starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības "BT 1" mediju koordinatore Inese Libere.

Konkursa mērķis ir popularizēt piena produktu lietošanu Latvijas iedzīvotāju uzturā, kā arī apkopot piena pārstrādes uzņēmumu un meistaru pieredzi jaunu piena produktu ražošanā. Tas parāda Latvijas iedzīvotājiem piena uzņēmumu spējas saražot ar katru gadu arvien vairāk ne tikai kvalitatīvas jau stabilas vērtības produktus, piemēram, biezpienu, sieru vai krējumu, bet arī pārsteigt Latvijas pārtikas produktu patērētājus ar jaunām, pārsteidzošām un vēl nesavienotām garšu kombinācijām.

"Šogad piena pārstrādes uzņēmumi atkal ir pacentušies, lai pārsteigtu garšas kārpiņas ar jaunām, nebijušām garšu un smaržu kombinācijām. Piena pārstrādes uzņēmumi kārtējo gadu ir pierādījuši, ka varam būt inovatīvi un katrs uzņēmums, savienojot labākās izejvielas, meistaru prasmes un izdomu, ir spējuši mūs pārsteigt, tāpēc aicinām ikvienu nobaudīt ne tikai produktus no godalgoto saraksta, bet veikalu plauktos izvēlēties Latvijā ražotus, kvalitatīvus piena produktus, atbalstot savus piena ražotājus un pārstrādātājus," norāda kooperatīvās sabiedrības "Latvijas Piensaimnieku Centrālā Savienība" (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Fоtо: Publicitātes foto

2017./2018. gada jauno produktu konkursa kategorijā "Skābpiena dzērieni un skābais krējums" 1. vieta un starptautiskās izstādes "Riga Food 2018" zelta medaļa un atzinības raksts piešķirts "Tukuma piens" ražotajam "Turku jogurts" (meistare Linda Lietiņa). 2. vietu un izstādes "Riga Food 2018" sudraba medaļu, atzinības rakstu saņēma "Jaunpils Pienotava" par "Rjaženka" (meistare Liene Jurēvica). 3. vieta un starptautiskās izstādes bronzas medaļa un atzinības raksts piešķirts AS "Valmieras piens" ražotajam "Lakto, raudzēts piena produkts ar zaļo ābolu piedevu" (meistare Aina Birnbauma).

2017./2018. gada jauno produktu konkursa kategorijā "Biezpiens un biezpiena izstrādājumi" 1. vieta un "Riga Food 2018" zelta medaļa un atzinības raksts piešķirts "Smiltenes piens'' ražotajai "Siera kūkai ar tumšo šokolādi un aveņu ievārījumu, un čilī" (meistarei Vita Puriņa). 2. vieta un izstādes sudraba medaļa un atzinības raksts piešķirts "Rīgas Piensaimnieks" ražotajam "Mango biezpiena sieriņam "Kārums" mango glazūrā" (meistare Zaiga Vāne). 3. vietu un "Riga Food 2018" bronzas medaļu, atzinības rakstu saņēma "Latgales Piens" ražotajam "Svaigajam sieram ar kūpinātu lasi un citronpipariem" (meistare Irēna Veidiņa).

2017./2018. gada jauno produktu konkursa kategorijā "Sieri" 1. vietu ieguva un "Riga Food" zelta medaļu, atzinības rakstu saņēma "Cesvaines piens" par "Ementāles sieru" (meistars Raimonds Līcītis). 2. vieta un izstādes sudraba medaļu, atzinības raksts piešķirts "Smiltenes piens" ražotajam nogatavinātajam puscietajam sieram "Provolone" (meistare Jeļena Lagzdiņa). 3. vieta, "Riga Food 2018" bronzas medaļa un atzinības raksts piešķirts "Vecsiljāņi" ražotajam "Ievas sieram ar pesto" (meistare Ieva Midega).

Saldo biezpiena izstrādājumu kategorijā 1. vietu un "Riga Food 2018" zelta medaļu, kā arī atzinības rakstu saņēma "Tukuma Piens" ražotais "Saldais biezpiens "Citroniņš"" (meistare Sarmīte Krafte). 2. vieta un izstādes sudraba medaļa un atzinības raksts tika piešķirts "Rīgas Piensaimnieks" ražotajam "Biezpiena krēmam "Kārums" ar zemenēm un ērkšķogām" (meistare Daiga Straume). 3. vietā ierindojās un "Riga Food 2018" bronzas medaļu un atzinības rakstu ieguva "Jaunpils Pienotava" par "Desertu "Saldais"" (meistare Aiva Kazlapa).

Kategorijā "Kefīrs ar tauku saturu līdz 2,5%" 1. vietu izcīnīja un "Riga Food 2018" zelta medaļu un atzinības rakstu saņēma "Tukuma Piens" "Kefīrs 2%" (meistare Zeltīte Čemme). 2. vietā ierindojās un starptautiskās izstādes sudraba medaļa un atzinības raksts nonāca pie "Talsu piensaimnieks" par "Talsu kefīrs 2,5%" (meistares Dina Zazīte un Lilija Afoņina). 3. vieta un "Riga Food 2018" bronzas medaļa, kā arī atzinības raksts aizceļoja pie "Rīgas piena kombināta" par "Kefīrs 2,5%" (meistare Maija Koha).

Savukārt kategorijā "Goudas tipa siers" 1. vietu un "Riga Food 2018" zelta medaļu, atzinības rakstu saņēma "Limbažu siers" par "Limbažu Holandes sieru" (meistars Guntars Eglītis). 2. vietu izcīnīja un starptautiskās izstādes sudraba medaļu un atzinības rakstu saņēma "Cesvaines Piens" par "Holandes siers" (meistare Sandra Jargane).

Biezpiena ar tauku saturu 0,5% kategorijā 1. vieta un "Riga Food 2018" zelta medaļu un atzinības rakstu piešķīra "Jaunpils Pienotavas" ražotajam "Biezpiens 0,5%" (meistare Inita Zūkere). 2 .vietu ieguva un izstādes sudraba medaļu, atzinības rakstu saņēma "Talsu piensaimnieks" par "Talsu biezpiens-vājpiena" (meistares Dina Zazīte un Lilija Afoņina). 3. vietā ierindojās un "Riga Food 2018" bronza medaļu un atzinības rakstu ieguva "Tukuma Piens" par "EKO vājpiena biezpiens 0,5%" (meistare Sarmīte Krafte).

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !